Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Internetes bizniszeknél...

Cintikebabby kérdése:

Internetes bizniszeknél ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Árulok interneten azaz facebook-on keresztül dolgokat és rendeltek tőlem sokszor is minden mindig rendben zajlott de a mostani rendelés is annak tűnt elküldte a pénzt én megkaptam be csomagoltam feladtam a megadott címre (a személy rendelt már tőlem többször is) Eltelt 3 hét de állítja hogy nem ért oda hozzá a csomag.... Eléggé meglepődtem mert mindenkinek megérkezett az egyidejűleg feladott csomag! Az a gond hogy mivel már rendelt tőlem így most nem ajánlva lett feladva a csomag hanem sima elsőbbségivel azaz nem lehet lenyomozni hogy tényleg megkapta e de ugye azt se tudja ő h én feladtam e!De azt mondják hiába fenyegetőzik ne fizessem ki neki mert sok a szélhámos! De az is lehet h tényleg elveszett a csomag de a posta semmit se tesz ilyen ügyben mert sima csomag volt! Fel tud engem jelenteni ha nem fizetem ki? Mert igazságtalannak látom sőt lehet hogy hazudik? Megüthetem a bokámat szerintetek? Amúgy a csomag értéke 25.000 Ft volt Köszönöm előre is!

2013. jan. 9. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak rajtad múlik. Semmilyen kötelezettség nem terhel se téged, se a postát. Feltéve, hogy nem te erőltetted a sima levélként való küldést. Egyébként elég nagy balf*szság volt nem ajánlottként küldeni, főleg ilyen értékben. Ha jóarc vagy, akkor valamilyen módon kompenzálhatod a kárát, így nem fogja a rossz híredet terjeszteni, hogy átverted (jó esetben). Máskor meg nem küldesz senkinek semmit sima levélként..
2013. jan. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csomag nem veszhet el, arról kapsz te is bizonylatot, hogy feladtad.
2013. jan. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

Ja.

Szkenneld be a postai bizonylatot neki, oszt csókolom.

Többi az ő, meg a posta dolga.

2013. jan. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De sima levél ként lent feladva az a baj és semmilyen bizonylatot nem kaptam.... igy azt se tudom leellenőrizni hogy tényleg megkapta e vagy csak le akar húzni!
2013. jan. 9. 14:13
 5/8 anonim ***** válasza:
az ő felelőssége is, hogy simán ment. kérhette volna az ajánlást extra költségért, de nem tette. nem csak a te felelősséged!! nehogy kifizesd neki, tutira csak lehúz.
2013. jan. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Persze én is így gondolom.... és nem csinálok magamból hülyét hogy kifizetem! mert 100% hogy megkapta a csomagot! De fenyegetőzik nekem hogy feljelent! :) Ez az ami idegesít még mert mivel simán lett feladva igy nem tudom bizonyitani h tényleg feladtam pedig úgy történt!
2013. jan. 10. 13:25
 7/8 anonim ***** válasza:
miért, ő tudja bizonyítani, hogy nem kapta meg? hoppá-hoppá
2013. jan. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen erre rá is jött ma kaptam megint egy fenyegető levelet de utána vissza irtam neki hogy gondolkozzon már el... És feladta :)
2013. jan. 10. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!