Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha mindig keveset eszik az...

Ha mindig keveset eszik az ember és nagyon figyel, hogy mit, akkor belassul az anyagcsere?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert jó pár éve egyszer elég sokat híztam (lelki okok miatt), előtte sosem volt probléma a súlyommal és mialatt azt leadtam közben átálltam egy olyan étkezési módra tudattalanul, hogy állandóan konkrétan figyeltem arra mit eszek..amivel nem is lenne gond, de az is feltűnt, hogy ha már ettem bármi "tiltottat" (egy tányér tészta, egy fagyikehely) rögtön fel is ment a súlyom 1 kg-ot..így mindig visszaálltam, de csak régi emlék volt, amikor ehettem a pizzát is este, sose volt semmi gondom..igaz, hogy közben 30 éves lettem, a hízás 23évesen volt és 25 éves koromtól van ez a "figyelős" időszak., tehát tudom, hogy idővel lassul is az anyagcsere, na de ennyire? A minap olvastam vhol, hogy lelassul az anyagcsere, ha nagyon megvon magától az ember bizonyos dolgokat...most akkor hogy van ez? hogyan tudom gyorsítani?

2012. okt. 10. 19:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
nem olvastam el az apró betűs részt, de a kérdésedre a válasz: igen.
2012. okt. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%

Úgy tudod gyorsítani, hogy gyakrabban eszel, ezért ajánlják 3 óránként.Valamint rostban dús ételeket fogyassz, mert szintén az gyorsítja,illetve a sok víz.És a mozgás is gyorsítja az anyagcserét.

A kor előrehaladtával tényleg lelassul.Én onnan vettem észre, hogy amikor 18 évesen fogyóztam, akkor gyorsabban mentek a kilók, mint most 27 évesen.

2012. okt. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
63%

Ez az anyagcsere lassulás, gyorsulás kényes téma..


Hogy azt várod a szervezetedtől ugyan úgy működjön mint X idővel ezelőtt, az meg irracionális. Régen más volt az emésztésed, pizzázhattál. MA MÁR NEM. De ez nem hiba, valaki 15 évesen is zsírosodik a pizzázástól.

Általánosságban le kell tenni ezeket, húsokat és zöldségeket, gyümölcsöket kell enni. Tej és gluténmentesen.

1-1 pizzázás persze nem számít általában, ha egyébként jól eszik az ember!

2012. okt. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
tudom hogy lassul erről írtam is, és nem várom ugyanazt tőle. húst nagyon keveset eszem, gyerekkorom óta nem szeretem.
2012. okt. 12. 10:51
 5/20 anonim ***** válasza:
12%

Vannak Kínában is, akik heti egyszer esznek húst, egyébként főleg zöldségeken és gyógynövényeken élnek, mellette harcművész edzést végeznek minden nap.

Te Qigongozol nagyon komolyan minden nap? Mert ha nem, akkor lehet kellene az a rendszeres húsevés.


Mert átlag ember csak zöldségeken, kevés húson nem marad meg. Ahhoz külön gyakorlás kell! Átlag európai ember ha kevés húst és zsír eszik, akkor sok rizst, krumplit, kenyeret, tésztát.. tejféléket. És más problémánk nincs is, mert majdnem minden bajunk ebből következik.

2012. okt. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
hiába kellene, ha egyszer nem szeretem, ez eddig is így volt, és valószínűleg így is marad. nem érzem magam jól tőle, nem lehet mindenkire általánosítani valamit, van akinek bejön van akinek nem. tésztát keveset eszem havonta kb 1x, kenyérféleségeket eszem, azt napi szinten, de van amikor reggel tejtermékeket eszem, gyümölcsöt..az anyagcsere volt az ami érdekel, hogy mivel lehet gyorsítani, de ezen kívűl nincsen semmi problémám, sem egészségügyi, sem egyéb.
2012. okt. 12. 11:39
 7/20 anonim ***** válasza:
12%

Tehát a lassú anyagcserét a reggeli inzulin lökettel(tejtermékek) és a forró természetű húsok hiányával nem hozod összefüggésbe.

Pedig muszáj lenne.

Próbálkozhatsz gyakrabban enni, de kevés lesz..

Normális dolgokat kéne, és gyógytornát csinálni - a pajzsmirigyet erősítő Qigongot, illetve a kenyérben lévő glutén mellett kérdés hogy egyáltalán normalizálódhat-e az anyagcseréd (pajzsmirigy működésed).

Nem muszáj rám hallgatni, csak akkor miért volt a kérdés?

2012. okt. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
hú elég furcsa ember vagy, kissé kötekedős. sztem olyasmit belelátsz a kérdésembe ami benne sincs. te nem tanácsot adsz, hanem oktatod az embert.nem állítottam semmit az anyagcserével kapcs.ban hiszen pont azért kérdeztem meg mivel nem tudom hogyan lehetne alakitani rajta. húst nem eszem sokat és nem is fogok, de ez nem jelenti azt hogy nem függ össze anyagcserével-de ebbe már belelátsz valamit, kicsit paranoid vagy. szval köszi az eddigi hozzászólásodat de nem kérek többet, mert nem találom hasznosnak legalábbis a tálalásodat nem.
2012. okt. 12. 12:12
 9/20 A kérdező kommentje:
első 2 hozzászólónak köszönöm a válaszát!
2012. okt. 12. 12:13
 10/20 anonim ***** válasza:
12%

...

Oktatok, de nem mindenki akar tanulni. Nem is akarsz. Ez végső soron kinek jó? :-/

2012. okt. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!