Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha az ember keveset aludt,...

Ha az ember keveset aludt, akkor az edzéssel ártunk? Pl ha valaki éjszaka valami miatt nem tud eleget aludni csak 3-4 órát, akkor a napi edzést ha megcsinálja (ahogy tudja) akkor az ártalmas? Vagy nyugodtan lehet csinálni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 21. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:

az edzés mindenképpen ártalmas, mert minél nagyobb ellenállással edzel, annál jobban sérül az izomzatod.

de lényegében ilyen összefüggés alvás és edzés ártalmassága között nincs.

2011. nov. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 dirtboy ***** válasza:
lehet nyugodtan,ártani nem fog csak valószínű nem az lesz életed legjobb edzése.
2011. nov. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2011. nov. 21. 17:17
 4/9 anonim ***** válasza:

nem ártunk az edzéssel soha(kivéve ha betegek vagyunk),én megpróbálnék többet aludni. 3-4 óra az semmi. megkérdezhetem h mi miatt ilyen kevés a pihenőidő?

azért fontos nagyon ez az időszak, mert tulajdonképpen ilyenkor nőnek és regenerálódnak az izmok.

2011. nov. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
kieg.: Aczél szemszögéből nézve igen.ártalmas az edzés. de pont az izmot ért mikrosérülések miatt nő az izom.
2011. nov. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
igen xD
2011. nov. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez csak kivételes alkalom volt . Azért kérdeztem ,hogy ilyenkor is edzek e vagy inkább pihenjek. De már edzettem :D
2011. nov. 21. 18:26
 8/9 anonim ***** válasza:
helyes.
2011. nov. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

az attól függ,milyen edzés csinálsz.

én pár hónapja lementem szintén kialvatlanul edzeni,dekoncentrált voltam,negatív hozzáállású,10 perc múlva lihegtem,mint a kutya és sparringnál az edzőm bucira verte a fejem,mert úgy mozogtam,mint egy ólommadár.

ha ilyen van,akkor hunyok 1 órát edzés előtt,ha tehetem.

az feltölt annyira,hogy rendesen edzek.

2011. nov. 22. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!