Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire igaz az, hogy ha...

Mennyire igaz az, hogy ha keveset eszik az ember, az izmokat használja fel először a szervezet? Most épp azt olvastam, hogy a zsírt, mert azt könnyebb. Akkor melyik?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha valaki nagyon keveset eszik, akkor az izmai leépülnek, mert nem kapnak kellő tápanyagot és még az sem valószínű, hogy valamennyi zsír lemegy róla, hisz a szervezet elkezd raktározni, még a keveset is zsírrá alakítja. Ezt tapasztaltam tesómon is, napi szinten 500-800 kalóriát evett csak, gyenge volt, tök gebe lett (egyébként nem volt kövér, formás volt - nem zsíros), az izmai leépültek, karja alig volt, hasán meg ott volt az elraktározott zsír. Tehát nagyon nem jó játék ez a jó keveset eszek dolog. Aztán van olyan, hogy kicsivel kevesebbet eszik valaki, amivel fogyni tud, de mozgás és megfelelő minőségű ételek nélkül nagyrészt izmot veszít, csak egy része lesz a fogyásnak zsír, tehát még mindig fennáll az, hogy vékonyan is zsíros lesz az illető. Ezért kell megfelelő diéta és rendszeres mozgás, hogy minél többet megtegyünk az izmainkért, s azért, hogy minél több zsír legyen az az x kg fogyás, amit a mérleg mutat.
2011. márc. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Az első 1-2napban a májban lévő glükózt használja. A következő 2-3 napban valóban elsősorban fehérjét használ.Viszon utánaátáll zsírbontásraésmár csak elhanyagolható mennyiségű fehérjét használ fel.

(ez a túlélés receptje, először a könnyen mozgósítható glükózhoz és fehérjéhez nyúl, de ahogy "észreveszi" hogy tartósan energiára van szüksége ezt abbahagyja, és zsírt kezd bontani. viszont ezért rossz megtörni a diétát egy "zabálással",mert akkor újraindul a folyamat és újra fehérjét fog bontani)

2011. márc. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
de szerintem ha keveset eszel és mellette mozogsz akkor kénytelen táplálni a szervezeted az izmokat...akármilyen keveset is eszel, nem? lehet cáfolni
2011. márc. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. :)


Az utolsónak pedig... hát ez igaz, csak egy idő után szerintem belehal az ember a nem eszik/dolgozik kombinációba. Ugye.

Meg erről nekem az jutott eszembe, hogy volt egy hajótörött, vagy valaki hasonló, aki egy kicsi csónakban jó sokáig evezett és alig evett-ivott, hogy civilizált szárazföldre jusson, és pl a karjában maradt erő, de mivel a lábait nem használta, mert csak ült, azok hihetetlenül lesoványodtak.

ja, és még az anorexiások azok, akik nagyon sokat edzenek és alig esznek. :/

2011. márc. 16. 21:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Namost az más dolog hogy ez káros e vagy sem...
2011. márc. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Az emberiség sokat koplalt, meg hűtőszekrény sem régen van, így a raktárunk a sok zsír, ami ugyan szintén nem egészséges, de legalább túlélésre ad esélyt nagy koplalás idején.

A fogyókúrázók különösen aktíválják ezt a védekező mechanizmusunkat és a szervezetük még jobban iparkodik raktározni.

Fiatal koromban a sport miatt néha előfordult, hogy sürgősen le kellett adnom súlyt. Ha egy hétig csak vizet ittam, kb. 5 kg volt a veszteség. A harmadik nap után nem voltam éhes. Súlyoztam, futottam, ugróköteleztem. Az izmaim alig csökkentek, nem volt észrevehető, de mindig hamarabb fáradtam el és egyre erősebb szívdobogásom volt.

Az izmokat dolgoztatni kell. Mivel az agy jelentős energiát igényel, arról sem szabad elfeledkezni.

A hosszú koplalás a gyomornak sem tesz jót.

Ajánlatosabb lassan fogyózni...

A kevés táplálék és a sok munka valóban tud ölni, pl.: a szovjet lágerekben hullottak az emberek, mint ősszel a legyek, bár itt a sok betegséget sem szabad elfelejteni, ami a legyengült szervezetet könnyen padlóra teszi, különösen, ha orvosi kezelés sem nagyon van.

Igen, a zsírbontás csak később jön, de meggyorsíthatod, ha nem henyélsz!

2012. szept. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!