Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nagy baj történt anyukám...

Nagy baj történt anyukám halála után (? )!

Figyelt kérdés

Nos anyukám meghalt 2011-ben és apukám nem iratta át a családi pótlékot, hogy az ő nevére jöjjön. Most pedig küldtek levelet, hogy nem illetett meg minket még is felvettük..!

De hát az ránk(gyerekekre) jön szóval meg illetett minket és most felszólítottak , hogy fizessünk vissza majdnem 200.000 FT-ot!!

komolyan nem normálisak. Jövő héten bemegy apukám csak izgulok ugye nekem van igazam és az tényleg járt nekünk attól még, hogy anyukám nevén volt hisz azt nem a szülő kapja hanem a gyerekekre jön.

Most már amúgy át van íratva apukámra.


2013. jan. 10. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyerek után jön, de ha jól tudom, a szülő nevére. Részvétem anyukád miatt egyébként, de ha ő már nincs, nyilván ő nevére nem jöhet. Biztos át lehet íratni, vagy ha nem, gondolom, addig nem utalnak, míg 0-ra nem jön ki a tartozásotok. Csak tippelek egyébként, remélem nem mondok nagy hülyeséget.
2013. jan. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
A családi pótlék igénylésénél ott van a tájékoztatóban, hogy bármilyen változást 15 napon beül be kell jelenteni, különben jogtalan pénzfelvételnek minősül.
2013. jan. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ez tényleg baj, mert visszamenőleg két hónapra lehet igényelni úgy tudom (tehát apukádnak)

viszont ami jog szerint nem járt volna (meghalt anyukád) azt vissza kell fizetni, tehát a kettő között szép összeg van :(

2013. jan. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jo, hat ilyen esetben mondjuk az ember ir egy szep kervenyt, hogy nem tudta, hogy at kell iratni, blabla, mellekeli a halotti anyakonyvi kivonatot es nagy esellyel csak egy ejnyebejnye lesz a vege.
2013. jan. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kettesnek van igaza! Hacsak nem lesznek rendesek és nem ítélik meg máshogy!
2013. jan. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!