Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha az egyik...

Mit tegyek, ha az egyik hipermarketben rosszul adtak vissza, illetve a blokkon egy terméket kétszer fizettettek ki velem, de ezt csak már itthon vettem észre?

Figyelt kérdés
2013. jan. 10. 23:22
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Átgondolod hogy mennyit ér visszamenni, mert ha 100Ft-os termék, akkor jobb ha lesz*rod, de ha drága cucc akkor pedig visszamész és jó esetben visszanézik a blokkon lévő idő szerint a kassza feletti kamerát. Talán. Nem tudom hogy mennek a dolgok arrafelé, de a lehetőség hogy korrigálják a tévedésüket -ha igazat mondasz - az megvan.
2013. jan. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Pénztártól való távozás után nagyon kicsi az esély. Súlyos, több ezer forintos tévedést gondolom már ott észrevettél volna, egyébként is, minél alacsonyabb az összeg, annál nagyobb mázli kell, hogy olyan biztonságiakat fogj ki, akik hajlandók rá.
2013. jan. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem egy nagybevásárlás alkalmával 2 tészta helyett 22-t ütött be. Otthon vettem észre. Másnap arra volt dolgom, bementem, és minden kameranézés nélkül visszaadták.

A pénz pedig az esti rovancsnál kiderült, tehát ha visszamész, és a kasszazárásnál is annyival több volt, mint amennyit kérsz, simán vissza fogják adni - ha akarják és nem tagadják le.

2013. jan. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat, és kihez forduljak panasszal ha sz@rnak a problémámra??? Fogysztó védelem? Vagy melyik szerv?
2013. jan. 11. 01:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Megpróbáltad a hipermarketben érvényesíteni az igazságod? Vevőszolgálatnál mondd el mi történt, jó eséllyel segítenek.

Ez megtörtént? Amíg ez nem történt meg, addig szerintem ne lépj tovább. Úgy kb. 90%, hogy ha visszamész és elmondod mi volt, akkor rendbeteszik. Persze ne két hónap múlva menj vissza hanem minél előbb!


Ez megvolt? Visszamentél már tehát?

2013. jan. 11. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
14%

Menj vissza, persze csak ha 1.000 Ft feletti tételről van szó. Az alatt nem lesz nagyon nyoma a dolognak.


A főpénztárban több dokumentumon is nyoma lesz a hiánynak, vagy a többletnek. Egyfelől a kasszásnak nap végén problémája volt belőle, másfelől a rendszerben dokumentálva van minden. A te teljes blokkod is. Kikeresik pár perc alatt, nem kell hozzá semmiféle biztonsági, egyeztetik,megnézik a kasszás aznapi elszámolását, amit a hiányról, vagy többletről nap végén aláírt, ha hihető a dolog, nagy valószínűséggel rendezni fogják feléd.


Fogyasztóvédelemmel majd akkor,ha ez nem vezet eredményre, és már írásban is kérted az áruház igazgatótól, aki 30 napon belül nem válaszolt, vagy elutasított, és azt Te jogtalannak érzed.

2013. jan. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vevőszolgálati pulthoz menj és vidd magaddal a blokkot is,bár ezt csak rögtön vásárláskor célszerű megtenni,mivel akkor még a bevásárló kocsiban lévő tételeket le tudják ellenőrizni,ezért szoktam rögtön megnézni még a boltban a számlát.
2013. jan. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"A főpénztárban több dokumentumon is nyoma lesz a hiánynak, vagy a többletnek. "


Ez mi akar lenni? Már miért lenne annak nyoma, hogy valamit kétszer ütött be? Kétszer ütötte be, kétszer fizette ki, teljesen szabályos lesz pénztárilag. Ha leltárt csinálnának az adott áruból akkor derülhetne ki a hiány. Ha mondjuk egy TV-ről van szó, akkor elég egyértelmű, hogy a készleten lévő 8 TV-ből nem lehet eladni 9-et. De ha mondjuk egy zsemle helyett kettőt fizetett, akkor azért igencsak lehetetlen lenne visszaleltározni ugyanígy. :)

2013. jan. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
14%
Jogos, bocsánat, nem néztem, hogy kétszeri fizetésről volt szó..
2013. jan. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!