Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül 2 főre az étkezés?

Mennyibe kerül 2 főre az étkezés?

Figyelt kérdés

A párom elég nagy étkű. Jó lenne, ha minden nap lehetne húsos étel (nyilván nem fogok minden nap főzni, 2 naponta nagy adagot, és akkor azt esszük 2 napig).


Így mennyibe kerül kb a kaja?


2013. jan. 20. 20:59
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve nekem diétáznom kell, szóval a hús nagyobb részének csirkemellből kéne állnia...
2013. jan. 20. 21:00
 2/9 anonim ***** válasza:
A csirkemell kilója kb 1200-1300 Ft, tehát akkor naponta kéne belőle 1 kg. De ha beéred a csirkecombbal is, 5 db alsócomb akciósan kb. 700-800 Ft, gondolom ez az öt akkor el is fogyna 1 nap. De ha párod megeszi a fasírtot és a bolognai spagettit is, akkor ezekre a napokra elég lenne fél kiló darált hús, ami kijön 500 Ft-ból. Akkor számolj még napi egy kenyeret, 30 dkg felvágottat minimum, némi zöldséget, gyümölcsöt, tejterméket, úgy gondolom, olyan napi 2000-3000 Ft-nak elégnek kéne lennie. Én azért szoktam néha lecsót, paprikás krumplit, tarhonyás virslit, ilyen olcsóbb kajákat főzni, mert ezekbe elég a 300 Ft-os lecsókolbász vagy virsli is.
2013. jan. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
50-60 E egy kilo hus minimum 1000 ft
2013. jan. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem kell belőle napi 1 kg, nekem bőven elég 300 g egy napra, a párom meg amúgy sem szereti. Szóval az leginkább csak nekem kéne.
2013. jan. 20. 21:13
 5/9 A kérdező kommentje:
Olcsóbb kaják is lesznek természetesen, csak én szeretem úgy kiszámolni, hogy mi a max, amennyit költhetek. Az meg csak jó, ha marad még a kajapénzből :)
2013. jan. 20. 21:15
 6/9 anonim ***** válasza:
De pl ha veszel 2-3 csirkecombot, és párolás után lefejted a húst a csontról, utána rizses húsként eszed, máris nagy adag amiből a párod is tud enni, te ehetsz kisebb adagot, de akkor se vészes mert a rizs nem annyira hizlal (a hangsúly az annyirán van) és a csirkecomb is olcsóbb mint a mell. És egy csomó ilyesmi diétás recept van. Pl. ha vesztek mondjuk csirkemellet, te magadnak hozzá salátát, a párod meg sültkrumplit eszik.
2013. jan. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet:)

Most nézek recepteket és tök jó alternatívák vannak a húsra. Pl zöldségből fasírtgolyó:)

2013. jan. 20. 21:35
 8/9 anonim ***** válasza:
Miert kellene naponta 1 kg hús??? A normál adag kb 20 deka. Nálunk 4 személyre elég kevesebb, mint egy kiló csirkemell, daralthusbol meg a fel kiló.
2013. jan. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekünk 4 személyre elég a heti 10ezer Ft kajára, de azt írta, a párja elég nagy étkű és azt hittem, neki kell a hús. Szóval ha ügyes, 30-40 ezerből is kijön egy hónap. Pl. Sárgaborsó főzelék kb 200 Ft-ba kerül, sült lecsókolbász hozzá 350 ft, és ez két napra elég adag. Vagy a csirkemellet én előbb megfőzöm levesnek és utána grillezem meg fűszerezve, reszelt sajttal, így mindkét fogás megvan. Főzelékekkel, tésztákkal lehet spórolni.
2013. jan. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!