Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan keressek normális állást?

Hogyan keressek normális állást?

Figyelt kérdés
Lassan 2 éve nincs munkám és nem látom, hogy valaha lesz értelmes állásom (érettségi + semmit nem érő webmester szakma, nem is értek hozzá). Neten szoktam keresni, de 90%-a átverős kamu. Van 1,2 elvárásom (a fizetés nem érdekel), de nem nagyok. Nem hiszem el, hogy nincs rendes, becsületes munka, vagy én csinálom rosszul? (Pesti vagyok)

2013. jan. 24. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Pályázz minél több helyre.Keress meg ismerősöket, hátha tudnak neked segíteni. (Tudom, h nem vigasztal, de 1 éve nekem sincs semmim, holott diplomám van és 2 nyelven beszélek ffokon)Nézesd át a Cvdet egy Hr-sel.
2013. jan. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Ha nincs munka, akkor nincs mese, tovább kell képezned magad, tanulnod kell. Gondolom most is megélsz valamiből (éhen még nem haltál két év alatt, hajléktalan sem vagy és netezni is tudsz).


Tanulj nyelveket. Párezer forintos tankönyvekből és az internetről simán meg lehet tanulni középfokon bármelyik latin betűs európai gyökerű világnyelvet.


Vannak ingyenes képzések a munkaügyi központban. Nézz ki egyet, ami piacképes tudást nyújt.


Vagy ki sem merem mondani: Spórolj pár hónapot, hogy elmehess valamilyen fizetős tanfolyamra.


Hosszabb távon ezeknek igen is van realitása. Vagy most rászánsz a tanulásra pár évet, hogy aztán lehetőséged legyen jobban keresni, vagy életed végéig minimálbérezhetsz.

2013. jan. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Tanulj. Bocsánat, hogy ezt írom, de a munkaerőpiacon nem sokat érsz, ha nincs semmid, csak egy érettségid. Tanulj ki egy normális szakmát vagy pár nyelvet, akármit, ami emeli a munkaerőpiaci értéked, úgy már fogsz találni munkát.
2013. jan. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szüleimmel lakom, persze nekik hitel a nyakukon, így ruhára sem tudok költeni. Alkalmi munkára meg csak egyszer vettek be, szóval tanulás csak akkor, ha magamnak tudom fizetni. A poén az, hogy ugye nincs miből, mert alkalmi munkát sem kapok.....hülyeség az egész és elegem van már nagyon. Jó képességekkel vagyok megáldva, de egy esélyt nem kapok az kiborít.
2013. jan. 25. 15:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi volna, ha beadnád a jelentkezést egyetemre? Amellett csinálhatsz diákmunkát, ha meg találsz addig rendes állást, akkor kérsz egyéni tanrendet.

Csak az a lényeg, hogy olyan képzésre jelentkezz, ahol utána értéke is lesz a diplomádnak.

2013. jan. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ilyen ponthatárok mellett az érettségit újra kéne írnom:D
2013. jan. 25. 17:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor írd.


Elég két tantárgyból megírnod, mert minden szakra csak kettőt néznek.


Megírhatnád akkor, amikor a mostani végzősök csinálják, május-júnisban.A jelentkezést is beadhatod őszre addig.


Válaszd ki azt a kettőt, amelyik a választott szakodhoz kapcsolódik. Az újraírás néhányezer forintba kerül.


Látod, máris itt egy lehetőség az élettől. Rajtad múlik, kihasználod-e, vagy csak azt mondod hogy úgy sem lennél rá képes.


Ha gondolod, csinálj addig egy nyelvvizsgát is. Egy középfokú +28 pontot ér. Párezer forintos nyelvkönyvekkel és az internet segítségével simán meg lehet tanulni bármelyik latin betűs európai gyökerű világnyelvet. Ha tanultál angolt középsuliban, akkor meg csak elég elővenned a régi tankönyveidet.

2013. jan. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!