Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan fogalmazzam meg ezt a...

Hogyan fogalmazzam meg ezt a levelet?

Figyelt kérdés
Arról van szó hogy a szomszédunk kért tőlünk áramot a nyáron. Azt ígérte hogy kifizeti az elszámoláskor a különbözetet, ami elég tetemes összeg. Természetesen nem fizette ki csak egy részét és közölte velünk hogy többet nem fog. Szeretnék neki írni egy levelet mielőtt feljelentem, de nem tudom hogy induljak neki. Segítenétek?
2013. jan. 24. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudod bizonyítani az átvett árammennyiség mértékét?
2013. jan. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
konkrétan nem.a hirtelen megugrott fogyasztás és a kijött 211000 ft-os ráfizetés a két dolog ami ebben a dologban létezik.
2013. jan. 24. 21:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Túlságosan mélyen ne ásd bele magad. Hülyére vett. Nem tudod bizonyítani az elfogyasztott energia mennyiségét hiteles mérővel, így a bíróságnak sem lenne mit bemutatni.

Az nem elég, hogy 210 ezerrel többet fizettél most, mert azt te is elhasználhattad. Igazi döntő bizonyíték az lenne, ha a hálózatod nem lenne képes ekkora teljesítményfelvételre, de nyilván alkalmas, ha a számla kijött róla. Ráadásul a feljelentgetéssel óvatosan, ugyanis nem vagy jogosult arra, hogy telekhatáron kívülre vidd és ezzel más fogyasztót láss el villamosenergiával!

2013. jan. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Buktad. Előtte kellett volna egy átalányt lepapírozni. Vagy egy almérőt felszerelni, és az alapján kiszámítani a fogyasztását.


Így esélytelen.

2013. jan. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 The Other ***** válasza:
Még szerencse, hogy nem hitelkártyát kért kölcsön a szomszéd...
2013. jan. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
The other: nagyon vicces vagy. Tudod naiv módra megbíztam benne, többet nem teszem. mégiscsak a szomszédom , azt hittem nem lesz gond.rosszul hittem, de azért nem kellen gúnyolódni épp elég gond nekem meg a családomnak hogy levett 160000 fttal bennünket mert 50et ide adott
2013. jan. 25. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!