Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarország állama miért...

Magyarország állama miért vesz fel hitelt, ha egyszer saját magának is tudna pénzt verni? Nem értem.

Figyelt kérdés
2013. jan. 31. 22:17
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Mert ezt nem lehet ilyen egyszerűen megcsinálni. Minél több a pénz, annál értéktelenebb az. Olvass utána annak, hogy "millpengő". A húszas évekbeli válság idején/után használták, a tiedhez hasonló gondolat alapján.
2013. jan. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

A közgazdaságtan nem az erősséged...

Szerinted mi a pénz?

Milyen értéke van a pénznek?

Miből van értéke, mi adja az értékét? A papír, amiből készült? Vagy a fémötvözetek?

A pénz értékét a mögötte lévő fedezet adja.

Régen azért volt a pénz ezüstből és aranyból, mert ott maga a pénz volt az érték. Ma már nem ebből van, csak fedezet van mögötte. Ha nincs a pénz mögött elég fedezet, akkor inflálódik. Elkezdenénk őrült módon pénzt nyomtatni, 1 héten belül a kenyér ára 5000000ft lenne, és összeomlana a gazdaság. Sajnos nem ennyire egyszerű a dolog.

2013. jan. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Szia! Valóban nem az erősségem a közgazdaság, pedig hát, közgazdász vagyok...

Gondoltam, hogy lesz aki tudatlannak titulál majd, de valójában az olyanok a tudatlanok mint, te. De nincs harag, éppen ezért tettem fel a kérdést.

A pénz így sokkal jobban értéktelenedik, az infláció az egekben van. Vagy ti esetleg nem tudtok az államadóságról? Nem tudjátok hogy még hosszú évekig csak a kamatot fogjuk fizetni? Akkor most mikor nagy az infláció? Hát ez éppen erről szól.

Amerikában a FED (egy magántulajdonban lévő szervezet) veri a pénzt, és hogy az állam törleszteni tudjon, megadóztatja az embereket. Ez történik nálunk is. Meg se kérdezik, hogy be akarjuk e fizetni ezt a pénzt, lehúzzák a kártyánkról és megy az egész magánszemélyek zsebébe...

2013. jan. 31. 22:45
 4/30 A kérdező kommentje:
És nem mondtam, hogy őrültek módjára nyomtassuk a pénzt.
2013. jan. 31. 22:59
 5/30 anonim ***** válasza:

Magyarországon közvetlenül, NEM MEGY magánszemélyek zsebébe a kes, mert nálunk a pénzverés állami feladat. Nem adtuk el az országot magánembereknek, magáncégeknek.


És kímélj mára a paranoiás "megvesznek minket kilóra", "megvettek minket kilóra", "el akarnak törölni minket", "adókkal akarnak nyomorba dönteni" gondolatokkal, LÉGYSZÍVES.


Mivel tanultál köz.gaz.-t tudhatnád, hogy hülyeség amit mondtál. Bocs.

2013. jan. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
És nem kérdezik, hogy akarod-e fizetni, mert ez nem rád tartozik. Vannak dolgok amik nem a te dolgaid, mert nem vagy politikus. Ja, és ha nem akarod azt a pénzt befizetni, menj másik országba, ugyanis azt a pénzt, amit most törlesztünk (valamekkora részét biztos) - áttételesen akár - rádfordították.
2013. jan. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Miről beszélsz Te? Nem az én dolgom, hogy kinek adom a pénzem és miért? A politikusok mondják meg hogyan éljek? Mivel közgazdász vagyok, nagyon jól tudom, hogy igazat beszélek.

Az a helyzet hogy itt globális társadalmi problémák vannak, mert az olyan embereknek, mint amilyen Te is vagy, kimosták az agyukat, és elhitették velük mi a tuti. Te meg bólogatsz, hogy mekkora királyok. A nagyapáid is biztos büszkék lennének Rád.

2013. jan. 31. 23:07
 8/30 anonim ***** válasza:
Tudod, ezt egy országnyi ember vállalta 89-90-ben. Ők akarták ezt.
2013. jan. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Sajnos nem ők akarták, csak elhitették velük, hogy mit akarnak. Egyébként 89-90-ben szerintem, hangsúlyozom szerintem, semmi nem történt, csak bizonyos fogalmak új nevet kaptak, és ezáltal a addig történt privazitáció, jóval hatékonyabban tud működni.
2013. jan. 31. 23:13
 10/30 anonim válasza:

1. Ez nagyon rossz témakörben van

2. Ilyen közgazdászok kellenek, ezt nevezem, verjünk több pénzt, és az majd segít, befosok, komolyan mondom :DDD

2013. jan. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!