Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarország állama miért...

Magyarország állama miért vesz fel hitelt, ha egyszer saját magának is tudna pénzt verni? Nem értem.

Figyelt kérdés
2013. jan. 31. 22:17
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Azt sem mondtam, hogy verjünk több pénzt. A kérdésem az volt, hogy miért vesz fel az állam hitelt?

Ilyen szavazók kellenek, mint Te. Na ez a nevetséges, ezért állunk ilyen fényesen gazdaságilag...

2013. jan. 31. 23:29
 12/30 anonim ***** válasza:
Kérdésed: "Magyarország állama miért vesz fel hitelt, ha egyszer saját magának is tudna pénzt verni?"
2013. jan. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Akkor se mondtam, hogy verjen pénzt! Figyeld jobban, próbálj a dolgok mögé látni magadból kiindulva.
2013. jan. 31. 23:34
 14/30 anonim ***** válasza:
Közgazdász vagy és nem érted ez nekem kicsit fura... meg az is, hogy miért a számítástechnikai rovatba tetted fel a kérdést ..peace...
2013. jan. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim válasza:

magyarul a kérdés egy provokáció, tehát jelentenem kell

(most vallottad be, felesleges ellenkezni)

2013. febr. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek teljesen igaza van!

És szomorúan tapasztalom, hogy egyik válaszoló sem gondolkodik érettebben.

Most decemberben az amerikai válságot hogy oldották meg? (gondolom a kérdező erre probált titeket rávezetni) Két darab 1000 milliárd dollár értékű platina érmével. Azokkal csökkenteték a 16000 milliárd dolláros hitelüket. Mögöttük nincs semmi fedezet. Csak a fed elfogadja, mert most olyan kedve van. Mert a fednek kedvez az amcsi gazdaság.

1000 milliárd dollár az mennyit ér? Hány ember hány évi munkájának felel meg?

Gyorsan számoltam egyet, kb: 10 millió dolgozó ember 3 évi fizetése amcsi fizetéssel.

De ők csak hasraütöttek és kiadtak 2 ilyen érmét.

2013. febr. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó válaszolót. Már éppen kezdtem feladni. Szóval provokáció az, ami ellent mond egy rendszernek, ami tönkreteszi az életed. De a hülye én vagyok...

A fotelből Te beszélsz, de az utcára -ahogy látom- én mentem...

2013. febr. 1. 01:28
 18/30 anonim válasza:

rendben mi vagyunk az agymosott prolik letisztaztuk

mostmar csak par kerdes maradt


a

milyen valaszt vartal tolunk a kerdesre amire tudod a valaszt de szerinted mi meg leirva sem ertenenk meg


b

miert engem titulalsz fotelben ulonek mikor te irtal ki egy ilyen ertelmetlen kerdest a gyakorira


c

ha annyira nem szeretned hogy hulyenek nezzunk kozgazdasz letedre miert a hulye proli gyakorizokat kerdezed ahelyett hogy elhuznal az orszagbol vagy megoldast keresnel a problemara

2013. febr. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim válasza:

dt kifelejtettem


szerinted az usa tenyleg kihuzta magat a bajbol kovetkezmeny nelkul?

2013. febr. 1. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim válasza:
90%
30 évvel ezelőtt, 8 évesen , pont ezt a kérdést tettem fel Apámnak. Finoman kinevetett. Erről ennyit. Én is ezt teszem most.
2013. febr. 1. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!