Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jogtalan kártyahasználat a...

Jogtalan kártyahasználat a férjemtől. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Segítséget/véleményeket szeretnék kérni: A férjemtől már két éve külön élek (folymatban a válás). Van egy folyószámlám az én nevemen egyedüli tulajdonosként és tartozik hozzá egy kártya. A férjem régen használta netes vásárlásra a kártyát (az adatait - név, szám, lejárat) és most az én beleegyezésem/tudtomon kívül is vert el a neten keresztül nem kevés pénzt. Új kártyát igényeltem ( a régit megszüntettem) így többet nem tud leszedni. A továbbiakban mi a teendő? Visszadni nem fogja. Rendőrségen ha bejelentem milyen jogi következményei lehetnek?

2013. febr. 8. 21:20
 1/6 hájaaa ***** válasza:
Tenni sajnos nem tudsz semmit. Ha akkor azonnal cselekedtél volna és ezt elmondod a banknak(akár másnap) akkor lehetett volna vmit tenni de így utólag bukta. Kb azt a választ kapnád, hogy Mit keresett nála a kártyád és miért nem tiltottad le azonnal!
2013. febr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hájaaa ***** válasza:
Azt elfelejtettem, hogyha bejelented, hogy a kártyád ellopta(!) és teszel feljelentést akkor ez ügyben lehet, hogy tudnak csinálni vmit (de csakis a rendőrség és csakis a lopás ügyben). Pénzedet így sem kapod vissza de legalább kicsit ráijesztesz az uradra.
2013. febr. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Lemaradt, hogy a "kártya használat" januártól február 6ig (kb 12 alkalommal). azaz tegnap előttig tartott. Most kaptam meg a számla kivonatot ezen láttam, hogy csak paypal vásárlások voltak, meghogy egyáltalán lopott.


A kártya nálam volt, de mivel a férjem tudott minden (név, lejárat, szám stb) ezért kártya nélkül is tudott fizetni.

2013. febr. 8. 22:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez bűncselekmény, kérdés IP cím alapján vagy más módon lehet-e bizonyítani, hogy ki az elkövető.

Ezért csúnyán megütheti a bokáját, kérdés ezt akarod-e...

2013. febr. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a kártya a te neveden van?
2013. febr. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen. A kártya adatait megjegyezte. De igazából bármikor egy boltos is simán lenézheti.
2013. febr. 9. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!