Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jogi következmény nélkül,...

Jogi következmény nélkül, mint egy garázsvásár keretében kiárulhatom a fölösleges virágaimat (cserepekben)?

Figyelt kérdés

Tehát a nyárra, ha több virágmagom sikerül, véletlenül:), mint ahogy azt terveztem illetve mint amennyire szükségem van,akkor itthon kitehetem a kapura,hogy virág kapható jogi következmények nélkül? Vagy "virágvásár" felirat legyen inkább alkalmanként?


Vagy csak adott időpontban történő, meghirdetett virágvásárt csinálhatok 600.000Ft bevételig (amit hogyan is kell nyilvántartani?)?

Vagy hogyan árulhatok virágot,hogy ne legyen baj?


Nem gondolkodom nagy tételben,tehát ebből ilyen pár ezer forint hasznom származna csupán.Tehát még ha 100 ezres lenne a határ,akkor sem lenne gond,mert még a felére sem számítok ebből.

Csak ha sok virágom lesz,kárba se menne és még hasznomra is válna.:)


Köszönöm szépen!


2013. febr. 20. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Ha csak virágot árulsz, az már egy virágüzletnek számít. De ha összeszeded azokat a tárgyakat, amikre nincs szükséged és el akarod adni, 600 ezer forintos határig megteheted, nem törvénybe ütköző. A virágaidat vidd ki a piacra, fizesd ki a csekélyre helypénzt ás állj mellette akár egész délelőtt.
2013. febr. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Úgy írod,mintha ez problémát jelentene,vagy mintha ezzel jól megjárnám,hogy "kint kell állnom egész délelőtt". Pedig ez így jó lenne,csak kétlem,hogy mint magánszemély ezt megtehetem!? Helypénz és a kutyát nem érdekli ki vagyok? Nem hinném...

A másik meg úgy tudom csak magánterületen lehet árulni így,saját holmit. Persze piacterületek is vannak magánkézben de ha találok ilyet az nem ugyanaz,mintha saját udvaromban árulnék?

De köszi a válaszod,azért várok még!

2013. febr. 20. 17:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Jól gondolod. Kifizeted a helypénzt a piacon és a kutyát nem érdekli, ki vagy. Ez olyan 1-2 száz forint. "Garázsvásárt" nemcsak a saját garázsodban/pincédben/padlásodon tarthatsz, hanem bérelt helyen is. Én a helyi müv. házban fogok tartani tavasszal. Kibérlem három napon át 3-4 órára, egy segítséggel berendezzük a termet. Meghirdetem és nagyon olcsón vihetnek bármit, mert nem tudom hol tárolni őket és már nem kötődöm ezekhez a tárgyakhoz. Csak festményből lesz legalább 40 darab és még sok egyéb más is.
2013. febr. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Te piacoztál már? Vagy ismerősöd? Oké,nyilván az illetékeseket meg fogom keresni,csak addig is ezt elég nehezen hiszem el,de úgy legyen!:) Helypénzért vajon jár asztal is,vagy azt vinni kell? Köszi!
2013. febr. 22. 08:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Évek óta kiviszem a piacra a felesleges gyümölcsöt és 2-3 óra alatt eladom. Kifizetem a helypénzt /asztalok vannak kint hosszában, odaállsz valaki mellé és az lesz a helyed/ és ha végeztem, hazakocsikázom. Persze ha összevissza érdeklődsz hivatalos helyeken, odafigyelhetnek rád. Erre gondolom nincs szükséged.
2013. febr. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Csak a piac tulajt keresem,eddig sikertelenül...:(

Köszi!:) További sok sikert!:)

2013. febr. 22. 17:34
 7/7 A kérdező kommentje:
AZÓTA IS ITT TARTOK. Érdekel a téma,de a piaccal kapcsolatban rámszóltak,hogy igenis szokott lenni ellenőrzés és magánszemélyként nem mehetek.Hogyan csinálhatom akkor? Mi az az őstermelői? Az nagyon más,vagy nem érné meg virágokra? Köszi bármi ötletet!
2013. máj. 22. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!