Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » S. O. S! Járt valaki hasonló...

S. O. S! Járt valaki hasonló helyzetbe? Futárszolgálattal?

Figyelt kérdés
Eladtam egy beépíthető tűzhelyet hétfőn szállítottak tőlem, de valami érthetetlen oknál fogva a vevőm csak szerdán kapta meg kedd helyett. A csomagolás teljesen védett volt dupla szivaccsal körbe véve zsugórral 4-5 szőr teljesen zsugorozva, a címzett jelezte a termék törötten érkezett, a sütő ajtó külső üvege szilánkosra tört, külsőleg nem lehetett látni sérülést a csomagon, ezért aláírta a papírt, hogy sértetlenül átvette. Elment a futár, egyszerre kibontotta egy kis helyen és látta, a törést, azonnal szólt a futárszolgálatnak, de semmi reakció, úgy néz ki el akarják tusolni az ügyet, arra hivatkoznak, hogy a címzett aláírta a papírt, hogy sértetlen.

2013. febr. 21. 17:19
 1/8 A kérdező kommentje:
Kaptam fényképeket a vevőmtől rendesen kivehető a tűzhely úgy sérülhetett meg, hogy le lett dobva!
2013. febr. 21. 17:20
 2/8 anonim ***** válasza:
perrel fenyegetés, aztán per ha nem fizetnek (van biztosításuk, fizetni fognak, nem kell hagyni)
2013. febr. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

mond meg a vevőnek, hogy szívesen segítesz neki, de csak akkor megy, ha ő keményen kiáll magáért, mivel te nem teheted, hisz neki kellene bizonyítania, hogy úgy történt ahogy.


együtt ostromoljátok a futárszolgálatot.

de a vevőnek tényleg bizonyítania kell, mivel te nem tudhatod, hogy nem e ő törte össze és csak próbál bepalizni.

2013. febr. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen az a baj, hogy nem tudom kinek higgyek mivel a futár váltig állítja kedden ki akarta szállítani a tűzhelyet a címzettnek és felhívta előtte telefonon, de nem érte el, majd később sikerült elérni, de akkor a vevő azt mondta neki, hogy már nem jó neki a kiszállítás így maradtak a szerdában, de a vevő azt állítja őt senki nem hívta telefonon és senkivel sem beszélt, illetve egész nap kedden otthon voltak, ma beszéltem a cégvezetővel aki azt ígérte ki fogja vizsgálni, illetve utána néz a híváslistának, és kértem a vevőt is, hogy bizonyítsa hivatalosan a az igazát a híváslistájával , hogy valóban nem hívta fel kedden a futár. Így ki fog derülni, hogy ki hazudik. Megfordult a fejemben, hogy maga a vevő is leejthette mivel 20 métert kellett vinnie a közel 50kg-os tűzhelyet!
2013. febr. 21. 18:21
 5/8 anonim ***** válasza:

"a tűzhely úgy sérülhetett meg, hogy le lett dobva!"


A szállítási papíron rajta volt, hogy "TÖRÉKENY!"? Ez feláras több futárnál is, de ha nem volt rajta, akkor kb esélytelen lesz egy esetleges per.

2013. febr. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm futárszolgálatnál dolgozik. Mesélte, hogy vannak olyan emberek, akik simán rugdossák vagy földhöz vágják a csomagot ha valami miatt idegesek. Durva, hogy az ilyeneket nem rúgják ki. Szerintem a ti esetekben is valami ilyesmi történhetett.
2013. febr. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen rajta volt, hogy törékeny!!!


Azon gondolkodtam el, hogyan bírta egy ember aki elég vékony testalkatú fiatal egyedül vinni a szinte fogás nélküli tűzhelyet 20 métert?!

2013. febr. 21. 19:16
 8/8 anonim ***** válasza:

nos, nincs nehéz dolgod.


ha a futárcég bizonyítja, hogy beszéltek a vevővel, akkor a vevő kamuzott és a bizalmadat nem érdemli meg.


ha a híváslistán ott van, akkor a futárcég felé veszett a bizalom.


ennyire egyszerű.

2013. febr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!