Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti bemennétek így próbanapra?...

Ti bemennétek így próbanapra? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos nem rég munkanélküli lettem.

Az egyik cég, akikhez beküldtem az önéletrajzomat, behívott állásinterjúra, ahol elmondták, hogy 3 próbanapot kell menni, de nem fizetik ki, csak ha úgy döntenek, hogy felvesznek. Már ez eleve gyanús volt, de révén, hogy kell a munka, belementem, tegnap voltam először. Még csak megfigyeltem, hogy ki mit és hogyan csinál, a tényleges munka ma és holnap lesz. Azonban ma láttam az egyik hirdetési oldalon, hogy ma (!) feltették megint az álláshirdetést...

Ti bemennétek így a harmadik napra. Nyilván ma már nem fogom lemondani. :/

25/L Bp.



2013. febr. 28. 10:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
54%

nagyon sokan csinálják ezt sajnos, hogy beiktatnak ingyen probanapot. Az esetek többségében tényleg az a célja, hogy kipróbálhassa a munkáltató és a munkavállaló is, hogy mennyire tetszik, megy a munka. Ha 2 nap után kiderül, hogy nem, akkor szerintem nem korrekt ledolgoztatni a 3.-at is. remélem itt nem ez a helyzet, hanem esetleg még egy embert fel akarnak venni.

Az ingyen 3 napig dolgoztatásnak nem sok értelmét látom, egy kezdő akivel egész nap foglalkozni kell több kárt csinál, mint hasznot, míg betanul

2013. febr. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Dolgoztam már ilyen munkakörben. :) Igazából csak az zavar, hogy említették, hogy nagy a verseny (amit meg is értek) és hogy sokan jelentkeztek. Szóval ha behív mondjuk 10 embert próbanapra, akkor már meg van nekik egy hónap ingyen úgymond. És ha amúgy is sokan jelentkeztek, akkor minek megint meghirdetni?

Remélem nem kamu az egész és csak az ingyen munkára mennek.

2013. febr. 28. 11:01
 3/20 anonim ***** válasza:
55%
én 2 cégnél voltam eddig próbanapon és az egyikhez fel is vettek :)
2013. febr. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
55%

Az új hirdetés ne tévesszen meg. Ugyanis elképzelhető hogy a cég amikor először feladta a hirdetését akkor úgy adta fel, hogy eleve 2-3 alkalommal adják be az újságba. Így előre kifizette a hirdetésfelvételt.

Sokszor van olyan hogy már nem aktuális a hirdetés mert felvettek valakit, mégis hirdetik az újságban, mert az elején a szerződésben X idő volt megadva hirdetésnek.

Én a helyedben ha már 2 napot bemennék akkor már a harmadik napot sem hagynám ki.

2013. febr. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

NEM! NEM! NEM!


Ha a munkáltatónak kétségei vannak akkor ott van neki a 3 hónapos próbaidő. Kamu, ingyenmunkára megy ki az egész.

Próbanapra joga van, de ahhoz, hogy ingyen dolgoztasson ahhoz nincs.


Majd írd meg mi volt. De van egy fogadásom, hogy kamu az egész.



" Az esetek többségében tényleg az a célja, hogy kipróbálhassa a munkáltató és a munkavállaló is, hogy mennyire tetszik, megy a munka. "


Úgye ezt Te sem gondolod komolyan? Az esetek 99% -ban csak ingyen munkásnak veszik fel a jelentkezőt ilyen esetben.

2013. febr. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Természetesen megírom mi volt. :)
2013. febr. 28. 11:28
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

És ha úgy érzed, hogy becsaptak akkor nyugodtan tedd ide ki a céget:



[link]

2013. febr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
33%

Ingyen munka 3 nap alatt? Ha ládapakolásról van szó akkor megértem, hogy van valami értelme, de egy komolyabb irodai munkánál 3 nap alatt egyszerűen nem tud olyan hasznos tevékenységet folytatni a jelentkező, amiért érdemes lenne

Hacsak nem legépeltetnek vele valamit, vagy nem is tudom mire lenne érdemes valakit 3 napra kihasználni.

De ezt szerintem érezni lehet, hogy kamu-munka vagy tényleg próbálják megmutatni, hogy mi hogyan megy majd azon a bizonyos munkahelyen

2013. febr. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen törvénytelen! Nem kellene rászoktatni a szemét cégeket, hogy még ilyesmivel is meglopják a dolgozókat.
2013. febr. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%

Törvénytelen. Azt, h ki hogy dolgozik a 3 hónapos próbaidő alatt kell lemérni, nem 3 nap alatt...

3 nap alatt még szinészkedhet is az ember...itt csak ingyenmelóra jó az ember.

2013. febr. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!