Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi kifogásod van a pénzügyi...

Mi kifogásod van a pénzügyi tanácsadók ellen?

Figyelt kérdés
Gyakran találkozom azzal az indulattal, ami azokat a pénzügyi tanácsadókat éri, akik nem irodában ülve várják a megvilágosult ügyfelek érkezését, hanem elébe kívánnak menni problémáknak és maguk keresik fel lehetséges ügyfeleiket? Téged mi bosszant velük kapcsolatban és miért?

2013. márc. 4. 16:52
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
91%
Feleslegesen zaklatnak, és néha nagyon erőszakosak.
2013. márc. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
36%
Szerencsére egyik ezzel foglalkozó ismerősömnek se jutott eszébe hogy az én megtakarításaimhoz értsen jobban mint én, de ügynöknek már legalább 3 megpróbált beszervezni. Mondjuk mindkettőnek az lehet az oka hogy pénzügyi szakon végeztem: 1) nem néznek hülyének 2) azt hiszik vagyok olyan hülye mint ők hogy ebbe belevágjak.
2013. márc. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
92%

Az hogy kéretlenül és hívatlanul hívogatnak, zaklatnak. Van annyi eszem, hogy ha lakáskasszát, vagy unitlinked akarok kötni tudom kit hívjak fel. Ha kenyeret akarok venni elmegyek a kenyérboltba. Ha lakáskasszát akarok akkor meg felkeresek egy ilyet. De az hogy hívogatnak, zaklatnak úgy, hogy nem is akarok semmit, az nagyon idegesítő.

A másik. A legtöbb pénzügyi téren abszolút képzetlen.

2013. márc. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
69%
Az, hogy ezek a gyorstalpalón végzett futóegerek max. a saját jutalékuk alapján "ajánlanak". Aki valóban ért az ilyesmihez, azt az embernek saját magának kell megkeresnie, az ilyenek ellen természetesen nincs is kifogásom. Csak ez kb. 1 az ezerből manapság.
2013. márc. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
Első válaszoló! Mit értesz az alatt, hogy feleslegesen zaklatnak? Hányszor hívtak, honnan hívtak (ugyanazon cég képviselője többször is hívott?), kire hivatkozva hívtak?
2013. márc. 4. 18:46
 6/44 anonim ***** válasza:
36%

A pro aktivitással az a baj, hogy az ilyen értékesítők nem valós igények alapján tevékenykednek. Ahogy írták is, aki tényleg tanácsot kérne, az maga keresi a lehetőséget, nem őket kell megkeresni. Elég idegesítő, amikor meglévő befektetéseket, akarnak átvariálni, felbontatni, mondván ő jobban tudja, érti és imádja a termékeit, mert a bankok pofátlanul alacsony kamatot adnak, és magasat kérnek, ha hiteleznek, stb. És akkor tényleg ne adj isten még a végén kiderül, hogy azelőtt "műkörmös" volt, míg 3 hete be nem szállt ebbe az iparágba.


Sajnos nem meglepő, megtörtént esetek hogy ezután egy két és fél éves unitlinked tulaj meglepődve kérdezi, hogy a befizetett 400 ezre után az a 70.000 Ft visszavásárlási érték, az ugye a kamat, amit a 400-on felül hozott a pénzem? Mert azt tudom, hogy tőzsdén van a pénzem több mint két éve. Gondolom ennyit kamatozott, mert a tőzsde az jól jövedelmez...


Vagy amikor felhív x rokon egyik távoli rokona, hogy prezentáljon. Majd a találkozón, nem is ő ad elő, hanem a szponzora, akivel az első 5 percben letisztázzuk, hogy mink van most és mit tervezünk két éven belül pénzügyi területen és erre mennyit szánunk. Ehhez képest másfél óra múlva ott tartunk, hogy az ő terméke 4 évre, a tervezett összeg 3-szorosával fizetve milyen előnyös, ami lehet akár igaz is, de abszolút nem a meghatározott valós igényre megoldás. Az MLM részekről meg inkább tényleg jobb nem is beszélni, ha az kapcsolódik hozzá.

2013. márc. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:

Második válaszadó! Ha neked vannak megtakarításaid, az jó, de ez a ritkább. Miért gondolod, hogy ezeknek a tanácsadóknak az a célja, hogy okosabbak legyenek nálad, hogy jobban akarjanak érteni a te megtakarításaidhoz? Baj, ha olyan pénzügyi konstrukciót ajánlanak a figyelmedbe, amiről esetleg nem tudtál?

Pénzügyi szakon végezni és pénzügyi kultúrával rendelkezni két külön dolog, nem következik egyik a másikból automatikusan. Miért lenne hülye az, aki ezzel foglalkozik?

2013. márc. 4. 18:52
 8/44 A kérdező kommentje:

Harmadik válaszadó!


Amit elmondasz, egy klasszikus kibúvó, de nézzük meg ezt más megvilágításban. A magyar emberre nagyon jellemző például a halogatás. Szerinted hányan úszták volna meg a hitelválságot, ha időben elkezdenek magukról gondoskodni? Tényleg a tanácsadókat kell azért hibáztatni, mert arra törekednek, hogy felnyissák az emberek szemét? Tényleg olyan nagy baj, ha rászorítanak arra, hogy időben kezdj el gondolkodni azon, hogy miből fogsz élni pl 2 év múlva, hogy miből veszel lakást, vagy újítod fel azt x év múlva? Az emberek többsége nem tervezi tudatosan sem a pénzügyeit, sem a jövőjét úgy nagy általánosságban. Továbbá szerintem igény csak arra lehet, aminek a létezéséről tudunk. Te például tudod, hogy mire jó egy lakáskassza és ha abból pénzt szeretnél, azt mennyivel előbb érdemes elkezdeni?


A pénzügyii képzetlenségüket miből gondolod?

2013. márc. 4. 18:58
 9/44 A kérdező kommentje:
Negyedik válaszadó! Ezeknek a cégeknek az elégedett ügyfélállománya együttesen több millió főt jelent Magyarországon. Erről mi a véleményed?
2013. márc. 4. 19:00
 10/44 A kérdező kommentje:
Norbert, én úgy gondolom, hogy általánosítani nem a legjobb dolog. Biztos vagyok abban, hogy a cégek üzletpolitikája nem arról szól, hogy valótlan igényeket elégítsenek ki a tanácsadók. Van egy tényező, ez maga az ember. Az ő hozzáállásán, valós szándékán múlik minden. Nem kizárt, hogy vannak olyan tanácsadók, akiket nem a legnemesebb célok vezérelnek. De erről alapvetően nem a cégek tehetnek és ettől még a termékük lehet jó. Sokan viszont hiúsági kérdést csinálnak ebből és nem a termékre, valamint a termék nyújtotta előnyökre koncentrálnak, hanem arra, hogy bebizonyítsák a tanácsadónak, hogy ő hülye, az ügyfél pedig sokkal okosabb nála.
2013. márc. 4. 19:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!