Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Angliában 25 év alatt, dolgozó...

Angliában 25 év alatt, dolgozó egyedülállóként, gyerek nélkül milyen támogatásra, vagy segélyre vagyok jogosult?

Figyelt kérdés
A "remélem semmilyenre...stb." megjegyzésektől kíméljetek.. köszönöm
2013. márc. 31. 23:44
 1/8 anonim ***** válasza:

1 év bejelentett munkaviszony után ha munkanélküli lennél akkor jogosult leszel a munkanélküli segélyre.


Más nem nagyon van. Főleg hogy idén meg is akarják szigorítani a támogatások kifizetését..


De végül is milyen támogatásra, vagy segélyekre gondolsz???

2013. ápr. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hátha nem vagy angol állampolgár akkor semmi. Azért ott sem adnak semmit ingyen.
2013. ápr. 1. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Például tax credit...vagy valami, hogy működik ez?
2013. ápr. 1. 03:46
 4/8 anonim ***** válasza:

Tax refund for income from UK.

The tax system in England insists on tax advance payment from each person receiving salary in UK and after the work is finished or at the end of financial year he can apply for tax refund.


Magyarul és röviden. A tax credit nem segély és nem támogatás. Minden munkavállalónak visszajár ha dolgozott, adózott és több adót fizetett.

2013. ápr. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

bocsánat én a Tax refund-ról írtam ami adó visszatérítést jelent.

A tax cedit az egyfajta jövedelem kiegészítő támogatás melynek két fajtája van:

- Working Tax Credti (WTC)

- Child Tax Credit (CTC)


Összegzés a jogosultsághoz:


- NINO szám megléte


- Betöltött 25. életév


- Állandó angliai lakcím


- Állandó, hivatalos, fizetett, heti minimum 30 órás munkavégzés. Az, aki munkanélküli, nem kérelmezheti a Tax Credit-et.



Megjegyzés: A Tax Credit nem jár, hanem adható. Vagyis az adóhivatal bármilyen indokkal visszautasíthatja az igénylést. Példának okáért, ha valaki a folyó adóévben 10,000 fontnál magasabb bevételre számíthat, akkor nagy eséllyel nem fogja megkapni a WTC-t.

2013. ápr. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

itt is olvashatsz a tax creditről

[link]

2013. ápr. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De ez régebbi infó... most 25 óra a limit a heti munka szempontjából, és elvileg 18 évtől 25-ig meg heti több mint 16 órával már lehet kapni... de nem tudom hogy igaz e ez...:S
2013. ápr. 1. 21:42
 8/8 anonim ***** válasza:

Az infó hiába régebbi még most is él, Sőt elég nehéz bármilyen segélyt, támogatást igényelni.

Mi kaptunk 2 éve, igaz nálunk van gyerek is. Én akkor nem dolgoztam csak a párom. Amikor elkezdtem dolgozni heti 20 órát a tax creditet meg is vonták azonnal..

Szóval egyedülállóként ne nagyon reménykedj támogatásokban, segélyekben..

2013. ápr. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!