Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen büntetéssel sújtható...

Milyen büntetéssel sújtható az, aki bulit szervez, ételt árusít mindenféle engedély nélkül, a higiéniai szabályok be nem tartásával?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: van a közelben egy kocsma, ahol ugye van egy kocsmáros. Kirakta a faliújságra, hogy vasárnap délután bulit szervez, tányéronként 500 Ft-ért fog árusítani birkapörköltet. Szerény személyem szerint ez jogi szempontból nézve törvénybe ütköző. Egyrészt megfelelő higiéniai körülmények között, engedéllyel lenne szabad neki pénzért árusítani ételt, de minden meggyőződésem szerint ilyen nincs, soha nem ír senkinek számlát, stb. tehát ez illegális.


Kérdésem lenne, hogy ilyenkor melyik hatósághoz legcélszerűbb fordulni, milyen büntetéssel járhat az ilyen cselekmény? Kerestem a NAV és az ÁNTSZ oldalán, de biztosat nem találtam, nem voltam még ilyen helyzetben, biztos van olyan, akinek van esze hozzá, én nem ezekhez az emberekhez tartozom.


Tehát a lényeg: (illegális) buli, ételárusítás tányéronként 500 Ft-ért, szabály szerint nem megfelelő higiéniai környezetben, nincsen számla, blokk, vagy valami ehhez hasonló dolog. Büntetés?



2013. ápr. 25. 15:29
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Visszakeveredtem erre a felhasználóra, és magam is meglepődtem, milyen kérdést és hogy tettem fel; elnézést a válaszolóktól, akik komolyan vették és komoly válaszokat adtak. 12 voltam a kérdés kiírásakor, annak idején nem tudtam, mit tehetnék, mert nem tudtam mit kezdeni az akkor engem ért veszteséggel. Mai fejjel ezt a kérdést fel sem tenném, s meg sem fordulna a fejemben.
2017. aug. 28. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!