Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkanélküli járadékban...

Munkanélküli járadékban részesülhetek akkor is ha táppénz alatt szűnik meg a munkaviszonyom?

Figyelt kérdés
Novemberben lesz meg az egy éves munkaviszonyom,de táppénzre szeretnék menni szeptemberben,mert terhes vagyok. Így is jogosult leszek a munkanélküli járadékra?
2013. máj. 12. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Mikor fog megszűnni a munkaviszonyod?
2013. máj. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
November elején meglesz az egy évem, hó közepén megszűnik a munkaviszonyom,én pedig decemberben fogok szülni.
2013. máj. 12. 18:29
 3/9 anonim ***** válasza:
2013. máj. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
az a baj,hogy nekem még bő 1 hónapom lesz a szülséig,ezért kéne elmennem 2-3 hétre munkanélkülire,különben semmire sem leszek jogosult,ugyanis nem lesz semmilyen aktív munkaviszonyom vagy munkanélküli viszonyom.
2013. máj. 12. 18:42
 5/9 anonim ***** válasza:

Jár majd neked az álláskeresési (hacsak addig nem változtatnak a szabályokon), az álláskeresésinél beszámít a táppénz ideje.

[link]

[link]

[link]

2013. máj. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Ha november közepéig munkaviszonyod van, utána három hónapra jár az álláskeresési (mert van egy éves munkaviszony), szóval jogosult leszel tgyás-ra, gyedre meg úgy, hogy a tgyás után egy napra visszamész álláskeresésire, és aznap megigényled a gyedet.
2013. máj. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha részletek kellenek, írj privit!! (18.55 voltam)
2013. máj. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Nézelődtem de nem találtam semmi olyan kiegészítést,hogy ne járna a munkanélküli,ha táppénz alatt szűnik meg a jogviszonyom
2013. máj. 12. 19:02
 9/9 anonim ***** válasza:

Mindegy, hogy táppénz alatt szűnik-e meg a munkaviszonyod vagy sem. A mv-d megszűnése utáni első munkanapon már jelentkezhetsz a munkaügyiben.

Ha csak ez az 1 év munkaviszonyod van, akkor nem 90 napig, hanem 36-37 napig jár az álláskeresési járadék, ugyanis minden 10 nap jogosító idő után jár 1 nap járadékos idő, de maximum 90 nap.

2013. máj. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!