Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az egészségügyi ellátás...

Az egészségügyi ellátás fizetése 6660 Ft tényleg csak alapellátásra biztosít?

Figyelt kérdés

Megpróbálom értelmesebben elmagyarázni.

Mivel nincs munkám fizetem magam után a 6660 Ft-os egészségügyi járulékot, viszont most az hallottam, hogy ez csak az alapellátást biztosítja, tehát ha netalán kórházba kerülnék, vagy komolyabb műtétre lenne szükségem, akkor elképzelhető, hogy az kiszámlázzák nekem.

Mi az igazság ebben a kérdésben? Mire elég ez a 6660 Ft?



2013. máj. 13. 10:25
 1/4 SzilKa ***** válasza:
Egyelore nincs kulonbseg az ellatasban ilyen teren, ha fizetve van, akkor a korhazi ellatasra is jogosult vagy. Az orvos/korhaz csak annyit lat a rendszerben, hogy rendezve van a TB-d, vagy sem.
2013. máj. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy igazad van, mert engem nagyon megijesztettek ezzel.
2013. máj. 13. 11:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kell ijedezned, még annak sem számlázzák ki az ellátás összegét akinek nincs rendezve a jogosultsága (senki nem fizet utána és semmilyen jogon nem jogosult az eü. ellátásokra)

Ha te fizeted az eü.szolg járulákot (a 6660 Ft-ot), akkor ugyanúgy jogosult vagy minden természetbeli eü. ellátásra, mint a biztosítottak.

Szó sincs róla, hogy csak az alapellátásra lennél jogosult.

2013. máj. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, megnyugtattatok.
2013. máj. 13. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!