Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerződéskötést büntetés...

Szerződéskötést büntetés nélkül hogy lehet felbontani HA. (bővebben lent?

Figyelt kérdés

Anyukám régen, amikor még volt elektrosokk, volt kezelésen stbstb nem egészen normális azóta sem. Könnyen rávehető mindenre..... Nem szed gyógyszereket erre a bajára. Ő teljesen normálisnak tartja magát.


Most például egy előadáson telebeszélték a fejét és aláírt egy szerződést, hogy vesz tőlük egy légtisztítót 70ezerér, de ha felbontja a szerződést akkor 40ezret kell fizetnie. Így se bírja fizetni az adósságokat, de még ilyenre is költ aminek semmi értelme.

Arra gondoltam, hogy ha a pszichiátriáról elkérném a régi papírjait és elvinném a rendőrségre. A baj csak az hogy a legutoljára kb 16 éve volt kórházban ez miatt az agybaja miatt, azóta "normálisként" éli az életét.


Amúgy anyukám beszélt ezzel aki el akarja adni a légtisztítót, hogy le szeretné mondani, mert nem szeretne velem veszekedni miatta, aztán addig darált a manus, hogy rávette anyámat, hogy 3 részletbe fizesse ki, azt amire nincs is szüksége. Majd én is felhívtam. Először eljátszotta hogy nem hall, felhívtam még egyszer, akkor is eljátszotta hogy nem hall, harmadjára kikapcsolta a telefonját, majd visszahívott, bemutatkoztam szépen (és tudta hogy én vagyok az akinek nem tetszik a dolog),mondtam hogy le szeretnénk mondani a légtisztítót elkezdett leosztani engem, hogy én vegyek vissza magamból amíg anyám tart el (semmi köze hozzá), meg hogy szerződés felbontáskor a büntetést kell fizetni és hogy ezentúl nem kíváncsi a mondandómra (szóval nem hagyott szóhoz jutni se) és rám nyomta a telefont. Próbáltam hívni utána, de kinyomta a telefont. Írtam neki sms-t, hogy

"Nem szép dolog valakire rányomni a telefont meg megvezetni embereket. Rossz emberrel kezdtél. Miért nyomod ki a telefont? Talán takargatnivalód van?"

a válasz elmaradt....

Mit lehet tenni?



2013. jún. 6. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Az aláírt szerződésben mi van??? Ha benne van, hogy elállás esetén annyit kell perkálni akkor fizetned kell!
2013. jún. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én egyáltalán nem láttam szerződést,de anyukám azt mondta hogy ha felbontja akkor 40et kell fizetni :S
2013. jún. 6. 16:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem eljátszották ugyan ezt nagyszüleimmel. Egyikük 90 éves volt, másikuk pedig agyvérzés után (arra sem emlékszik, hogy 1 órája bevette-e a gyógyszerét). Eladtak nekik is valami csoda légtisztítót. Azt mondták nekik, hogy fizetni kell 40e-t aztán egy hétig itt hagyja náluk tesztelésen és ha nem elégedettek akkor egy hét után vissza lehet adni.


Felhívtam az embert, mondtam, hogy először is szégyellje magát, hogy egy ilyen 2 filléres szemetet el akar adni százezrekért öreg, beteg embereknek, másodszor pedig vigye most rögtön a sz@rát innen. Azt mondta jó, másnap jön.


Na jött is, elvitte a gépet és mikor az öregek a pénzt kérték volna az orruk alá dörgölte, hogy az foglaló volt, nem jár vissza és elhúzott.


Szerencsére a névjegye nálam maradt. Fel is hívtam, hogy ezt hogy képzeli. Azt mondta ez van a szerződésben, így jártam.

Mondtam neki, hogy 3 napot kap, hogy visszajöjjön, visszahozza a pénzt és személyesen bocsánatot kérjen az öregektől, vagy először a főnökeinél teszek panaszt, hogy BETEG embereket ÁTVERT és ha ők ugyan olyan senkiháziak és nem érdekli őket, akkor ki fogom írni az internetre mindenhova a nevét, címét, telefonszámát és a történetet és ha ez nem elég, akkor a környékükön is ha kell egyesével csöngetek be minden szomszédhoz és elmesélem az összes ismerősének, hogy milyen egy r0hadékkal élnek egy környéken.


Azt hitte viccelek, kinyomta, többször nem vette fel.

Tudakozó felhív, vonalas számát elkértem. Hajnalban felhívtam. Megmondtam neki, hogy nem viccelek és ha még egyszer rám meri tenni a telefont akkor egyik reggelre se kereke se ablaka nem lesz a kocsijának...


Azt mondta feljelent és ha nyilvánosságra hozom a történetét beperel becsületsértésért. Kiröhögtem és megmondtam neki, hogy egyrészt egész nyugodtan, másrészt számolja össze mennyi kárt tudok neki okozni az elkövetkezendő pár évben, amíg tart a per, illetve a cégénél mennyire fogják megdícsérni, ha NÉVVEL megnevezve lesz kiplakátolva a város CÉGNÉVVEL EGYÜTT a szemétségével, illetve ha a feletteseit is megnevezem név szerint, akik nem fogadták a panaszomat. És természetesen egyedül csakis őt fogom okolni mindenért.


Másnap jött, bocsánatot kért az öregektől és visszaadta a pénzt. A kapuban valamit elkezdett volna pampogni, de mondtam neki, hogy ha 5 mp múlva nem ül a kocsiban akkor feldugom a s3ggébe a sebváltót. Azóta se jártak az utcában ügynökök...

2013. jún. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

8 napon belül el lehet állni a vásárlástól minden további nélkül, ezért a legjobb, ha nem hagyod hogy kiszállítsák, semmiképp se írd alá az átvételi papírokat stb. Ha probléma van akkor írj a fogyasztóvédelemnek, de legjobb ha ezt meg is mondod a manusnak, hogy írni fogsz.

Ha kijönnek é keménykednek egyszerűen hívd ki a rendőröket és kész. Azért vannak.

2013. jún. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!