Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Súlyadó tartozást miért kell...

Súlyadó tartozást miért kell kifizetnem ha eladtam az autót?

Figyelt kérdés
2008-ban eladtam az autóm,de nem adtam le az adásvételit.Múlt héten inkasszózták a számlám akkor tudtam meg,hogy tartozom súlyadóval 2008-tól tehát a vevő nem iratta át.Közben megtaláltam az adásvételit de a végrehajtó azt mondta akkor is ki kell fizetnem de adnak részletet rá.De miért nem a vevőn hajtják be?
2013. jún. 10. 20:22
 1/1 anonim ***** válasza:
Az éves adót mindig annak kell megfizetni, akinek január 1-én a nevén van az autó. Ha év közben eladod, akkor is te fizeted az egész éves adót. Amíg az autó nincs átíratva, tiéd az adókötelezettség. Ezért kell az eladás után minél előbb bemutatni az okmányirodán az adásvételi szerződést, mert akkor előjegyzésbe veszik a vevő átírási kötelezettségét és ha 30 napon belül az eladó lakhelye szerinti polgármesteri hivatal adócsoportja nem kap értesítést az adókötelezettség törléséről, akkor értesíti a vevő lakhelye szerinti adóhatóságot, aki felszólítja a vevőt az átírásra (akkor már természetesen büntivel együtt!).
2013. jún. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!