Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyünkben?

Ti mit tennétek a helyünkben?

Figyelt kérdés

Rólam és a páromról lenne szó. A párom elkezdett 3 hónapja dolgozni egy külföldi cégnél, napi 2 órát utazik és 8 és felet dolgozik, így szinte fél nap nincs itthon, ráadásul az utóbbi hetekben rendszeresen 6 napokat dolgoztatnak vele, látom rajta, hogy teljesen kimerítik. Az igazi gond csak az (azt leszámítva, hogy emellett a munka mellett semmi magánéletünk nincs), hogy közben próbálunk egy saját vállalkozást létrehozni, amin már 4-5 hónapja dolgozunk és nyár közepén szeretnénk beindítani. Azonban én egyedül nem bírom a munkát az egésszel, ráadásul a tudásom sincs meg az egész folyamathoz (a páromnak viszont igen), de ő meg nem tud rendesen haladni vele a munka miatt. Szinte csak abból állt az elmúlt 3 hónap, hogy megy dolgozni, 11 órát távol van, hazajön, eszik, fürdik, max 1-2 órát dolgozik a vállalkozáson és már alszik is. Beszélgetni sem lehet már vele rendesen, semmit, annyira kimerült mindig (amúgy én is dolgoztam ezen a helyen, engem is teljesen kikészített, de hát kell a pénz). Máshova nem veszik fel, már próbáltunk vagy 20-30 helyet (külföldön ezalatt már a sokkal képzetlenebbek is szoktak munkát találni), holott diplomája is van, mégsem jó sehova sem az ember.

A pláne az egész helyzetben az, hogy nyár végén szeretnénk elkezdeni egy tanfolyamot a vállalkozáshoz, szeretném, ha nem kellene egyedül végigcsinálnom, mert nem könnyű és ha ő is részt venne, a képzést követő pályázaton dupla annyi pénzt pályázhatnánk meg, mint nélküle (konkrétan akár 3 millió Ft-tól eshetünk el). Már felajánlottam a páromnak, hogy nyugodtan kérjen csak heti 25-30 órás munkaviszonyt (többen is dolgoznak náluk így), nem katasztrófa az a 250 eurós kiesés, de eléggé húzza a száját. Nem érti meg, mennyire nehéz szakdolgozat meg szakmai gyakorlat mellett még egyedül foglalkoznom az egész vállalkozással, plusz még egyedül csináljam végig a pályázatot is?! Ráadásul a kapcsolatunk is kezd rámenni erre, hogy mindig fáradt, nem figyel, állandóan csak a munka meg a munka...

Ti mit tudnátok tanácsolni erre a helyzetre?



2013. jún. 25. 09:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha megélnénk úgy,hogy elég heti 25-30 órát dolgoznia,még ha nagdrágszijösszehúzós is,akkor árbeszélném arra.
2013. jún. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
30 órával csak 250 euróval kapna kevesebbet, ennyit tudnánk nélkülözni. Főleg, hogy ha megnyerjük a pályázatot, be kell jelentenünk valamelyikünket munkaviszonyba (30% minimum bérköltség), így onnan is fogunk kapni pénzt. Ezenfelül én is kapok némi ösztöndíjat.
2013. jún. 25. 09:26
 3/7 anonim ***** válasza:

"(külföldön ezalatt már a sokkal képzetlenebbek is szoktak munkát találni)" - Ezt azért megmosolyogtam. Külföldön minden fenékig tejfel, mi?


Kicsit túl sokat akartok. 6 napos munkát + saját vállalkozást + tanfolyamot + projekt pályázatot.. ennyi egyszerűen nem megy, tehát bizonyos dolgokról le kell mondani. Amit mondtál, hogy heti 25-30-ra átállhatna, igen, első olvasásra tökéletes megoldás lenne. Pláne, hogy csak átmeneti időről van szó, gondolom a vállalkozásból akartok majd megélni, amit nyár közepén (azaz 2 hét múlva?!) akartok beindítani.

2013. jún. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy 4-5 hónapja ezen dolgozunk, és igen, augusztus elejéig szeretnénk beindítani. Itthon végezhető feladatok lesznek csak a vállalkozással, számítógépről megy minden, így a szabadidőnkben dolgozunk vele. Nekem is sok ez az egész, de bevallom, a pályázat és a vállalkozás fontosabb a szememben, mint a szakdolgozat vagy a munka, mivel kevesebb pénzből is kijönnénk havi szinten és egyikünknek sem kellene így megszakadnia. A szakmai gyakorlatom is most kezdődik, ez heti 20 órát jelent, délelőtt ott dolgozom, délután itthon, amikor hazaér a párom, ő folytatja a munkát. Hetek óta nem voltunk együtt normálisan, és akkor még csak most jön a szakdolgozatom, illetve a pályázatos dolog... ennyit nem lehet bírni egyszerre.

Külföldön meg tudjuk nagyon jól, hogy nem fenékig tejfel minden, a határ mellett nőttem fel, egy negyedig osztrák vagyok, úgyhogy nem kell bemutatni a dolgokat. Szégyen, hogy az embernek két választása van diplomával, nyevtudással: vagy kimegy külföldre csicskázni, ahol lenézik, lekezelik és kihasználják, vagy itthon marad és annyit keres, amiből éhenhalni sem lehet, pláne nem önálló életet kezdeni segítség nélkül.

2013. jún. 25. 12:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Megértelek, ezt neked kell tudni, hogy miről mondasz le. Én lehet, hogy a tanulást-szakdolgozatot erőltetném, mert egyszercsak vége lesz, de az is megoldás, ha halasztasz egy évet, amíg szépen rendberakjátok a dolgaitokat. Ahogy érzed.


Ezt viszont nem bírom megállni: "Szégyen, hogy az embernek két választása van diplomával, nyevtudással: vagy kimegy külföldre csicskázni, ahol lenézik, lekezelik és kihasználják, vagy itthon marad és annyit keres, amiből éhenhalni sem lehet, pláne nem önálló életet kezdeni segítség nélkül."


Pesten egy átlag irodai meló 200 nettó körül fizet, amihez sok esetben még nyelvtudás se kell. Diploma segít, de szintén nem kötelező...

2013. jún. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mi Nyugat-Magyarországon élünk, ahol az egyetlen normális lehetőség Ausztria, azok a családok, akik rendesen megélnek, biztosan valaki közülük Ausztriában dolgozik. Felénk egyrészt alig van munka (a határon innen), másrészt tapasztalt irodai dolgozók, középfokú végzettséggel alig kapják meg a nettó 110-120 ezer Ft-ot. Pályakezdőként meg szóba sem állnak az emberrel. Nagyon rossz a megyében a helyzet, az utóbbi évtizedben a cégek jelentős része tönkrement vagy kivonult, alig van munkahely. Így maradt külföld...
2013. jún. 25. 13:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Külföld vagy Veszprém, Pápa, esetleg Székesfehérvár..
2013. jún. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!