Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi időre bíztátok a...

Mennyi időre bíztátok a gyereketeket másra 5 éves korában? Mi volt a leghosszabb? Mit tennétek a helyünkben?

Figyelt kérdés

Eddig nagyszülőkkel csak hétköznaponként 1-1 napot vagy egy hétvégét. Illetve tavaly a szüleimmel nyaralt egy hetet. Egyébként mindig vagy velünk vagy az apjáékkal van (mivel elváltunk). Közös a felügyelete, így hozzá van szokva ahhoz, hogy nincs folyton velem, de eddig max 10 napot voltunk külön szintén nyaralás miatt.

Most 3 hétről lenne a szó. Ha az apjáékkal lenne nem is lenne gond, mert tudom, mert tudom, hogy ott ellenne ennyi időt is. Most viszont ők is jönnének. Helyesebben mi mennénk velük. Baráti társasággal mennek (ami közös), ők szervezik, hívtak minket is.

A gyerkőcre tudnának vigyázni az apai nagyszülők. Szoros a kapcsolata velük, szokott ott aludni, illetve az én családom és a mostohaanya szülei is besegítenének hétvégén, hogy legyen egy kis változatosság, lekössék, ne hiányoljon minket.

Így bevállalnátok 3 hetet egy 5 éves gyerekkel vagy ti itthon maradnátok?


2013. máj. 16. 10:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
5 éves gyerek esetében: nem. Nem hagytam itthon őket sosem ennyi időre másra bizva. 1 hét max. de még az is sok volt a gyerekeknek, láttam rajtuk 2-3 hétig el sem mozdultak utána mellőlem.
2013. máj. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ötévesen a húgommal (4 volt) minden nyáron egy hetet nyaraltunk a nagyszülőkkel SZOT-üdülőben.

Én elengedném a gyereket!

2013. máj. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly nyáron volt 5 éves,dolgozunk,így hét közben nagyszülőkkel volt falun (mi panelban élünk).Hétvégére elvileg jött volna haza mindig,ehhez képest második hétvégén már nem jött haza,azt mondta neki jó ott,inkább marad a nagyiékkel.Így mi mentünk hozzá,de nem foglalkozott velünk,lekötötték az álaltok,a kisbarátok,és egyéb addig ismeretlen dolog.

Addig csak 1-1 napot volt ott,mégis akkor elvolt majd 2 hónapig nagyszülőkkel.

Idén már kijelentette,ha vége az ovinak,sulikezdéig megy a nagyiékhoz (pedig most lehetne ovibantavaly felujitottak,ügyeletes oviba nem vittem volna szivesen)

2013. máj. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, bár mi hétvégén mentünk mindig. De nem volt gond, élvezte. Nem is akart hazajönni a végén :-)

Előtte is volt már nagyszülőkkel 2-3 éjszakát.

2013. máj. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Le kell kötni a kis figyelmüket és nem lesz gond. valmai kis rituálét kitalálni estére, mert mindig az szokott a legnehezebb lenni.Mondjuk betakargítni az összes plüsst ami a szobában van, vagy nagypapának fórró kakaót vinni hogy jól aludjon éjjel.És akkor mindig várni fogja az estét a kicsi. Szerintem jó ha így kicsit alszakad a szülőktől mert a későbbiekben bármi lehet.Mivel én sokat járok kórházba, az 5éves kisfiam olyankor a DÉDI mamánál szokott lenni.Tudom hogy jó helyen van, a mama viszi mindenhova(piacoznak,csavarognak), és jól érzi magát a gyrkőc!Az is segíthet ha visszaszámlálnak hogy még mennyit kell aludni míg újra itthon lesz anyu.
2013. máj. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én és a testvérem óvodás koromban konkrétan minden nyáron egy hónapot a nyagyszülőknél töltöttünk, vidéken, mert akkoriban 3 hónap volt az óvodai szünet és a szüleink csak 1-1 hónapot tudtak szabadságra jönni (most nem tudom, hogy van).


Imádtuk! Persze, hétvégén meglátogattak minket a szüleink, ott voltak arra a 2 napra, de egyszer nem sírtunk utánuk vagy hasonló. El voltunk kényeztetve a nagyiéknál:)


Szerintem ennyi időt kibír, ha egyébként hozzá van szokva kicsit az önállósághoz, ahogy írtad. Hívjátok minden nap, esetleg néha skype-on is beszélhettek, úgy láthat titeket.


Szerintem ne aggódj, menjetek és érezzétek jól magatokat!:)

2013. máj. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Jó volt a megerősítés, mert szeretnénk menni :)
2013. máj. 16. 11:16
 8/14 anonim ***** válasza:

Menjetek,kell nektek is a pihenés,a nagyszülők jól ellesznek vele hidd el.

Arra számits viszont,hogy elkényeztetik,éna lig birtam vele,mindent megengedtek neki :)(de végülis ez igy van jól)

2013. máj. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
5 éves, rendszeresen töltött máshol már 1-1 hetet, így igen, bevállalnám.
2013. máj. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy el lesz kényeztetve, főleg nagypapa által. De ez tényleg így van jól:)
2013. máj. 16. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!