Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » El Magyarországról minél...

El Magyarországról minél hamarabb? Mihez kezdhetnék?

Figyelt kérdés
Nem szeretem Magarországot. Az emberek negatívak, rosszindulatúak, a kormány korrupt, mindenki ott húzza le egymást, ahol tudja, átvágják egymást, nem becsülik meg az ember munkáját, napról napra kell szinte élni, stb. Nah én nem ilyen életet akarok. Tenni akarok ellene. De úgy érzem itthon nincs esélyem rá, és nem is akarok ennek az államnak dolgozni. Tehát, mindenképp menni akarok innen. Van egy vőlegényem, ő támogat, jönne velem. Elsősorban Angliára gondoltunk. Ő szakácsként valószínűleg könnyebben munkát fog találni. Én viszont anglisztika szakon tanulok földrajz minorral. Ez azt jelenti, hogy 3 év múlva végzek, és angol-földrajz szakos tanár leszek. Olvastam az angol iskola rendszerről. Aki érdekel: [link] Nekem nagyon szimpatikus. Viszont nem tudom mennyi esélyem van pálykezdőként egy angol gimnáziumba/általános iskolába bekerülni tanárként. Tudom, még 3 év, de már 5 éve ez a tervem és erre az életre készülök. Meg hogy magyarként taníthatnék-e egyáltalán ott angolt...Ismerősömmel beszéltem, aki régóta él kint, azt mondja, hogy ott minden sokkal jobb. Csak nem szabad antiszociálisnak lenni, és akkor minden rendben lesz. Leginkább ez a kérdés aggaszt, hogy mennyi esélyem lesz ott munkát találni a szakmámban? Ha nem, akkor mihez kezdhetnék? Egyébként bármilyen tapasztalat, vélmény érdekel.

2013. júl. 2. 10:11
 1/6 A kérdező kommentje:
21N
2013. júl. 2. 10:12
 2/6 hájaaa ***** válasza:
Belehet állni a sorba. Nem csak te gondolod így, és nem te vagy az egyetlen. Tapasztalat az, h ott sem könnyebb, de másképp fogod fel a dolgokat, kicsit talán bizonyítási vágy vagy nem értem. Viszont aki itthon is megtud élni, az ott tuti, aki itt nem annak ott is nehéz lesz, mind pszichológiailag, mind az országhoz hozzászokni és stb.
2013. júl. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Ha jó az angolod és stabil versenyképes szakmád van és utálod az országot ( mint én is )akkor nem kérdéses,hogy el kell innen menni.

Nekem csak csekély a nyelvtudásom és a 3 szavas szókincsemmel is kimentem tavaly.

Hát,igen ég és föld. :)

Mondjuk hallottam matek tanárról,aki utcaseprésből és nem is rosszul. Viszont hamarosan nem fogja megérni kimenni. Lehet,hogy 3 év múlva még ennyit sem fognak lökni,mint most.

2013. júl. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ezt miből gondolod, hoyg nem fogja megérni kimenni?:O
2013. júl. 3. 20:26
 5/6 hájaaa ***** válasza:
Azért mert Anglia népszavazást fog tartani arról h kilépjenek az EU-ból és eddig 51% gondolja úgy h kikéne lépni. Ha kilépnek akkor nincs szabadmunkaerő vándorlás UK-ba.
2013. júl. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hm, érdekes. Utánaolvastam a témának...

Hát ha nem is Angliába mennénk ki, valahova akkor is lépünk...

2013. júl. 5. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!