Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elállhatok-e a vásárlástól,...

Elállhatok-e a vásárlástól, illetve fizetnem kell-e postadíjat ha a megrendelt csomagot nem vettem át, és most a postán van? (tengerimalac eleség, széna stb) ilyenek.

Figyelt kérdés
Akitől rendeltem, most követelőzik hogy 4000 ft postadíjat utaljak a számlájára, mert ő neki ez jár, hogy is van ez?
2013. júl. 4. 11:30
1 2
 1/16 Antimod ***** válasza:

Elállhatsz tőle, de az árut vissza kell küldened.

Ennek költségét neked kell viselned, azonban a vételárat, illetve azt a postai díjat, amiért hozzád eljutott a termék, az eladó fizeti ki.

Ha még nem fizettél, akkor visszaküldöd, és utána nem követelheti tőled az ellenértékét - ehhez azonban a kézhezvétel másnapjától kezdve csak 8 munkanapig van lehetőséged.

2013. júl. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%

Azt ugye te is érzed, hogy ez mennyire gerinctelen dolog?


Amúgy a postaköltséget törvény szerint kutya kötelességed lenne kifizetni akkor is, ha elállsz a vételtől és visszaküldöd a terméket.

2013. júl. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
Ha nem kell, miért nem mondtad le, mielőtt postára adták? Én is gondoltam már meg magam rendelés után, telefonáltam, hogy mégse küldjék, és törölték a megrendelést. Ha már kiküldték, nekem nem lenne pofám nem átvenni.
2013. júl. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
nem véleményt kértem hogy kinek mihez nem lenne pofája, hanem választ a kérdésemre! Egyébként végül átvettem
2013. júl. 4. 13:53
 5/16 A kérdező kommentje:
az elsőnek köszönöm a normális választ!
2013. júl. 4. 13:54
 6/16 anonim ***** válasza:
58%

Az egész postaköltséget a vevőnek kell fizetnie!!!! Miért csak a visszaköltséget kéne?

Na ezért küldök csak előreutalás után bármit!

2013. júl. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Antimod ***** válasza:
41%

"Az egész postaköltséget a vevőnek kell fizetnie!!!! Miért csak a visszaköltséget kéne?"


"Elállás esetén az interneten megkötött szerződés a szerződéskötés napjára visszamenőleg kerül megszüntetésre, ezért olyan helyzetet kell teremteni, mintha a fogyasztó meg sem rendelte volna a terméket az online shopban. Ez azt is jelenti, hogy a fogyasztó köteles a terméket saját költségén visszajuttatni az eladó részére, az eladó pedig köteles legkésőbb 30 napon belül a fogyasztó által kifizetett teljes összeget visszatéríteni."

nfh.hu

2013. júl. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
45%

Nah, akkor a tisztán látás végett:


1. tegnap 12:17


Inkább azt mondnám gerinctelennek, hogy dicsekszünk 10% rezsicsökkentéssel, miközben a fizetésem leesett 20%-kal.


Törvény szerint nem köteles állni a postaköltséget.


2. tegnap 14:24


Ez hülyeség. Nálunk kb 10 cég ad fel úgy levelet/csomagot utánvételesen, hogy ők fizetik a postaköltséget és nem kérik a vásárlótól...


3. Postai úton bármilyen küldeményt visszaküldhetsz INGYEN, HA még nem nyúltál hozzá és nem bontottad ki, azaz eredeti csomagolásában. Magyarul: jogod van nem átvenni és visszaküldeni. Ilyenkor kap egy szép rózsaszín matricát VISSZA felirattal, rajta az indok. (pl: nem kereste, címzett ismeretlen, elköltözött...stb.)


Azaz, az előző hozzászóló mondatát idézve:

"fogyasztó köteles a terméket saját költségén visszajuttatni az eladó részére, "


Visszajuttatta a saját költségén, azaz ingyen.


Tehát vonjuk le a konklúziót: hiába követeli a postadíjat, indítson polgári peres eljárást, csak az lehet többe fog kerülni mint 4000 ft.

2013. júl. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%

# 8


Alapvetően rosszul tudod. Ha nem veszi valaki át a csomagot akkor a posta NEM INGYEN szállítja vissza a terméket, hanem kifizetteti a visszaköltséget a feladóval!!!


Azt is rosszul tudod, hogy nem köteles törvény szerint átvenni a rendelt terméket a vevő. De igen, KÖTELES!

Ellenben 8 napon belül indoklás nélkül elállhat, amennyiben SAJÁT KÖLTSÉGÉN visszajuttatja a terméket az eladónak. A "nem átvevés" az eladó költségén visszajuttatás.


Arra játszani meg, hogy úgysem fognak perelni 1-2 ezer forintért ugyan olyan gerinctelen dolog, mint 10% rezsicsökkentésre verni a mellét Orbánnak.

2013. júl. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Alapvetően rosszul tudod. Ha nem veszi valaki át a csomagot akkor a posta NEM INGYEN szállítja vissza a terméket, hanem kifizetteti a visszaköltséget a feladóval!!!"


Alapvetően te tudod rosszul. A küldemények nagy részénél a feladó fizeti a postaköltséget amiben benne van a visszaküldés díja is.

Ha egy levelet nem veszel át, akkor a feladónak visszakézbesítik térítésmentesen, mert az ki lett fizetve feladáskor...



"Azt is rosszul tudod, hogy nem köteles törvény szerint átvenni a rendelt terméket a vevő. De igen, KÖTELES!"


Nem köteles, mert 8 napon belül indok nélkül elállhat a szerződéstől.



"Ellenben 8 napon belül indoklás nélkül elállhat, amennyiben SAJÁT KÖLTSÉGÉN visszajuttatja a terméket az eladónak. A "nem átvevés" az eladó költségén visszajuttatás."


Ez megint hülyeség. A szabály azért említi a "saját költséget", mert ilyenkor a "nem átvevőnek" kell állni a postaköltséget, amit mylon szépen leírt, hogy díjmentes, tehát itt a feladónak nem lesz költsége.

Elhiheted neki, mert szerintem ott dolgozik, mivel eléggé otthon van a témában, így egy kicsit gáz, postai dolgozót levitatni szakmai kérdésekben...

2013. júl. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!