Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mlmdiszkont: megéri vagy sem?

Mlmdiszkont: megéri vagy sem?

Figyelt kérdés
2013. júl. 25. 12:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
MLM-em többnyire az jár jól, aki üzemelteti.
2013. júl. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
60%
Es elsok kozott lep be :))
2013. júl. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nem az mlm rendszerre gondoltam, hanem konkrétan az mlmdiszkontra.

Legyen szíves mindenki a kérdésre válaszolni.

Köszönöm

2013. júl. 25. 15:41
 4/19 anonim ***** válasza:
68%

[link]


Most erre gondolsz?

Csak mert anélkül hogy ismerném az egészet, meg mondom neked, hogy ezek soha nem arról szólnak hogy TE jól járj.

2013. júl. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igen, arra gondolok. Több szempontból is furcsa nekem az egész cég, azért is kérdeztem rá.
2013. júl. 25. 16:14
 6/19 anonim ***** válasza:
Nagyon szivessen valaszolnek a kerdesedre ha normalisan van felteve... A kerdesedbol tobben arra gondoltunk tehat nem csak en vagyok ezek szerint elvont, hogy TE szeretnel csianlni.... Nem pedig hogy egy mukodo valamirol Ű(oldalrol) kersz infot!
2013. júl. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
42%

Jó alapötlettel, és (gondolom) jó kapcsolati tőkével indult ez az egész, de az egész elgondolás el lett hibázva azzal, hogy valami magát marketingben jártasnak gondoló figura MLM-es, parasztvakítós, okoskodva magyarázós irányba vitte el a cég marketingstratégiáját.


Jócskán megkésve ugyan, de azért beindultak, és ha megnézed valóban csak olyan termékeket kínálnak, amiket versenyképes áron tudnak piacra dobni. Ezen el lehetne indulni, csak nem ilyen fejjel a falnak üzleti tervvel.

2013. júl. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%

Ez az MLM félreértelmezése. Nem csoda, hogy a legnagyobb MLM antitálentum ezt jó alapötletnek gondolja.


Bukásra van ítélve. Alig fizet, hiszen te, mint franchise tag SEMMIT nem teszel hozzá. Pilótajáték-szerűen kezdő befizetésre, és KÖTELEZŐ fogyasztásra alapul. A kezdő befizetésed felét egyből megkapja a szponzorod. (Magyarán csak hozz másik két embert, és neked ingyen van az egész... Tipikus pilótajáték...) "Ajándék" embereket kapsz, ami arra ösztönöz, hogy most, rögtön regisztrálj, munka nélkül is lehet pénzed. Tipikus pilótajáték.


A hatóságok inkompetenciáját igazolja, hogy ezek ellenére üzemelhet...


Mivel az emberek alul csalódni fognak, hogy nem jönnek a milliók, abba fogják hagyni a kikényszerített kötelező vásárlást, és szép sorban kiesnek a rendszerből. Ekkor már fölöttük sem lesz számottevő jutalék, ők is abbahagyják. Ezt már eljátszottuk ezerszer más és más neveken. A régi, bevált nevekkel (Amway, FLP, Nuskin, Oriflame stb.) lehet MLM üzletet építeni, az újak 99.99%-a pedig életképtelen ötlet.


Persze ettől függetlenül, még tisztességes úton jól is járhatsz vele. Azt mérlegeld, hogy ha senki nem csatlakozik hozzád, megéri-e neked a tagságért fizetned. (Simán megérheti, már csak a vodafone flottáért is, feltéve, hogy ott bent maradhatsz akkor is, ha az mlmdiszkontból az elmaradó kötelező forgalmaid miatt ki is zárnak...)

2013. júl. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
29%

Egyrészt MLM antitálentum, igen, te kis anyanyelvedben járatos, te. Másrészt nyugodtan összemérhetjük melyikünk tud többet az MLM-ről, nem mondom hogy kudarcot vallanál, de én sem. Egyébként még a válaszaidat sem vállalod föl, szóval ha innen nézzük te itt eleve nem is lehetsz tehetséges bármihez.


És pont hogy nincs félreértelmezve az MLM, sőt, kiváló példa rá, hogy az MLM mint értékesítési forma "Bukásra van ítélve". Mert ez történik, ha egy cég keveri a szezont a fazonnal, és versenyképes áron próbál hálózatosdit játszatni az emberekkel.

"A régi, bevált nevek" ugyan úgy az alul lévő, végül csalódással távozók befizetéseiből profitálnak, csak itt a felnyomott árakból van rá keret, hogy vissza is osszon egy rétegnek a cég, akik aztán tovább tolják a szekeret. Ez az, ami nem lesz ebben a diszkontosdiban.


És csak mert végre egyetértésben vagyunk, valóban, ezeknél a cégeknél lehet hálózatot építeni. Ha találsz megfelelő számú balekot magad alá, akik fogyasztanak, netán még kitartanak a további balekok keresésében, ezáltal beverekeded magad abba a körbe, akik részesülnek is a méregdrága termékek profitjából.

És ha innen nézzük ez is pilótajáték, hiszen a végén itt is csak fogyasztók maradhatnának - ami érdekes módon még egyik "nagy múltú" MLM céggel sem esett meg. Vajon miért...

2013. júl. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

8-as: pont ezért furcsa nekem is az egész, hisz a franchise díjat odaadják annak, aki beléptette az illetőt, ami ugye pilótajáték, nem mlm (gondolom ezért is tolták fel a franchise díjat egy 5-össel, mert februárig nem volt 4000 Ft se). Ami még ebben számomra érthetetlen, hogy a cégvezető állítólag évek óta foglalkozik mlm-mel, vagyis ezt tudnia kellett volna.

Másik, amit nem értek, hogy hogyan lehet ilyen termékeket mlm rendszerben értékesíteni, hisz az én tudomásom szerint az mlm termékeit nem lehet boltban árulni, kizárólag disztribútorokon keresztül lehet beszerezni. Vagy én tudok valamit rosszul és ma már mindenhez hozzárendelik ezt az értékesítési formát?

Utolsó észrevételem, hogy én nem látok akkora pénzügyi hátteret, ami el tudná tartani az egész hálózatot (de ettől függetlenül lehet, hogy működni fog).

2013. júl. 26. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!