Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mlmdiszkont: megéri vagy sem?

Mlmdiszkont: megéri vagy sem?

Figyelt kérdés
2013. júl. 25. 12:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Ami még ebben számomra érthetetlen, hogy a cégvezető állítólag évek óta foglalkozik mlm-mel, vagyis ezt tudnia kellett volna. "


A cégvezető jó barátját van szerencsém személyesen ismerni. Annyit elég tudni, hogy igen, sikeres "MLM" hálózatot építettek. Azért rakom idézőjelbe, mert számomra az is pilótajáték, amit ők csináltak. Értékes termék vagy szolgáltatás értékesítése helyett a magas belépési díjból volt a nagy pénzük. És igen, tudják is, hogy a belépési díjakból szedték össze a millióikat. Többtízmilliós pénzeket a belépési díjakból, és HAVI 120.000,- forintot (nem elírás) a valós értékesítések jutalékából.


Nem csoda, hogy ezzel az új bulival is a belépési díjakra mennek rá, meg arra, hogy a profit felét eleve elteszik, ugye.


"hogyan lehet ilyen termékeket mlm rendszerben értékesíteni, hisz az én tudomásom szerint az mlm termékeit nem lehet boltban árulni, kizárólag disztribútorokon keresztül lehet beszerezni"


Nincs ilyen kikötés. A hagyományos, már bizonyított MLM cégek azért nem forgalmaznak boltban, hogy ne vegyék el a munkatársaik piacát. Milyen lenne már, hogy te dolgozol, kialakítod az elégedett vevőkörödet, aztán egyszer csak azért, mert te éppen nyaralsz, bemennek a boltba, és megveszik helyetted ott.


Az MLM, amióta kialakult, a tartós, hosszútávon életképes vállalkozás létrehozásának a módszere. Ebbe nem fér bele az, hogy a háttércég megkerül téged, és más csatornákon is megkörnyékezi a vevőket.


Az amatőr azt hiszi, azzal könnyű MLM üzletet építeni, amit a boltban is megkapsz. Vedd a megszokott márkát, nálam olcsóbban megkapod. Pedig nem. Árral versenyezni nem szabad. Abban a játékban a multik győznek úgyis. Neked, aki kisvállalkozó vagy, csakis valami plusz szolgáltatással van esélyed. És ez a plusz lehet például, hogy személyes szolgáltatást/tanácsadást biztosítasz a vásárlás mellé, de főleg az, hogy exkluzív, csak nálad kapható termékekkel dolgozol. Ezért tiltják például, hogy mondjuk vaterán árulj. Először is rontod vele más üzletét, ezen kívül pedig könnyen sérülhetnek bizonyos vásárlói érdekek.


Visszatérve az MLMdiszkontra, kívánom, hogy sikerüljön, lehet, hogy van rá esély. De a véleményem szerint a hálózatépítésre, a hálózatépítésből való passzív pénzkeresetre egy stabil, nagy múltú céget kell választani.

2013. júl. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az utolsó hozzászólásoddal megválaszoltad minden kérdésem és megerősítetted az eddigi gondolatomat a cégről. Sokat segítettél.
2013. júl. 26. 14:57
 13/19 anonim válasza:

11-es rád cáfoltam.

Miért van az, hogy mindig azok mondják meg valamiről a negatív véleményüket, akik nem próbálták?

Talán azért, mert könnyebb már eleve beskatujázni valamit, ami számunkra idegen, és így kikerüljük a "fáradságos" utánajárást?

2014. jan. 23. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"11-es rád cáfoltam"


Ezt írtam:

"kívánom, hogy sikerüljön, lehet, hogy van rá esély"


Ezek szerint mégsincs rá esély? Sajnálom. Ez esetben te is keress rendes MLM céget magadnak! Sok sikert!

2014. jan. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Hogy működik ez az mlmdiszkont konkrétan? Én csak magamnak szeretném olcsóbban venni a termékeket, nem szeretnék ezzel üzletszerűen foglalkozni.
2014. szept. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

Én már vásároltam tőlük és olcsóbban jöttem ki.


Kicsit oda kell figyelni miket raksz a kosárba.


Eseti rendelés ugye 3000 ft + 990 a házhoz szállítás.


Na de vannak termékek (tisztítószerek, alkohol, szépségápolás), ahol drasztikusan olcsóbbak a termékek. Olyanok is vannak ahol teljesen beszerzési áron vannak fent.


Nos, így 5-6 termékkel le lehet szedni a 3990-es kiadást, és ha még beteszel párat a kosárba, akkor már spóroltál.


A maradék helyet meg ki szoktam tölteni nehéz dolgokkal (ásványvíz, liszt, cukor). Mert ugye 100kg-ig lehet rendelni utána + 990 ft. (amennyiben logisztikai területre esel, egyébként 50 kg- is lehet azt hiszem)

2015. jan. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 norkadek válasza:
A tervük lett első, de nem lett mit kapcsolni! mert...
2015. okt. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Boros Istvánn válasza:
Van az Mlmdiszkontnak már boltja is.3 is.Úgy hivják hogy Akciopont.Facebook is fent van.Ugyan ugy Justin Endre a tulajdonos(legalább is ő van rajta megjelölve)
2016. febr. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Boros Istvánn válasza:
Nem tudom hogy lehett e az mlmes dolgokat boltban árulni de volt rá már példa.Lásd Avon.De van olyan mlm-es cég ,amelyik boltban is árulja a dolgait ,ez pedig az mlmdiszkont ,és ahol árulja az padig akciópont néven fut
2016. febr. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!