Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnek sporolni,...

Hogyan tudnek sporolni, illetve van-e ertelme belefogni?

Figyelt kérdés
16 eves vagyok, es kiskorom ota nagy almom kijutni Parizsba, de meg csak most jutott eszembe, hogy sporolhatnek is. Dolgozni ugyan nem dolgozok, de idonkent kapok zsebpenzt, hetkoznaponkent kajapenzt, esetleg szorakozasra (mozi, fagyi) egy kis zsetont. Ezekbol ossze tudnam sporolni kb. az utazas felet? Mondjuk 3-4 ev mulvara. Ha igen, hogyan? Nem vagyok sporolos tipus, minden penzem azonnal elkoltom, amint kezhez kapom. Egyebkent mar az is jo lenne, ha az utazas negyedet sikerulne osszeszednem, mert egyebkent nem vagyunk szegenyek, de jobb szeretnek en penzt gyujteni az utazasomra. Otletek?:)
2013. aug. 5. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:
16 évesen már tudsz vállalni diákmunkát is az iskola mellett, ha heti 5-10 órát dolgozol akkor pár hónap alatt összegyűlik az a pénz.
2013. aug. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gondolkodj helyesen, a spórolás nem lemondás és szenvedés, hanem azt jelenti, hogy a mindig mindent akaró kisgyerekből végre felnőtt lettél.


Ez nem arról szól, hogy spórolós vagy költős típus vagy-e. Ha tudsz spórolni az életben a fontos dolgokra és tudod, hogy azért nem költesz el most valamire pénzt, mert azzal a későbbi jövődet éled fel, akkor tettél egy helyes lépést a jobb élet irányába.

2013. aug. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom. Es hogy kene kezdenem? Van erre valami jo taktika, vagy csak szimplan felreteszek ennyi es ennyi penzt mindig, es kesz? Bar nem hinnem, hogy ez annyira egyszeru lenne, nekem mindig van valami, amit nem tudok megallni, hogy meg ne vegyem...
2013. aug. 5. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!