Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Itt van olyan, aki mondjuk...

Itt van olyan, aki mondjuk 200e nettó alatt keres, és komolyan elhiszi, hogy egy lakásra ki tudja spórolni a pénzét 40 éves kora alatt?

Figyelt kérdés

Az ex barátom érvelt állandóan ezzel,hogy költözzünk oda az a szüleihez,vagy maradjunk otthon,és spóroljunk pénzt saját lakásra. Nyilván otthon is kell a költségekbe beleszállni+ kaja+ bérletek ,ezmár eleve egy csomó pénzt elvisz az amúgysem kevés fizetésből. Még ha 100 ezret félreraktam ovlna (minden hónapban,ami mellesleg nem túl valószinü,mert az egész fizetésem ovlt ennyi kb) ,akkor is ,hány évig ülhettem volna otthon ,hogy vegyek egy tökömnyi kb 30 nmes lyukat ?


persze raktam félre pénzt (és most is,már nem a szüleimmel lakok) ,de ez inkább ilyen "elromlott a mosógép/hűtőgép/megcsúsztam a számlákkal " esetekre van . Nem gondolom,hogy 30-40 éves koromig otthon kellett volna dekkolnom,vagy anyóséknál ,mire lesz egy olyan lakásom,amiben talán egy gyerek is elfér például.. számomra ez teljesen logikátlannak tűnik.


ti mit választotok :

1.maradtok a szülőknél , inkább nem jártok sehova amig fiatalok vagytok,spóroltok mindenen,és talán 10 év mulva vesztek egy lakást

2. elmentek egy olcsó albérletbe,mellette azért gyüjtögettek -ha kell,azért legyen alapon

3. elmentek egy drágább albérletbe,esetleg egyedül,.nem többen,és sz@rtok az egész "saját lakás témára"

4. hitelt vesztek fel jó sok évre és vesztek saját lakást


2013. febr. 11. 16:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Ha kizárólag készpénzes lakásvásárlásban gondolkodsz, akkor valóban, bőven több fizetésre lenne szükség még szülőknél lakva is, hogy ésszerűen rövid időn belül lakást vehess.

De ha ésszel veszel fel hitelt, akkor sikerülhet előbb is.

2013. febr. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
Én a 2-es és a 4-es kombinációját csinálom. Amíg nincs gyerek, és dolgozunk, addig elvagyunk egy olyan albérletben, ami épphogy megfelel, félreteszünk amennyit lehet, aztán amikor gyereket akarunk akkoriban elkezdjük a hiteleket nézegetni, felmérni, mire van lehetőség. Nyilván kockázatos a hitel, de azért nyugdíjas koromban nem szeretnék a kis nyugdíjammal sakkozni, hogy ne tegyenek az utcára az albérletből amit nem tudok fizetni.
2013. febr. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
47%
Én úgy vagyok vele, hogy sz@rok a saját lakásra. Tudom, mit jelent hatalmas családi házban élni, és köszi, de nekem nem hiányzik. Jól elvagyok az olcsó albérletben. Majd ha egyszer akkora lesz a fizetésem, akkor elgondolkodok egy lakásban, bár akkor már inkább befektetésnek venném, és nem azért, hogy benne lakjak. azt csak a proletárok hiszik, hogy egy nagy hodály fogja őket boldoggá tenni.
2013. febr. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Albérlet. Én különmentem a szüleimtől az egyetemi évekre majd fél évre visszakényszerültem otthonra, de utána nem volt az az isten, ami engem hazaköltöztetett volna.


Hatalmas különbség van, amíg otthon laksz, mindegy hány éves vagy gyerek pozícióban vagy. Mind önellátás, tekintetében, mind abból a szempontból, ha bármi vita, gond akármi felmerül. Ezt nem lehet elkerülni.


Ennél még az is jobb, ha idegenekkel lakik együtt az ember, mert ott mellérendelt viszony van, lakótársak, nem lehet olyan még véletlen sem, "én házamban fiam ha azt mondtam, akkor azt mondtam".


Mondom én ezt úgy hogy nekem alapvetően jó a kapcsolatom a szülőkkel és maximális kényelemben részesültem volna otthon, még fizetnem sem kellett volna, mert nem vették volna el.

2013. febr. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

4-es vagyok, igaz már nem aktuális, mert van saját lakásunk. Fél éven keresztül félre rakott havi 600ezer forintból meglett a lakás árának a fele. Emellé még kaptunk egy milliót a szülőktől, nagyszülőktől a felújításra, illetékre stb.

Ha nem lett volna az a fél évnyi extra fasza külföldi sok zsé (miközben fakír életmódot folytattunk, kb. semmire sem költöttünk) akkor persze nem lenne lakásunk. 100-200ezer forintból hiába laksz otthon képtelenség összespórolni egy átlagos lakás árát. Jó persze Kukutyinban meg gáz környéken biztos lehet 3-4 millióért (lyuk méretű) lakást venni, de pl. mi egy olcsóbb városban iszonyatos szerencsével fogtunk ki 7 millióért lakást. Úgy, hogy most lent vannak az árak.

Segítség, örökség, nem tudom mi nélkül egy átlagos embernek, párnak ez nem megy. Egyszerűen nem. Elég csak azt nézni, hogy ha egy fillért nem költenek el, csak félre rakják akkor is mennyi időbe telne, de hát élni kell, enni, ruházkodni, gyógyszert venni, akármit. Ha meg valakinek kocsija is van, az meg főleg viszi a pénzt, de azzal se lehet mit csinálni, sok területen feltétele a munkának nem csak a jogosítvány, hanem az is, hogy kocsid legyen és nem csak a jó állásokhoz.


Barátnőm 80 ezer forintot keres, még neki is feltétel volt, hogy autója legyen és megy is vele össze-vissza. Ha nem lett volna autója most otthon ülne és vakargatná a hátsóját a segélyen.

2013. febr. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
63%
Maradok a szüleimmel,amíg lehet,elvégre sokkal olcsóbb,mint az albérlet,gyűjtök pénzt,és 5-10 évre elhúzok az országból külföldre dolgozni.Itt semmi kép sem lehet lakásra gyűjteni,hitelt meg vegyen fel a halál,nem vagyok a saját magam ellensége.
2013. febr. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Albérletben éltem, külön a szüleimtől, közel 8 évig. Aztán találkoztam egy férfival, egymásba szerettünk, és összeköltöztünk. Szerencsénk volt, neki volt saját lakása. De ha nem lett volna, akkor maradunk albérletben és gyűjtögetünk, ahogy ettől függetlenül tesszük is. Akinek a szülei nem tudnak segíteni, sokkal többet nem tehetnek, mint gyűjtögetnek és meglátják, mire mennek vele. De nekem minimálelvárás volt, hogy felnőttként ne otthon lakjak, még akkor sem, ha albérletben vagyok helyette. Van egy pont, amin túl nem annyira édes az otthoni fészek. Akkor ideje lépni.
2013. febr. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
58%
elmentünk egy olcsó albérletbe (2 szoba 30ezer), ami mindennel fel van szerelve, fel van újítva tökéletes állapotban, azt csinálunk benne amit csak akarunk, lehet kutyánk, macskánk, immár 6. éve vagyunk itt, és a tulaj nem fog visszaköltözni külföldről (bár ezt természetesen sose lehet tudni). és sz@runk a saját lakásra, mert minek, elvagyunk itt is :) és ha mennünk kell, akkor majd találunk másik albit, nem nagy cucc. de h hitelt vegyek fel?? teljesen kizárt h 70-80akat fizessek egy hónapban aztán majd talán 20 év múlva enyém lehet. kösz, de nem.
2013. febr. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nekem is ez a bajom,hogy hitel mellett nem tudnék semmit félrerakni. Ha meg olyan kevés lenne egy hónapban,mint az albérlet,akkor szó szeirnt megőszülök mire az enyém lesz. Addig annyi minden elfárad benne,és a felújítás sem kevés pénz ... így kicsit visszásnak érzem,mikor azt mondják,hogy az albérlet az ablakon kidobott pénz ,mert a hiteles lakás egyszer a tiéd lesz. Ja,csak mire a tiéd lesz ,dobálod ki az ablakon a milliókat a visszafizetés alatt .. plusz a járulékos költségek . helyhez kötni sem akarom magam,mert így arra megyek amerre a munka van kb .. bármikor jön egy jobb lehetőség,mozdulni tudok . Csak nyílván mások vagyunk (szerencsére) ,ezért kérdeztem,hogy ki mit gondol erről a témáűról.
2013. febr. 11. 17:26
 10/19 anonim ***** válasza:

Anyagi helyzettől függ. Mi albérletezünk és spórolunk. Félreteszünk havi 100 ezret, plusz ha valamilyen extra bevétel van, azt is. Ebből azén egyetem alatt spórolt pénzemet hozzácsapva két év alatt megvan 3-3.5 milla, ami egy kis lakáshoz tökéletes önerőnek. Valószínűleg a szülők segítségére is számíthatunk, az én szüleimnek ötszobás háza van, ami tök jó volt, amikor öten laktunk benne, de jövőre kirepül a legkisebb testvérem is, akkor ők valószínűleg eladják, vesznek egy kicsit, a különbözetet meg megkapjuk. Apósnak meg szimplán jó sok pénze van, azt nem tudom, hogy adna-e, de várhatóan 1-2 milliót tud adni kamatmentes kölcsönre.

Tehát ha összeszámolom, két év múlva legrosszabb esetben 3, legjobb esetben kb. 8 milliónk lesz.

A lakások, amiket nézünk, 7-8 millióba kerülnek. Ami azt jelenti, hogy legrosszabb esetben is kb. 4-5 milliót kell fölvennünk. Ha ezt is 100 ezrével törlesztjük, az kb. 5 év. Gyűjtögetéssel együtt 7. De ez a legrosszabb eset! Most vagyunk 24 évesek, 30 éves korunkra letudjuk ezt.


Azért is érdemes gyűjtögetni, mert ahogy mondják: szerencse az, ahol a lehetőség találkozik a felkészültséggel. Ha netán bejön valahonnan egy milla (mittudomén távoli rokontól örökölsz), abból még nem tudsz lakást venni. De ha mellette van még 2 millád, akkor már egész jól állsz, erre már legalábbis hitelt fel lehet venni. Meg úgy egyébként sose baj, ha minél több félretett pénze van az embernek :)

2013. febr. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!