Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Volt feleségem mobil elöfizeté...

Volt feleségem mobil elöfizetés tartozás miatt, a végrehajtó végső esetben rárakja a közös tulajdonunkra a jelzálog bejegyzést?

Figyelt kérdés
Hiteles lakás. Ha eladnánk és kifizetnénk a bankot és a szocpolt, kb 0 ft maradna. Pár évig nem is változik a helyzet, mert a tőke része alig fogy a 35 éves futamidő miatt.
2013. aug. 11. 07:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Először a munkabért tiltja le, utána jon a közös vagyonból a feleséged része. Sok esze van, mar ne is haragudj, fizethette volna részletekben is a tartozást......
2013. aug. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Józsi21 ***** válasza:

Végső esetben rárakja,de ez azzal is jár hogy a lakáshitelt a bank felmondja!

Nem tudom mennyi a tartozás,de nem lehetne (akár neked)részletekben kifizetni?

Ha kifizeted utána te követelhetnéd ezt az összeget,vagy eltekintesz az összeg behajtásától.

2013. aug. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Már volt, hogy én fizettem ki helyette a tartozást.

De abból nem tanul. Fizessem ki mindig a tartozásait csak, hogy ne bukjuk a lakást?

Soha nem tudom behajtani rajta.

De hiába rakja rá a lakásra a jelzálog bejegyzést a szolgáltató, mert abból nem marad az ő követelésére.

2013. aug. 11. 18:27
 4/6 Józsi21 ***** válasza:

Nézd értem a problémád,de te pedig azt értsd meg,hogy erre rámehet a ház,plusz marad egy csomó adósságod.

Bár nem tudom milyen anyagi helyzetben vagy,én kifizetném a tartozást,utána én lépnék fel követelőként ahol a végrehajtót megkérném hogy minden jövedelméből tiltasson le 33%-ot,plusz árverezze el minden INGÓ vagyonát.

Ha a szolgáltató teszi ugyanezt,ő a fellelhető összes INGÓ,és INGATLAN VAGYONÁT kéri lefoglalni.

Igaz hogy a végrehajtást csak a volt feleséged részére jegyzik be,de a v.h.hivatalból értesíti a bankot,erre a bank a teljes hitelt (nem csak a volt feleséged részét)felmondja.

Tudom hogy ez szemét munka de ez van.

A váláskor vagyonmegosztás volt a házról?Mert az a mérvadó!

2013. aug. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A lakás fele fele arányban van.

Fizetése nincs, onnan nem tudják letiltani.

20000 Ft összeg tartozást is ráterhelhetnek?

2013. aug. 12. 15:06
 6/6 Józsi21 ***** válasza:

Terhelni rá lehet akár 50Ft-is,ha a járulékos költségeket megfizetik.Természetesen ezeket a kezdeti költségeket is az adós fizeti.

Az a baj hogy ez a 200e Ft a kifizetés napjáig fog kamatozni,természetesen a bíróság,ügyvédek,végrehajtó sem dolgozik ingyen.Minden költséget az adós fizet.

Amugy a követelés szinte korlátlan ideig fenntartható,olyan meg nincs hogy valaki évekig ne dolgozzon,vagy ne adj isten örökölhet is.

Esetleg vedd meg a követelést a telefonos cégtől.

2013. aug. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!