Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az legális, ha webshopot...

Az legális, ha webshopot böngészve találok pl. egy fülhallgatót, kihirdetem eBayen és ha van vásárló akkor én megrendelem a webshopból?

Figyelt kérdés
Vállalkozás van, profit lenne belőle. Vagy a webshopot értesitenem kéne, szerződést kötni vele, ha folyamatosan rendelek?
2013. aug. 12. 16:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Legális, de nem előny,hogy több hétig tart míg megérkezik pl egy pár ezer forintos fülhallgató.

+dupla szállítási díj és egyéb okok miatt, hidd el nem lesz egyszerű dolgod

2013. aug. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
Legális, de hidd el kicsiben nem éri meg. Max ha találsz valami olcsó vackot, megrendeled nagyobb mennyiségben és itthon próbálod rásózni az emberekre többszörös áron, mint pölö azokat a színes otromba műanyag órákat. Persze rizikós, mert ha nem veszik akkor a nyakadon marad egy doboznyi...
2013. aug. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

A webshop magyar lenne, szóval remélhetőleg csak pár napot kéne várni míg kiér hozzám. Így se éri meg? :)

Egyébként nem csinálnám kicsiben, a fülhallgatót csak kitaláltam, igazából 5000-25000 ft körül mozognék és lehetőségem van olyan termékeket is beszerezni, amelyek 1000 ft alatt vannak és akár 6000 felé is lehet emelni őket.

2013. aug. 12. 18:26
 4/24 anonim ***** válasza:

Meg kell próbálni.


Interneten vennél, és interneten is adnád el interneten vásárló vevőknek, ha ezt így átgondolod azért nem sok olyan termék van amivel ez kivitelezhető 6szoros áron.


Legálisnak legális

2013. aug. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
De nem csak az lenne, hogy amit Magyarországot összeszedtem terméket felpakolom eBayre, hanem fordítva is. eBayről rendelek és Vaterán eladom. Igaz, a magyaroknak nem pakolnék rá annyit,(mint már említettem akár hatszoros árért is eltudnám külföldieknek adni, de a magyaroknak 500-1000 forinttal toldanám meg) így eBayről nagyobb lenne a nyereség. Csak nem szeretnék illegális vizekre evezni. Biztos, hogy legális? Még fel sem kell vennem a kapcsolatot a webshop üzemeltetőjével? Nincs viszonteladói szerződés meg ilyenek? Nem fontos, hogyha eladsz egy terméket, akkor annak már feltétlenül a te tulajdonodban kell, hogy legyen? Mert én csak azután rendelném meg a webshopból, ha elküldte a vásárló a pénzt.
2013. aug. 12. 18:35
 6/24 A kérdező kommentje:
Eddig köszönöm szépen mindenkink a segítségét! :)
2013. aug. 12. 18:36
 7/24 A kérdező kommentje:

Egy részét nem a netről szerezném be, használt, másoknak nem kellő tárgyakat itt a városomban lehet venni. Azt eltudnám adni többszörös haszonnal.

Mivel tudom, hogy webshopos tárgyakra felesleges sokat tennem, mert bárhonnan beszerezheti a külföldi olcsóbban, ezért magyar márkájú termékekre (kozmetikum, ruházat) gondoltam, azt kizárólag itt lehet kapni.

2013. aug. 12. 18:39
 8/24 anonim ***** válasza:

Vatera, ebay és egyéb honlapok: Ha szabályzatot sértesz legrosszabb esetben kb kitilt az oldalról.

De itt például azzal sérted a szabályzatot,hogy egy olyan terméket árulsz amivel nem rendelkezel.


Állam: Azt írtad vállalkozás van, adózol, akkor ennyi.


Tudok ilyen emberekről akik ezt csinálják(ruhákkal) , nagyon lassú az átfutás, és kicsi a profitjuk.

2013. aug. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :) Gyakorlatilag ha havi 20-30.000 profitom lenne, akkor szerintem megérné. Igaz, türelmesnek is kell lenni, mert eleinte döcögne még nem szerzek "good reputation"-t és "~100% feedback"-et. De meglátom, hogy fog sikerülni! Csak részmunkaidős állás lenne és mivel diák vagyok csak egy kis zsebpénz lenne.

Egyébként én is látom, hogy sokan csinálják, mégse tiltják le őket Vateráról, úgyhogy remélem ez nem lesz gond, rendeltem már eBayról, ott komolyan veszik a vevő jogait, nem úgy, mint a Vaterán. A legrosszabb, ami lehet, hogy vissza kell utalnom a pénzt, szerintem sokat nem lehet veszíteni vele.

2013. aug. 12. 18:52
 10/24 anonim ***** válasza:

Ha ezt cég keretein belül adózva csinálod akkor semmi akadálya, legális.


Azt viszont kizártnak tartom, hogy te MAGYAR webshopból rendelve akármit el tudj adni E-bayen, pláne 6x-os profittal. GYK. minden olcsóbb e-bayen, mint bármelyik magyar shopban.


Fordítva igaz lehet, kínából rendelsz, MO-ra szállítasz. Ezt úgy hívják, hogy "dropshipping", legtöbb kínai nagyker partner benne. Te fizetsz nekik és adod a postázási nevet és címet és ők helyből oda küldik. - persze sok vevőd ki fog akadni, mikor kiderül, hogy 3-4 hét alatt ér neki oda kínából a vacak.

2013. aug. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!