Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Őszintén az ilyen normális? :O

Őszintén az ilyen normális? :O

Figyelt kérdés

Mellékelem a cikket:

[link]


Egy IT manager srác akinek olyan nagy gondot okoz az utazgatás és még fizetik is neki,5* szálloda tralala.

Erre ez neki uncsi.

Szerintetek?Igaz a mondás,hogy a magyar jó dolgában meghülyül,ez itt hatványozottan igaz.

Ezt mondanám neki,óóó de sajnállak utazgatnod kell,nahát és fizetik is,világot látsz,kapcsolatot építesz,tényleg ver az élet i...óta,bocsi,nem adok zsepit neked.


Nem,hogy örülne neki.Ti mit gondoltok erről.

Nekem pont ilyen jellegő az álomállásom,sok pénz,utazás,IT.Ennél jobb nem is kell.



2013. ápr. 4. 11:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%

Minél több mindene van annál inkább nem tudja mire panaszkodjon jó dolgában.

Erre ezt lehetne mondani. De különben ez sok emberre érvényes és nem csak IT szakmában. Én is ismerek olyat aki egész héten semmit sem csinál és 100e. felett keres vele. Végzettsége semmi és mégis azt hajtogatja állandóan hogy benne sokkal több van...

2013. ápr. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

Vannak beteg emberek... Csak azt nem értem ha neki ennyire sz@r 360euro/éj es 5*os szállodába lakni és utazgatni akkor miért nem mondd fel??


Ezek szerint csak a népet szívatja szerintem és mégse olyan sz@r neki.

2013. ápr. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Jól mondod válaszadó.

Én az ilyet mint a blogger elküldeném a sötét Szabolcsba és mindjárt utazgatna örömmel,és ott csak egy hetet dolgoztatnám mint a kisangyal,és rájönne mekkora király élete van. ;)

2013. ápr. 4. 12:03
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Most biztos le leszek hurrogva, de én megértem, amit ír. Nyilván neki a családja fontosabb, mint az, hogy állandóan idegen emberekkel képmutató módon csevegjen egész nap úgy, hogy nem tudja mikor lesz otthon. Én inkább letölteném a 8 órámat egy irodában kevesebb fizetésért hogy tudom mikor érek haza, meg tudom tervezni a hétvégéimet, és látom a családomat. Nem tudok az író hátteréről, de pl. ha gyereke van, akkor úgy nőjön fel a gyerek, hogy nem is ismeri az apját, mert állandóan úton van? Ő meg mindig csak a családdal szeretne időt tölteni. A pénz nem minden, ahogy a flanc meg a fennhéjázó viselkedés sem, ott már rég elvesznek az emberi értékek, és mindenki csak egy báb, amit a cég mozgat, közben meg nincs magánélete. Így látom. 23 évesen, teljesen függetlenül sem lennék képes itt hagyni a családomat és a barátaimat meg az otthonomat, hogy folyton egyedül ingázzak ismeretlen városok között idegen országokban. Persze nagyon menő meg minden, és a legtöbb ember csodálja azokat, akiknek ez a munkája, meg irigykedik rájuk, de a rossz dolgokra és a fáradságra, amivel jár, azokra nem gondolnak.
2013. ápr. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 SzilKa ***** válasza:
91%

Lepontozhattok, de teljesen normalis.

Nem arrol van szo, hogy nem ertekeli a lehetosegeit, hanem arrol, hogy a masok altal irigyelt utazgatos munkak nem arrol szolnak, amit sokan hisznek, hogy vilagot lat, hanem arrol, hogy rengeteg ido a repteren valo ures varakozassal telik, meg a munkaval, szo sincs varosnezesrol, hawaiiozasrol. Nem sajnalni kell nyilvan, csak azt kene megerteni, hogy a csalad hianyat, az egyedulletet, a kiszamithatatlansagot nehez feldolgozni.

Miert nem mond fel? Mert az itthoni munkaert kapott penzen meg ehen halna.

Tessek kiprobalni, megtapasztalni, milyen kulfoldot jarni egyedul, majd rogton maskepp latjatok ti is, mirol szol ez.

Nem irigykedni kell, ki kell probbalni!

2013. ápr. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Érdekes nézőpont,hmm.

Igen,akkor miért nem mond fel,és adja át annak akinek ez minden álma,én most hasonlóra jelentkeztem ott is kell utazni,remélem nagyon is,és hogy összejön.

Lehet nem családbarát,de azt mondom:,,There is no free lunch".

Nem kell akkor megállapodni ilyen egyszerű,ahogy én teszem,pont ezért nem bonyolódok bele komoly kapcsolatba.

2013. ápr. 4. 12:22
 7/12 SzilKa ***** válasza:
92%

Semmi sem fekete, vagy feher. Lehet, hogy nem akarsz komoly kapcsolatba bonyolodni, de kesobb hianyozni fog valaki az eletedbol, foleg 30-on felul. Vagy holnap belebotlasz a nagy o-be es borul minden.


En pl 9 eve vagyok egyutt a ferjemmel, megis arra kenyszerultem, hogy kulfoldre menjek dolgozni, nelkule. Jo penzt keresek, gyonyoru orszagban lehetek (Svajc), megis rohadtul hianyzik, a szuleim, barataim is, es egyedul erzem magam a szabadidomben. Hogy miert nem megyek akkor haza? A szakmamban otthon nincs fejlodesi lehetoseg es kb ehen halnank abbol, amit otthon keresnek. Hogy miert nem jon a ferjem utanam? Mert gyogykezeles alatt all. Mindezek mellett orulok, hogy egyaltalan van lehetosegem dolgozni.


Ezt most nem sajnaltatas miatt irtam le, hanem azt probalom szemleltetni, hogy ezek osszetett dolgok. Soha ne itelj el masokat a felszin alapjan.


Szerintem.

2013. ápr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Miért kell felhozni egyáltalán?


Amennyi időt eltöltöttél a vele való foglalkozással, az idő alatt elkezdhettél volna tenni valamit, hogy egy napon neked is olyan jó dolgod legyen, mint neki és egy blogon megköszönhesd hogy ilyen szép életed lett.

2013. ápr. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Csak érdekel a dolog,mert ilyen lehetőséget kerestem és ráakadtam erre az írásra,de maga a blog hibátlan annyira jó dolgok vannak benne,pontosan ezért böngészem,hogy tudást és válaszokat kapjak,hogy pl:IT menedzser lehessek,mi kell,hogy kell.
2013. ápr. 4. 17:51
 10/12 A kérdező kommentje:

Meg pont ilyesmi állásra küldtem el jelentkezésemet,ahol utazni is kell.

Így akadtam rá véletlenül erre az oldalra aztán furcsálltam és kíváncsi voltam,hogy mások,hogy látják ezt a kérdést.

2013. ápr. 4. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!