Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az internetes vásárlás mennyir...

Az internetes vásárlás mennyire biztonságos?

Figyelt kérdés

Hogyha fel adja a magánszemély/eladó az általam meg rendelt/vételezett árut utánvéttel, én ki fizetem a futárnak a futár el megy én kibontom a csomagot, és vagy egyáltalán nem az van a csomagban amiért én fizettem vagy az van benne csak épp rossz/hibás állapotban. Ebben az esetben mit lehet ma tenni Magyarországon, vagy hogyan tudjuk el kerülni ezt?


Értelmes emberek válaszait előre is köszönöm!



2013. aug. 24. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Megbízható helyről kell vásárolni. Ha lehet választani, akkor igyekszem mindig olyan üzletet keresni, aminek van ismert, rendes boltja is (pl. Alexandra), de a minimum, hogy megnézem az oldalon a kapcsolatnál, hogy van-e pontos cím, név, telefonszám, adószám, vagyis hogy tényleges cég áll mögötte, ahol lehet reklamálni. Eleve felejtős, ahol csak egy emailcím vagy mobiltelefon van.
2013. aug. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De én most itt nem konkrét üzletekről beszélek, hanem magánszemélyekről akik egy adott hirdető oldalon hirdetik használt dolgaikat. Pl. aprod,expressz stb..
2013. aug. 24. 17:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Magánszemélytől meg kizárólag olyan oldalon vásárolok, ahol értékelőrendszer is van, és maga az oldal az eladók személyes adatait is tárolja, mint pl. a Meska vagy a Vatera.
2013. aug. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Linkoln ***** válasza:
Jah, apród expressz pont ingyenes.. Oda bárki bármit feltehet. Még az asszonyt is..
2013. aug. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Linkoln ***** válasza:

Nehogy félre érts. Persze biztonságos. vaterán, teszveszen.. Itt az eladót alig engedik beregisztrálni. Számlaszám, teló szám, jogi kötelezettségek stb.

Fizet a vaterának hogy hirdethessen.

Köteles átadni az eladott árut.

És ha átadta, te értékeled.

Mások értékelését megnézheted... Így igen, biztonságos.

Persze ha pont csődbe megy mialatt kifizetted és még nem postázott akkor.. Vagy ha meghal.. Elrabolják.. De gondolom érted hogy ezzel nem kell kalkulálni.

Igen biztonságos.

2013. aug. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!