Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha most magántanulóvá kéretném...

Ha most magántanulóvá kéretném magam nappaliról, akkor havonta kellene fizetnem a TB-t? (középiskola)

Figyelt kérdés
18 vagyok.
2009. okt. 30. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen :S Esti tagozaton is és magántanulóként is magadnak kell fizetned a Társadalom Biztosítást. Csak akkor állja az iskola, ha nappali tagozatos vagy. Viszont ugyanúgy kapsz diákigazolványod és ha elmész a Magyar Államkincstárba, akkor a saját nevedre tudod kérni az Iskoláztatási támogatást (családi pótlék) és abból bőven tudod fizetni a TB-t. Nekem fél évre 20 ezer Ft a magántanulósdi :S
2009. nov. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a hasznos infót!

Szóval akkor ugyanúgy jár a családi pótlék, ha magántanuló vagyok? Én azt hittem az is csak nappalin jár, anyu azt mondta, de nem tudta biztosra ő sem.

És azt is megtudnád mondani, h vissza h lehet menni nappalira?

Mert igazából pár hónapra kimennék külföldre, max félévet, és utána szeretném visszaállítani a nappali tanulói viszonyomat, az mennyire megy könnyen?


Köszi a választ amúgy!! :)

2009. nov. 4. 20:00
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát. Fizetned kell, hogy magántanuló lehess, ez minden iskolában így van. Ha betöltötted már a 18-at, kell írnod egy kérelmet, egy szimpla papírra, hogy mit tudom én mondjuk munka miatt igényleg, hogy magántanuló lehess. Aztán engedélyezik (minden engedélyeznek há'isten) aztán be kell fizetnek kb 20ezer Ft-ot, ez iskolánkét változó ár. Az iskolázatási támogatás (családi pótlék)-os papírt minden év elején kiküldik a szülőknek. Azt az anyukádnak csak alá kell írnia, te beviszed a sulidba, ott kitölti az igazgató a papírt és elküldi a Magyar Állam Kincstárba (MÁK) Ha szeretnéd, hogy a saját nevedre illetve bankszámládra érkezzen, mielőtt anyukád vagy apukád aláírja, el kell menned a MÁK-ba és kikérni a saját nevedre a papírt, kell vinni személyigazolványt is. Jah és bármikor visstairatkozhatsz nappali vagy esti tagozatra :)

(első voltam) :P Ha kell még segítség, írj egy privát üzit :)

2009. nov. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jaj, de rendes vagy! Nagyon köszönöm! :)
2009. nov. 9. 16:43
 5/10 anonim ***** válasza:

jAH ÉS A KÉRELMET AZ IGAZGATÓDNAK KELL ÁTADNOD, Ő FOGJA TOVÁBBKÜLDENI A GYÁMÜGYHÖZ. Bocsi a nagybetűkért, be volt kapcsolva a caps lock :D Szóval mivel 18 vagy, ne értem mi köze az egészhez a gyámügynek, de nekem is így kellett csinálni :D Találtam egy kérelem mintát neked:

Persze át kell írni egy csomó mindent :D


Tisztelt Igazgató Úr!



Alulírott Kovács János[1] a közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvény 7. § (1) bekezdése és a 11. § (1) bekezdés n)[2] pontja alapján azzal a kérelemmel fordulok Önhöz, hogy tanulmányi kötelezettségem magántanulóként való teljesítését engedélyezni szíveskedjen.


I N D O K O L Á S[3]


A KOVIK együttes énekeseként gyakran veszek részt vidéki turnékon, így a fellépési kötelezettségem miatt rendszeresen kénytelen vagyok hiányozni az órákról. A hiányzásokból adódó konfliktusok elkerülése céljából kérem, hogy magántanulóként lehessek az iskola diákja, mert így biztosan eleget tudok tenni mind az iskolai, mind a szerződésbeli kötelezettségeimnek



Tisztelettel:



Iskolaváros, 2000. március 2.



………………………….


aláírás1

2009. nov. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jaj még 1! Nehogy beírd a kérelembe, hogy el akarsz utazni, mert körbe-röhögnek :S Írj valami kamut, hogy melóznod kell külföldön bla-bla ;)
2009. nov. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Itt egy másik magántanulói jogviszony kérelem:

[link]


De szerintem teljesen mindegy, hogy hogy írod meg, ha jó fej az igazgató, akkor tekinsd elintézettnek. Az én igazgatónőm megírta helyettem a kérelmet =)

2009. nov. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

ááá, nagyon jó vagy! :D

Én már nem tudok mit mondani, imádat! :D


Hú, pont ettől az évtől van új igazgatónő, az eddigi pedig bírt, de ezt nem ismerem, egyszer láttam, akkor is bezavart órára. :D De megoldom, köszi még egyszer a segítséget! x)

2009. nov. 9. 19:23
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát köszi :D És szivesen :D Majd ha eszembe jut még valami, zaklatlak =D
2009. nov. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nyugodtan! x) :D
2009. nov. 10. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!