Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha én írok egy levelet,...

Ha én írok egy levelet, amelyben egy szellemi termék felhasználását kérem szakdolgozathoz de nem válaszolnak 30 napon belül, akkor az igennek minősül?

Figyelt kérdés
vagy ha felhasználom mehetek a bíróságra???
2009. okt. 31. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Az nem számit beleegyezésnek, legfeljebb elutasitásnak. Felhasználni nem célszerü, mert igen sokba kerülhet - mehetsz a biróságra és le fogod veszteni a pert.

CSAK a beleegyezö válasz mentesit téged a büntetés alól. (Senki nem köteles idegeneknek válaszolni, és hozzájárulni a szellemi termék használatához.)

2009. okt. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen nem vagyunk idegenek... Az én munkahelyem és az a munkahely szerződéses viszonyban állnak.

CSak tényleg azt nem tudom, hogy hogyan tudnék választ kicsikarni a februári levelemre... A szakdogám meg lassan kész...

2009. okt. 31. 22:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Vagy megkeresed személyesen, vagy megpróbálod telefnn elérni, választ kicsijarni nem tudsz és nem is kell neki válaszolni egy ismeretlen levelére - mert az, hogy a két vállalt kapcsolatban van, még nem ismeretség, legfeljebb hallott rólad, de még az se biztos.

Ha nem egyezik bele, akkor viszont a dolgozatodban nem használhatod fel az ö eredményeit, kivéve, ha megvan pl. könyv alakban, akkor az irdalomjegyzékbe be kell irni és néhány idézet erejéig lehet a dolgozatodban eredeti szöveg, de csak kevés és nem túl hosszú idézetek.

(Nem derül ki a kérdésedböl, hogy milyen jellegü a munka, amit fel akarsz használni - pl. egy matematikai témánál elég nehéz, egy irodalmi vagy történelmi dolgzatban könnyebb valamit igy kiemelni belöle.)

2009. nov. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Konkrétan egy tervről van szó.

Köszi a segítséget!

2009. nov. 1. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!