Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az emberek miért úgy akarják...

Az emberek miért úgy akarják pénzüket kamatoztatni, hogy semmi kockázatot nem akarnak vállalni?!

Figyelt kérdés
Van nagyon sok jó lehetőség persze csaló is de szerintem ez így helytelen hozzáállás akkor is. Az utóbbi időben elég sok emberrel kapcsolatba kerültem de szó szerint irreális elvárások vannak bennük. Nem értem őket. Miért van így?

2013. szept. 1. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Mert nem értenek hozzá.


Olyan ember véleményére nem szabad adni semmiben, aki a dologhoz nem ért. Mindenki minden szakértőjének képzeli magát, mert olvasott egy cikket a témában, vagy hallott valamit róla. Mi 10 millió szakértő országa vagyunk.


De mindenben, tényleg. "Nem értek a politikához, de úgy beszélek róla, mintha politológus lennék." "Nem értek a fegyverekhez meg a joghoz, de ellenzem a fegyvertartást." "Nincs közgazdász végzettségem, de tudom hogy a kormánynak mit kellene jobban csinálnia." "Tudom mit kellene az iskolában tanítani." Stb-stb-stb.


Ugyanezek abban a témában is, amit te mondasz.


NEM FOGJÁK FEL, HOGY MINDENHOL A VILÁGON NEGATÍV A REÁLKAMAT JELENLEG, míg Magyarországon mindig van 2-3% pozitív reálkamat. Nyugat-Európában 5 éve szív folyamatosan az, aki megtakarít, az USA-ban ugyanígy (ha nem kockázatos eszközökbe teszi), mert ott a jegybanki alapkamat mindenhol 0-0,5% körül van. Semmit nem tud a magyar ember a világról, olvasott két cikket, de megmondja a tutit.


Az én utópiámban mindenki elfogadja, hogy (jó esetben) csak néhány témához tud kompetens véleménnyel hozzászólni és ha máshoz is szeretne, akkor arról bővebb ismereteket kell szereznie több forrásból (nézőpontból) is. Különben csak nyavalygás és locsogás lesz belőle, amiből nem sok jó származik, de biztos hogy semmi olyan, ami előbbre vinné a dolgokat.

2013. szept. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Totálisan igazad van, de dühítő!!! Főleg ha még meghallja, hogy tőzsde, forex vagy nagy pénz lehetőség akkor már biztos csaló az ember... Ilyenkor bánom hogy erre a földre születtem...
2013. szept. 1. 11:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ha a tőzsdézéssel vagy forex-szel komolyan foglalkoznál és jól menne, nem lenne időd a gyakorikérdések oldalon kérdéseket feltenni. Valószínűleg csak másokat akarsz rávenni (jutalék reményében), hogy ezzel foglalkozzon.

Ha Te nem csinálod komolyan, ne vedd zokon, hogy nem vagy hiteles mások szemében...

2013. szept. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi de ez nem válasz.... Én 1 szóval sem mondtam, vagy nem is ajánlottam semmit se. Csak azt állapítottam meg, hogy irreális elképzeléseik vannak az embereknek! Elég saját családon belül is venni! Nekem nem mást pénze kell sőt egyáltalán nem kell, mert köszönöm jól keresek! Hanem, hogyha szóba kerül ki, mivel foglalkozik és miből él és mennyi a keresete vagy miben tartja a befektetéseit akkor miért kell hazugozni és csalózni??? Tehát nem arról van szó, hogy toboroznék mert tőlem az ilyen fajta munka távol áll...
2013. szept. 6. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!