Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lesz e bajom a tévesen feladot...

Lesz e bajom a tévesen feladott csomaggal?

Figyelt kérdés
Sziasztok, az apródon vettem egy erősítőt utánvételessen, azaz 58.000Ft + a postaköltség ami 3500Ft volt. Amikor elmentem a postára érte akkor a postás csaj mondta hol írjam alá és elkérte a pénzt, de csak a postaköltséget ami 3500ft és az 58ezer forintot nem! meg is lepődtem, majd itthon nézem a csomagküldő pappírt hogy a feladó elírta a szelvényt, mert a csomag értékéhez írta hogy 58.000ft nem pedig a csomag fizetéséhez! így amiért ő elírta köteles vagyok neki kifizetni? (tudom ez becsületbeli kérdés). de lesz e valami bajom belőle ha nem fizetem ki neki amikor majd kérni fogja? mert elvileg rendőrségre nem mehet mert ő töltötte ki a pappírt és ő írta meg rosszul a saját kárára! gondolom lejönni sem fog lakásomra mert 244km van köztünk, az neki oda vissza meg elég költséges és nagy távolság lenne. szerintetek?

2013. szept. 2. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Ilyenkor a leghelyesebb dolog, hogy kérsz egy számlaszámot tőle, és befizeted a pénzt!


Persze, hogy ő volt a béna, de végül is te rászántad a pénzt nem?


Tulajdonképpen akár még lopás is lehet belőle!

2013. szept. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

nem lopás, de komoly pert akaszthat a nyakadba mert megszegted a szerződést.


Elsőnek fizetési emghagyást küldhet ami pillanatok alatt érvényessé válhat, később behajtóhoz kerül, stb.


Persze elhúzódhat sokáig.


De lássuk. 250km oda-vissza vonattal kijön 10-15e Ft-ból bőven.

58e Ft-ért én simán kifizetném azért, hogy megkeresselek és "barátságosan" elbeszélgessek veled.

2013. szept. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Az meg nem mentség, hogy elírta. Sok esetben bankok is utalnak milliós összegeket másnak, ami nem jogosítja fel a címzettet, hogy a tévesen utalt pénzt elköltheti!!!
2013. szept. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
14%

Én igazából nem vagyok benne biztos, hogy igényelhet bármiféle pénzt is, mert ő béna volt. Ha azonban kiderül, hogy a postán rosszul adta fel, mert téves tájékoztatást kapott akkor esetleg. Nekem arra hajlik a dolog, hogy ő tudta mit akar, csak ennek megfelelően nem tudta ezt a csomagszállítóra leképezni.


A postai ügyfélszolgálatosok is ha elütnek valamit, vagy rosszul kérnek el valamit bukták a pénzt, ergó hivatalosan (!) nem mehet az ügyfele után, hogy te ad már ide a pénzt, mert béna voltam.


Persze a tisztesség úgy kívánja, hogy kérd el a számlaszámát és fizesd be neki. Ügy ezzel lezárva.

2013. szept. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40%

a két fél szerződést kötött egymással, az mellékes, hogy rosszul adta fel a másik fél a csomagot.



Ha megállapodtak az árban, akkor az a rögzített. Apródon még nyoma is van az egésznek, esetleg levelezésben.


A posta nem azért nem rohan az ügyfél után mert nincs joga, hanem egyszerűen a dolgozóra terhelik és kész.


Ha a boltban a pénztáros rosszul ad vissza neked, többet, akkor se rohannak utána napok múlva, pedig te jogalap nélkül gazdagodtál. Leverik a pénztároson, úgy fogják fel mintha ő tette volna el. Erről szól a kassza zárás.

2013. szept. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bizony, lehet bajod belőle. De ha ez nem elég, gondolj arra, neked milyen jól esne, ha valaki a tévesen kitöltött csomagküldő papír ellenére is a kezedbe nyomná a téged megillető pénzt.
2013. szept. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!