Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti mit csinálnátok ebben az...

Ti mit csinálnátok ebben az esetben? Vaterás vásárlás!

Figyelt kérdés
Kisfiamnak fix áron leütöttem egy nadrágot. Írtam az eladónak, hogy adjon számlaszámot és postaköltség összeget, majd utalom a pénzt. Visszaírt, hogy drága a posta, meg szakadt a nadrág, ha nem kérem nem kell megvennem. Kértem fényképet, és mivel teljesen javíthatónak látszódott a dolog, a postával együtt is kértem. Nekem így is megérte. Elküldte a cuccost. A szakadás tényleg javítható, nem is látszik, a posta viszont jóval olcsóbb volt, mint amit én utaltam rá. Ő nem írt, hogy mégsem ennyi volt, most én írjak, hogy kérem vissza azt a pénzt? 875 Ft-ot utaltam rá, 485 Ft-ért tudta feladni. Nem ezen a 390 Ft miatt fogunk éhen halni, de szerintem az lenne fair, ha Ő magától, kérés nélkül visszautalná.
2013. szept. 24. 09:39
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
47%
Én jelezném neki..mivel pontos összeget kértél...és más összeget kaptál ami jóval több..amúgy is szakadt nadrágot küldött ...ha nem utalja vissza akkor negatív értékelés...ez lenne okés...én így csinálnám, és nem az összeg miatt hanem mert így fair..ha nem utalja vissza ..átver ami nekem egyenlő a - értékeléssel!
2013. szept. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
74%
Értem a problémádat és persze neked is igazad van, de ha az eladó vissza utalja a pénzt neked az még plusz pénzbe kerül neki (utalásnak az ára) A szakadásról már a megvételkor is tudtál, nem utólag derült ki. Jelezd neki a problémádat, esetleg próbáljátok valahogyan megoldani, de azt is értsed meg, hogy az ide-oda utalás is pénz. A postaköltséget ki nézte meg, hogy mennyibe fog kerülni? Mert ha te azt nézted, hogy xy Ft lesz és ezért ennyit utaltál neki az a te hibád. Ha ő mondta, hogy a postaköltség xyFt lesz akkor az ő hibája.
2013. szept. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

A szakadással nincs semmi problémám, pár perc alatt javítható. Nekem a postaköltséggel van gondom. Ő írta mennyibe kerül, mennyit utaljak.

Szerintem az Ő hibája. Pénzbe kerül az utalás? Nekem is abba került!

2013. szept. 24. 10:01
 4/26 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem is mindenképpen jelezd neki emailben, hogy 390 Ft-tal többet utaltál, nem ebben állapodatok meg és várod az erre vonatkozó válaszát. Add meg esetleg a számlaszámodat is még egyszer, hogy ide visszautalhatja.

Remélhetőleg a normális, kedves hangnemű emailre fog válaszolni.

Ha nem, akkor tedd meg, hogy a tranzakció értékelésében adsz neki egy negatívot és a többiek figyelmét is felhívod arra, hogy nem korrekt a postázásban.


(lehet egyébként, hogy rájött, hogy nem éri meg neki annyiért eladni a nadrágot és még ezen akart egy kicsit nyerészkedni- nem lenne szép tőle. Ha egyszerűen elnézte, akkor vissza fogja utalni).


Szép napot.

2013. szept. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam, hogy ezen akart még egy kicsit keresni. Egyébként 300 Ft volt a nadrág, és fix áras.
2013. szept. 24. 10:09
 6/26 anonim ***** válasza:
48%

Az a lényeg, hogy a terméklapon mekkora összeg szerepel.

Ha 875ft, akkor te a licitálással ezt elfogadtad, nem tudsz mit tenni.

Feljelenteni nem tudod, mert nem történt károkozás!

2013. szept. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
68%

Neked megérte 875-ért a posta, tehát megegyeztetek 875-ben. Elutaltad, elküldte, megérkezett. Mi a probléma? Megegyeztetek valamiben, és mindenki tartotta magát a megegyezéshez. Ennyi.


Ha utólag észrevetted volna, hogy 1050-ért tudta csak elküldeni, akkor mit lépnél? Rohannál a bankba, hogy de hát nem ebben állapodtatok meg, utalsz még 175-öt?!? Persze szó nélkül, magadtól, mert az lenne a fair?!?

2013. szept. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Igen, utaltam volna még pénzt ha többe kerül a posta, mert az lenne a fair. Már megtettem máskor is, ne mez lett volna az első alkalom.

Engem terhel a vételár és a postaköltség. De csak a tényleges postaköltség.

2013. szept. 24. 13:51
 9/26 A kérdező kommentje:
Írtam neki, majd meglátom mit reagál.
2013. szept. 24. 13:51
 10/26 anonim ***** válasza:
79%

Szerinted a 300!!! ft-os nadrágot nem kellett elvinnie a postára??? Becsomagolni? Az ingyen van? Az idő amit ráfordított ingyen van??

Tudod ki ronhangálna így a postára!!! Még a 390ft is kevés ezért!

2013. szept. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!