Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti mit csinálnátok ebben az...

Ti mit csinálnátok ebben az esetben? Vaterás vásárlás!

Figyelt kérdés
Kisfiamnak fix áron leütöttem egy nadrágot. Írtam az eladónak, hogy adjon számlaszámot és postaköltség összeget, majd utalom a pénzt. Visszaírt, hogy drága a posta, meg szakadt a nadrág, ha nem kérem nem kell megvennem. Kértem fényképet, és mivel teljesen javíthatónak látszódott a dolog, a postával együtt is kértem. Nekem így is megérte. Elküldte a cuccost. A szakadás tényleg javítható, nem is látszik, a posta viszont jóval olcsóbb volt, mint amit én utaltam rá. Ő nem írt, hogy mégsem ennyi volt, most én írjak, hogy kérem vissza azt a pénzt? 875 Ft-ot utaltam rá, 485 Ft-ért tudta feladni. Nem ezen a 390 Ft miatt fogunk éhen halni, de szerintem az lenne fair, ha Ő magától, kérés nélkül visszautalná.
2013. szept. 24. 09:39
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
0%

kérdező, még mindig ezen agyalsz?

390ft-on vitázol? :-)

2013. szept. 25. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
33%

Nem, nem a 390 Ft miatt agyal!

A tisztesség miatt érzi magát becsapva - joggal.

Ha valaki 875 Ft postaköltséget kér el, és 485 Ft-ba kerül csak a postázás, az 350 Ft-tal becsapta a vásárlót, ha nem utalja vissza a pénzt.

Sajnos a mai rohanó világban a tisztesség sokat devalválódott. Még szerencse, hogy a kérdező azok közé tartozik, akiknél a tisztesség számít valamit!!!

2013. szept. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
64%
875ben állapodtak meg. De te gondolom azt is igazságtalannak tartod, hogy a félkopasz aggastyánnak is ugyanannyi a fodrász, mint a dúshajú legénynek. Pedig az előbbivel kevesebb a fodrász dolga, és az olló sem kopik annyit.
2013. szept. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Nem maga az összeg, hanem az eljárás bánt. Nem érzem tisztességesnek. Ha már a feladás napján megírta volna, hogy többet utaltam, mint amit ténylegesen fizetett a postán, akkor azt mondom, hogy ez van, így jártam, felejtsük el. De így, hogy lapít, és még Ő támad nekem, amikor normális hangnemben rákérdezek a dologra, .... Ez sunyi, aljas viselkedés.

Egyébként neki is megírtam, hogy tartsa meg a pénzt, nem arról szólt ez az egész, de nagyon becsapva érzem magam. Szerencsémre még nem találkoztam ilyen partnerrel, és nagyon remélem, hogy nem is fogok. Az biztos, hogy az én gerincem egyenes maradt ezek után is.

2013. szept. 25. 17:55
 25/26 anonim ***** válasza:
73%

Megértelek.


Az a baj, hogy nem lehet csomagolási költséget feltüntetni az aukcióknál. Mert teljesen érthető, hogy senki nem akar akár 1Ft-os dolgokkal ingyen sorban állni a postán.


Hagyjad, megérdemli azt a pénzt, te meg elfogadtad az árat.

2013. szept. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

Nem olvastam végig a kommenteket de szerintem nem vágott át az eladó, hanem nem simán adta fel a levelet, hanem ajánlva! Ha simán adja fel, nagy esélye, hogy ellopják. Ráadásul úgy hallottam, hogy már nem is lehet sima levelet feladni.

Az eladó nem vágott át.

2013. okt. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!