Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti mit csinálnátok ebben az...

Ti mit csinálnátok ebben az esetben? Vaterás vásárlás!

Figyelt kérdés
Kisfiamnak fix áron leütöttem egy nadrágot. Írtam az eladónak, hogy adjon számlaszámot és postaköltség összeget, majd utalom a pénzt. Visszaírt, hogy drága a posta, meg szakadt a nadrág, ha nem kérem nem kell megvennem. Kértem fényképet, és mivel teljesen javíthatónak látszódott a dolog, a postával együtt is kértem. Nekem így is megérte. Elküldte a cuccost. A szakadás tényleg javítható, nem is látszik, a posta viszont jóval olcsóbb volt, mint amit én utaltam rá. Ő nem írt, hogy mégsem ennyi volt, most én írjak, hogy kérem vissza azt a pénzt? 875 Ft-ot utaltam rá, 485 Ft-ért tudta feladni. Nem ezen a 390 Ft miatt fogunk éhen halni, de szerintem az lenne fair, ha Ő magától, kérés nélkül visszautalná.
2013. szept. 24. 09:39
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Semmi nincs ingyen, ezt én is tudom. De akkor ne tegye fel 300 Ft-ért fix árra, ha utána nem akarja eladni annyiért!
2013. szept. 24. 13:59
 12/26 anonim ***** válasza:
68%

"De akkor ne tegye fel 300 Ft-ért fix árra, ha utána nem akarja eladni annyiért!"


De el akarta! Ha személyesen veszed át, nem kell csomagolnia és postán sorban állnia. Ennyi a közösen kialkudott postaköltség. Mit nem értesz ezen?!?

2013. szept. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Akkor mondja azt, hogy nem postáz. Vagy, hogy ennyi lesz a csomagolási költség. Így is kell vagy sem. De ne ilyen aljas módon akarjon lehúzni.
2013. szept. 24. 14:21
 14/26 anonim ***** válasza:
49%

persze, ha meg nem küldte volna el, akkor meg azért balhéznál!

ezen minden kezdő vaterás átesik egyszer, szerintem nyugodj bele!

2013. szept. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim válasza:
60%
A napokban jártam úgy, hogy eladtam egy 5000Ft os terméket (nem vaterán) és úgy egyeztünk meg a vevővel, hogy ebben akkor benne van a postaköltség is, én utána néztem mennyi a postaköltség 250Ft-ra számítottam, és mondtam, hogy rendben megegyeztünk. A postán kiderült nem 250FT a postaköltség ha nem 1300Ft. Iszonyat bánt a dolog, mert nem erre számítottam, és így csak 3700Ft-ot nyertem a dolgon, de ez az én hibám volt miért nem jártam utána a postán pontosan mennyi lesz a postaköltségem. Nem reklamálok, mert ezt úgy érzem én csesztem el, megállapodtunk, hogy 5000Ft a termék+postaköltség együtt, ez után már ne panaszkodjak. Értem, hogy bosszant a dolog és persze írj neki levelet, de én is azt gondolom ha megegyeztetek akkor már mindegy.
2013. szept. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
68%
Azt nem érted meg, hogy a postaköltségben nem a konkrét postaköltség van csak benne! Hanem a csomagolás, idő, utánjárás!
2013. szept. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Vaterázom már jó ideje, eladóként és vevőként is.

Ha valaki fel akar számítani a postaköltség mellé csomagolási és egyéb költségeket, az fel szokta tüntetni a terméklapon. Akkor nem is problémázok ezen, mert elfogadom a feltételeit. De itt szó sem volt a járulékos költségekről, a postázásra pedig még a leütés előtt rákérdeztem. Az volt a válasz, hogy talán belefér az olcsóbb árkategóriába, de max ennyi lesz. Belefért, velem mégis a drágábbat fizetteti ki.

Nem egyenes ember, és én utálom az ilyeneket. Azt már le sem írom, milyen stílusú levelet kaptam tőle.

2013. szept. 24. 21:45
 18/26 anonim ***** válasza:
74%

"Azt már le sem írom, milyen stílusú levelet kaptam tőle."


Ne is, mert a korrektséghez semmi köze a stílusnak. Csak mocskolódás lenne.


Na most akkor ezek szerint leírta, hogy lehet, hogy olcsóbban is elmegy, de max 875, úgyhogy legyen 875. Erre utaltál. Rohadtul nem értem még mindig, hogy mi a problémád. Mert most a legutóbbi kommented alapján ráadásul már előre mondta is, hogy lehet, hogy olcsóbb a küldés díja.


És hogy gondolod, hogy írja le külön, hogy csomagolás meg stb? Azt ne írja le, hogy 17cm cellux az mennyi? És magyarázza meg, hogy a cellux miért annyi, és hogy miért nem nagykerben veszi?!?


Lehetetlen otthon pontosan mérni. Ha te vagy az eladó, és a te mérleged otthon 497g-ot mutat, mennyi postázási díjat kérsz? 500g-ig valót, vagy 750g-ig valót? Na ugye.

(Nem ismerem a pontos határokat, de érted remélem...)


875 a kölcsönösen kialkudott postázási költség. Elfogadtad, és most csak azért sírsz, mert a másik az elvárthoz képest kicsit jobban járt. Te persze nem jártál rosszabbul, de neked a másik haszna fáj. Ne már!

2013. szept. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Azt írta, hogy vagy-vagy. Becsomagolja, leméri pontosan és megírja. Ezek után írta a drágábbat.

Érdekes, én soha nem jártam még úgy, hogy a postán más súlyt mértek volna, mint amit én itthon.

2013. szept. 24. 22:17
 20/26 anonim ***** válasza:
36%

"Érdekes, én soha nem jártam még úgy, hogy a postán más súlyt mértek volna, mint amit én itthon."


Én igen. Valszeg ő is. De ez nem fontos.

2013. szept. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!