Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tönkrement ismerősöm telefonja...

Tönkrement ismerősöm telefonja amit véletlenül én okoztam. Mennyire illene beleszállnom a fizetésbe?

Figyelt kérdés

Az a helyzet állt elő, hogy egyszer poénból belelöktem egy medencébe, de mint utólag kiderült a zsebében volt a telefonja, és tönkrement. (Illetve, szerintem nem lett volna baja, ha kiszárítja, de ő rögtön bekapcsolta...)


Elvitte szervizbe, ahol közölték vele, hogy a kamerájá lett tropás, de utána addig javíttatta, hogy az egész működésképtelenné vált, és még 10 ezer forintjába is került. Ezután vett egy újat 25.ezerért, és megkért hogy szálljak bele az összköltségbe. Nyilván éreztem tetteim következményét, tudtam, hogy kötelességem beleszállni a fizetésbe, ezért még az eseményt követő időszakban bele is szálltam egy 10 ezressel. (ami azért nem csekélység szerintem, tekintve hogy véletlen volt az egész) Ő most másfél hónapra a történtekre még további részesedést követel tőlem...Mit kellene tennem?



2013. okt. 13. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Veled értek egyet. A javíttatás költségét kifizetted.
2013. okt. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Az egészet ki kellene fizetned, hisz ha nem lököd be nem kell javítania ha nem kell javítani nem kell újat vennie.

Én ezek után véletlenül tuti,hogy a te telodat is összetörném.

2013. okt. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Flector 67 ***** válasza:
81%
Ember fizesd az egészet. És örülj, hogy nem a telefon újkori árát veri le rajtad.
2013. okt. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mivel miattad ment tönkre illene az új telefont kifizetned...
2013. okt. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hogy a francba lehet valakit VÉLETLENÜL belelökni egy medencébe?!


Én 25e-t kérnék tőled. A 10 rongy javíttatást én meg sem próbáltam volna, az legyen az ő sara.

2013. okt. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ki kellett volna már rég fizetned a régi telefon árát már rég, kérés nélkül.

Ez egy ilyen dolog, nem lehet akárkit medencében dobálni felelősségvállalás nélkül.


Teljesen mindegy,hogy véletlen vagy sem. A közúti balesetek sem szándékosak, szóval ez az érv ,hogy véletlen sehol nem állja meg a helyét anyagi szempontból.

Erkölcsileg igen, de annak nincs köze a kárhoz.

2013. okt. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Venni egy ugyanolyat használtan, az sem volt már új. Az enyém is úszott már, igaz saját hibámból, szervíz 3000ft, a hangszóróját kellett kicserélni.
2013. okt. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!