Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megteheti ezt a végrehajtó?...

Megteheti ezt a végrehajtó? (többi lent)

Figyelt kérdés
Az a kérdésem szempontjából nem lényeges, de tényleg rendben van az jogilag, hogy a végrehajtó cég 2 évekkel korábban bedőlt hitelem miatt eddig is tiltotta a fizetésem felét, de most pedig egy 3. szintén évekkel korábban bedőlt hitelem miatt leminuszolta úgy a bankszámlámát, hogy konkrétan 1 évig nem tudnám még a fél fizetésemet (42 ezer Ft-ot) sem felvenni? Ezt megteheti? Éhen fogunk halni a gyermekemmel, akit egyedül nevelek, hiszen a fél fizumból se tudtuk már 2 éve a téli távfűtéses szezont az évente egyszer kérhető munkahelyi segély nélkül átvészelni. Tényleg megteheti, hogy totálisan ellehetetlenítse a családokat és lenullázza a fizetést?
2013. okt. 27. 06:02
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nem volt hitelkeret a bankszámlámon, mert válás után így tudtam tiszta lappal kezdeni. Azt osztottam be, amit kaptam rá. Úgy jelent meg a bankszámlakivonatomon, hogy zárolt összeg -396 ezer ft, ezért elérhető egyenleg -387 ezer ft, mivel még volt 9 ezer ft a számlámon, ami átutalásra volt állítva egy eddig még így is fizetett törlesztő részletem miatt.

Megpróbálom még egyszer a kp-es fizetés kérést, a közszférában ez nem úgy működik, mint máshol.

2013. okt. 27. 07:46
 12/15 anonim ***** válasza:

6. válaszoló: a sorbaállított inkasszó miatt látja mínuszban az elérhető számlaegyenleget.


Ha a kp. kifizetés nem megy, kérd egy családtag számlájára a pénzt.

2013. okt. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

12!


ezt lehet?

2013. okt. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Lehet, én is így csináltam. Banki átutalásnál a nevet és a számlaszámot nem egyeztetik, tehát a számla másé, akkor is jóváírják a fizetést.
2013. okt. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
72%

jó tudni: AZ "INKASSZÓ"-RÓL


Kevesen tudják, hogy a végrehajtási törvény szerint a "hatósági átutalási megbízás" (inkasszó) nem teljesíthető az adós bankszámlája egyenlegének teljes összegére!

Az öregségi nyugdíj minimumának megfelelő összeget (28.500Ft) teljesen, annak plussz háromszorosát félig (50%-ban) a számlán kell hagyni! (kivéve, ha több számlánk van mert akkor csak az egyik esetében...)

Ha nem így történik annak felelőse - elsősorban - a számlavezető bankfiókunk jogismeretének hiánya lehet. Mielőtt "végrehajtási kifogással" élnénk (illetéke 15.000 Ft) célszerű a bankunknál érdeklődni...

Azonban azt is tudnunk kell, hogy a folyószámla hitelkeretünk terhére is lehet foglalást végezni!

2013. okt. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!