Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek a végrehajtó csak...

Szerintetek a végrehajtó csak az időt húzza? (részletek

Figyelt kérdés
A párom korábban biztosítónál dolgozott, és kötött több életbiztosítást, amit sajnos az ügyfelek nem fizettek, így a jutalékot a biztosító visszaírta, és követeli. Mivel több száz ezer forintról volt szó, nem tudtuk kifizetni. A biztosító megbízott egy végrehajtót, aki inkasszót tett a párom számlájára. Mi erről sajnos nem tudtunk, és a saját munkabéremből 115.000,- Ft-ot átutaltam neki, ami így sajnos egyből ment a végrehajtónak. Személyesen elmentünk az irodába, mivel 2 gyermekünk van, és az egész hónapot ebből a pénzből kellene megoldanunk (kivéve maradt még pár ezer forint a pénztárcánkban). Elmondtuk, hogy nem tudtunk az inkasszóról, nem is tudhattunk, mert sima levélben tájékoztattak volna minket, de már nem az a lakcím, ami nekik megvan. Annyit mondtak, hogy visszautalják, ha megfogalmazzuk a problémát egy kérvényben, és igazolom, hogy az a pénz az én munkabéremből származik. Vittem igazolást arról, hogy a bankszámla amiről utaltam neki, hozzám tartozik, és arról is kértem a bankban igazolást, hogy én átutaltam az összeget a munkabéremből. A kérvényt is megírtuk, mindent leadtunk nekik hétfőn. Átnézték ezeket a papírokat, és azt mondták, rendben lesz, aznap visszautalják. Meg is nyugodtunk. Csakhogy nem jött aznap utalás... Tegnap délelőtt párom rájuk telefonált. Azt mondták nem volt mégsem idejük hétfőn utalni, majd ma (tegnap). Gondoltuk OK. Tegnap sem jött pénz! Ma reggel ismét bementünk személyesen, most meg azt mondták, hogy még a főnökkel alá kell íratni a megbízást vagy mittudomén, a lényeg, hogy aláírja, ma utalnak d.u. (vagyis ezt mondták) és holnap lesz a számlámon a pénz. Szerintetek csak az időt húzzák, és nem is akarják visszaadni? Vagy előfordulhat, hogy 3 nap alatt nem jött még össze a dolog? Ha nem akarják visszaadni ez nem jogtalan? Mármint oké, hogy inkasszó van a párom számláján, de igazolni tudom, hogy az a pénz ami oda került engem illet (a fizetésem!) én pedig nem tartozom nekik! És nem tudtunk az inkasszóról, különben dehogy utalok neki! Tanácstalanok vagyunk szerintetek tehetünk valamit, ha nem akarják a pénzem visszaadni?
2013. szept. 11. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Hát nem szeretnék hülyeséget írni, de én úgy tudom, nem utalgatnak vissza pénzt. Ha már egyszer a férjed számlájára került a pénz, akkor az az övé, tehát joggal vették el, mert adós.
2013. szept. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Férfi vagyok és a párom nő, de ezt nem írtam... Mindegy nem ez a lényeg. Na de akkor miért nem mondták meg, hogy őket ez nem érdekli, nem utalnak vissza? Miért ígérték meg, miért kértek igazolást?
2013. szept. 11. 10:41
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, hogy miért utaltad át a fizetésed a párod számlájára?
2013. szept. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz ügy mert példáuzl a lakcím változás jelentése a te kötelséged.
2013. szept. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát csak mert ő szokta elutalni a lakbérünket, meg bevásárol stb., ilyen hétköznapi ok miatt.
2013. szept. 11. 11:00
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, értem én, hogy gáz az egész, csak nem tudom mit tegyek. Itt vagyunk szinte fillér nélkül, a lakbért + rezsit sem utaltuk még el. Igazából igazolni nem tudja, hogy tudtunk az inkasszóról, én viszont tudom igazolni, hogy az a pénz engem illet. Vajon van reményünk, hogy visszaadják?
2013. szept. 11. 11:02
 7/9 A kérdező kommentje:
Új fejlemény! Képzeljétek a végrehajtó visszautalta a pénzem az utolsó forintig :) Tehát mindig van remény, csak tenni kell érte, nem siránkozni!
2013. szept. 12. 08:18
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát nagy mákod volt! :) Szép napot!
2013. szept. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igaen az volt :) De az is kellett, hogy 2-szer személyesen bemenjek és telefonon is zaklassam őket! Mert maguktól aztán biztos nem adták volna vissza...
2013. szept. 12. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!