Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Saját lakcímember bejelentek...

Saját lakcímember bejelentek valakit, az rejt-e valami veszélyt magában?

Figyelt kérdés
Az illető kihasználhatja-e ellenem?

2013. okt. 29. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem lakik ott az illető, akkor közokirathamisítás, tehát bűncselekmény. Egyébiránt a hatóságok nálad fogják keresni, ha valami rossz fát tesz a tűzre.
2013. okt. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ott lakik per pillanat :-).
2013. okt. 29. 13:41
 3/8 A kérdező kommentje:

De lehet valami követelése vagy ilyesmi?

Pl, hogy nem lehet kidobni a lakásból vagy valami hasonló...

2013. okt. 29. 13:42
 4/8 anonim ***** válasza:

A lakót "kidobni" (a lakást önhatalommal kiüríteni) nem szabad, függetlenül a lakcímbejelentéstől.


"A lakcímbejelentés és az értesítési cím bejelentésének ténye önmagában a lakás vagy az ingatlan használatához fűződő, valamint egyéb vagyoni jogot nem keletkeztet és nem szüntet meg."


[link]


A lakó a lakcímbejelentésre hivatkozva a tulajdonossal szemben semmiféle követeléssel nem élhet. Ez egy régi tévhit.

2013. okt. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Majd ha kiderül, hogy milliós tartozása van, akkor oda megy a végrehajtó, és viszi a TE cuccaidat az ő tartozása fejében.
2013. okt. 30. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Ha a lakó elköltözés után elmulasztja bejelenteni az új lakcímét, akkor a tulajdonosnak módja van a lakcím fiktiváltatására (kvázi "kényszerkijelentésre"). Két tanúval kell igazolni, hogy már nem lakik ott az illető. Nem kerül semmibe.


Ha elköltözés után bárki a régi lakóhelyén keresi a lakót, közölni kell vele, hogy a cím már nem jó. Ennyi.

2013. okt. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem jelentenék be senkit, oszt kalap.


Az se kerül semmibe.


Ó, és láttam én már okmányirodában fiktiváltatást.

Ott is nyomják neki a sódert, hogy hát de nem kell, meg hát tessék tanúkat keresni és azzal visszajonni, meg hát sajnálom, azért ez nem így megy... - ezeket hallottam más ügy intézése kozben. Még neked kell szégyenkezned, meg kunyerálni szomszédoknál, hogy menjenek el tanúnak, hogy valaki kitakarodjon a jogos tulajdonodból. Vagy majd - ha mondjuk megélhetési okokból kiadod az ingatlanodat, és nem jon be a bérlő - mutogathassa a NAV-nak a lakcímkártyát, hogy azok húzzák rád a vizes lepedőt. Láttam már ilyet is, hótbunkó szemét albérlővel, aki hirtelen jogászdoktor lett, mikor 3 hónap nemfizetés után ki akarták rakni.


Én meg azt mondom, nehogymár a tulajdonos szívjon, meg neki kelljen utánajárni. Pláne, ha ilyen semmiség a lakcímnyilvántartás, mint az egyik válaszadó nyomatja.


Nincs az az Isten, hogy én kozeli hozzátartozókon kívül bárkit bejelentsek oda akár tartózkodásira, pont.

Menjen a hajléktalanszállóra, vagy a Máltai Szeretetszolgálathoz, vagy kérjen településszintű lakcímkártyát.


Azok pont erre vannak.

2013. nov. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7: a lakcímnyilvántartásban bejegyzett adattól a lakó nem lesz bent ténylegesen a lakásban, mint ahogy a lakcímbejelentés hiányától se kerül ki onnan. A bejelentett lakcím okán senki nem formálhat se több, se kevesebb jogot a lakás használatára. Az ilyen "úgy hallottam", meg "a szomszédnak is" történetekkel tele a padlás. Semmi jogi alapjuk.


Ellenben, ha jó előre kiköti a tulajdonos, hogy a bérlője nem jelentheti be a lakcímét, akkor pontosan azokat a csavargókat fogja megkapni bérlőknek, akiknek ez így megfelel. Jól kibabrált vele. Meg is érdemlik egymást.

2013. nov. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!