Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 12 óra éjszakai műszakot hogy...

12 óra éjszakai műszakot hogy tegyem elviselhetőbbé?

Figyelt kérdés
12 órázom éjszaka este 6-tól reggel6-ig, ráadásul egyedül.. az egész cégnél senki sincs bent csak én, így nincs kihez szólni.rádió van és kész meg wifi ami azért kicsit jó de előbb utóbb a netre is rá unok.lényeg a lényeg, hogy akárhogy próbálok, nem tudok 5-6 óránál többet aludni. fél hétkor lefekszek és délben már kipattan a szemem, pedig már vagy 4-5 hete folyamatosan ezt csinálom. tudtok valami jó módszert, hogy ne legyek fáradt éjszakásban?
2013. nov. 5. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem akarsz fáradt lenni munkaidő alatt, akkor otthon ki kell aludni magad. Erre nincs más módszer. Rá kell kényszerítened a szervezeted a nappali alvásra. Persze nem ez az egészséges... de sokan dolgoznak így és nem lehetetlen megszokni. Pár praktika: ne igyál sok kávét, sötétítsd be a szobát ahol alszol, munkaidőben próbálj minél többet mozogni, hogy elfáradj, mert ha kipihentnek érzi magát a szervezeted persze hogy nem tudsz aludni.
2013. nov. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ez a baj, hogy totál sötét a szoba is, bár melóban megpróbálok kicsit többet mozogni, ez jól hangzik. kv-t egyáltalán nem iszok, csak amikor már nagyon nagyon fáradt vagyok.
2013. nov. 5. 16:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Munkaidő vége előtt ha könyvet olvasol az is jó. Mert mire hazaérsz a szemed mindenképp fáradt lesz. Illetve ha komolyabb a könyv agyilag is betompít. Akkor tuti lesz az alvás. Lenne még más tippem is, de akkor kitiltanának innen! :D
2013. nov. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ja gondolom :D:D az a baj, hogy a haza út 10 perc busszal és ezt nekme mind be kellene sűrítenem az utolsó kb 1 órába, mert ugye azért munkában nem akarok lefáradni
2013. nov. 5. 16:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha úgy sincs ott senki az utolsó órát már el lehet tölteni punnyadtan nem? Vagy az utolsó fél órát. 12 óra meló után senki ne mondja már, hogy Ő végig friss-üde!
2013. nov. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%

Én félévig voltam portás egy kollégiumba szóval tudom milyen munkakör ez.

Annyiból rossz valóban gondolom neked is hasonló a munkaköröd hogy csak ülnöd kell és kinézned a fejedből és ennyi.

Nos én nem voltam állandó éjszakás 2 nap munka és 2 nap pihenőm volt és úgy volt hogy 2 nap éjszakás műszak és 2 nap pihenő után 2 nap nappalos műszak.

Éjszakás valóban annyiból volt rossz nekem hogy egyszerűen felborult a szervezetem, összevissza ettem, ami fizikailag is kihatott rám pedig akkor fele annyi munkám volt mint nappal.

Jó nagy ritkán ha egy bentlakó diák nem tudott aludni vagy éppen az ügyeletes nevelő tanár unatkozott akkor hozzá tudtam szólni szóval ennyiből elviselhető volt, de egyszerűen nem lehetett bírni. Tv volt bent de csak 1 csatorna jött és azt is max hajnali 2-3 óráig tudtam nézni, rádió volt de unalmas volt a folytonos zenehallgatás. Internetezni én is tudtam, vihettem be laptopot, vittem is, még nappalosba is használhattam ha nem volt takarítás, vagy egyéb más segíteni való dolgom bent, főleg hétvégén.

Annyi szerencsém volt hogy én is viszonylag fiatal voltam meg vagyok is 22 éves meg többnyire egyetemisták laktak bent velem egykorúak akikkel elég jól kijöttem, de voltak 16-18 éves gimisek is, velük is eltudtam beszélgetni ha épp éjjel nem tudtak aludni, vagy ha nagyon korán keltek akkor általában mindig volt 1-2 olyan diák akik az utolsó 1-2 órába lejöttek hozzám picit beszélgetni hogy teljen az idő. Meg volt amikor a főnököm is bejött korábban és ő is ott beszélgetett velem meg olyan is volt amikor a váltás előtt félórával mondta hogy menjek haza majd ő megvárja a váltótársam. Nekem annyiból volt jó hogy ha a váltóműszak ha korábban jött be, mondjuk hajnali fél 6 kor vagy 5 óra körül mert az egyik társam mindig ilyen volt, ő akkor mondta hogy menjek haza, majd átveszi a helyem, és ez szabadott is mert főnöki engedéllyel csinálhattunk ilyet hogy összebeszéltünk és ha valakinek korábban megy a busza a műszak vége előtt akkor váltsa le korábban a váltója és előbb hazamehet plusz őt is akkor váltsák korábban. De én is viszek könyvet, vagy sorozatot nézek, vagy kimegyek a bejárat elé bámulni az eget.

Én úgy szoktam hozzá hogy elhitettem magammal hogy nappal van, igaz rossz volt a 2 nap után az átállás, de kilehetett bírni. Plusz ittam a kávét 2-3 óránként.

2013. nov. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!