Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes gépkocsinyeremény...

Érdemes gépkocsinyeremény betétkönyvet váltani? Nyert már vele valaki, van rá esély? Melyik címletűnek a legnagyobb az esélye?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem,mert volt 2 éve 1 millió spórolt pénzünk. betettük az OTP-be /más nem lévén/ 2 évre.Kiderült, hogy a kamatot elvitte a gazdasági válság,és hihetetlen,de 8000 ft hozam van rajta. Na ezen nagyon berágtam,mert legalább 100 ezerre számítottam. Ennyi erővel otthon is állhatott volna, mert hogy visszaadják a milkát, annak a kp . felvétele eviszi a 8ezer "kamatot".Ezért azon gondolkodom,hogy gépkocsiny. b.-be raknám a pénzt,hátha kihúznák. A kamatok most nagyon alacsonyak, vagy tudtok valami jobb ötletet?
2009. nov. 17. 12:39
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
22%
Szia! Tavaszig én is OTP-ben dolgoztam:) Hátha tudok segíteni. Miben volt a pénzed? Biztosítást sóztak rád? Vagy vmi másfél éveset? Nem tudom mennyi összeget tennél be, de vegyük pl. hogy van 100 ezer ft-od. Érdemes úgy elhelyezni, hogy minden cimletből vegyél. Pl. 1 db 50 ezer, 1 db 20 ezer, 2 db 10 ezer és 2 db 5 ezer. Ha több pénzed is van akkor is érdemes igy több cimletet venned, mert akkor mind a 4 cimlet esetében van esélyed a nyerésre, nem úgy mintha csak 2 db 50 ezrest vennél. Arányok, mivel az ötvenezresből nincs olyan sok mint pl. az ötezresből ezért ha több pénzt helyeznél el , érdemes több 50ezrest és 20 ezrest váltani. Az ötvenezresből kb. 50 ezer db. váltott könyv van, mig az 5 ezresből 500 ezer db. Az sem hátrány , ha nem egy otpbe veszed meg az összeset, hanem váltasz több otpben, mivel ezek szoros számadásúak, ami azt jelenti hogy egymás után köv. a sorszámai a könyveknek. Válthatsz postán is, de az csak egy névre szólhat. Az OTPben váltott pedig 2 névre is akár. Tuti hogy be fognak támadni valami befektetéssel, de biztosítással egybekötött cuccba ne menj bele. Sőt mostanában voltak másfél évesek min.garantált kamattal, azzal is vigyázni kell mert csak a min. kamatot garantálják. Ja igen a neve Profit betét, most épp 3,5 % az alapkamat, és kaphatsz még 20%-ot , de a garancia csak a 3,5% -ra van. Priviben bővebben is tudok segiteni. Most még a sima akciós 4 hós kamat, ha új összeg is 7,79%-ot ad. Mig nem látszik az alagút vége, addig érdemes a folyószámlás akciós lekötést választani. Aminek úgy kezdődik hogy Generáció az életbiztositás. Amugy 1001 lehetőség van, de akkor regényt irhatnék, viszont priviben tudsz még kérdezni és szivesen segitek. Én voltam a pult másik felén és tudom mi az amibe én se tenném a pénzem. A gyerekem családi pótlékját én is gk.nyereménybe teszem, és mindig más-más cimletüt veszek. Remélem tudtam segiteni.
2009. nov. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
17%

Szüleimnek kb. 25 éve van kettő 5000 Ft-os nyereménybetétkönyve, de azóta sem nyertek. Én is vettem már kb. 5 éve 50.000 Ft-ért, de még nem nyertem vele. Egyébként ugyanannyi az esélyed a nyerésre, ha 5000 Ft-ost veszel, mintha 20.000 Ft-ost, ennek már én egyszer utána jártam. Egyébként már hallottam olyat, aki sorozatban nyert, sőt ugyanazzal betétkönyvvel többször is, szóval van akinek bejön.

Az a véleményem, hogy itt is igaz az, hogy amely befektetésnek nincs kockázata, annak nagyon kicsi a nyerési esélye, de aminek kockázata van, vagy esetleg dolgozni is kell vele, abból lehet nyerni. Na ezért szüntetem meg a betétemet..

2009. nov. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Az Otp-ből sajnos nagyon elegem lett...Hogyan lehetne megoldani, hogy ne kerüljön olyan sokba ,hogy kiveszem a pénzem? Mondjuk a felét átutaltatnám egy másik számlámra, a felét meg befektetném, vagy gépk. ny. b,-be, vagy abba a 4 hónaposba.Én írnék neked privit,kedves első válaszolóm,de nem tudok...Te viszont írhatsz nekem,adjál tippeket légyszíves,köszi.
2009. nov. 17. 18:49
 4/31 A kérdező kommentje:
Most látom,hogy mégis tudok.
2009. nov. 17. 18:51
 5/31 anonim ***** válasza:
26%
Az elmúlt héten nézettem meg az OTP-nél egy 1977-ben váltott 5.000.-ft-os autónyeremény betétkönyvet, aminek sorsát évekig nem kisértük figyelemmel. Természetesen nem nyert. Én nem váltanék, főleg nem nagyobb cimletüt.
2009. nov. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
85%
Kedves 11.40. ! Attól hogy te nem nyertél egy db. 5000 ft -os gk nyereménnyel még nem nem jelenti azt hogy nem lehet nyerni vele. Ráadásul pont az ötezresekből van a legtöbb, kb. 500 ezer db-ból húznak ki kb. 6-8 db-ot. Mig az ötvenezresből van 40-50 ezer db, és abból is ugyanennyit , tehát ha az arányokat nézed , láthatod hogy arányaiban véve jobban megéri az ötvenezresből váltani. Fent már irtam, ha 100 ezer ft összértéket nézzük a nyerési esély növelése szempontjából hogy ajánlanám a gk. cimletek váltását. Tapasztalatból tudom, hogy nagyon sok régi ötezres van még kint, melyet még nem is nevesitettek. Te nevesitetted már? Van rá mód másik gk.nyereményt kérni helyette. Nálam volt olyan üf. aki egymás utánni sorsoláson kétszer is nyert. Gondolom , te se haragudnál ha tiéd lett volna az.
2009. nov. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim válasza:
100%

Helló!

Szüleimnek is volt autó nyeremény-betétkönyvük. Valamikor a 80'-as években váltották. Ha jól emlékszem talán 5.000.- volt. Akkoriban hatalmas pénz volt ez. 1990-ben miután vettünk egy 18 éves Zsigulit, nyertünk egy Daciát vele. 1301 tlx típusú, a legújabb modell volt. Az új ára 300.000.- volt. 5 év múlva megvették a románok 280.000.- ért.

A lényeg, hogy van aki már nyert!

2010. ápr. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Örököltünk egy 1972-ben váltottat. A szerencse forgandó, de valahogy sehogy sem akar felénk fordulni...
2010. ápr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim válasza:
27%
sajnos nekem és családomnak rossz a tapasztalatom a gépkocsinyeremény betétkönyvel kapcsolatban. A tágas családomban szinte mindenkinek van minden címletből (5,10,20,50) ezresekből. A legrégebbi betétkönyvünk 19 éves minden hónapban bemegyünk a bankfiókba megnézni az eredményt, de sajnos eddig semelyikőnk nem nyert. Pedig közel 100 betétkönyvünk van. Természetesen csak szerencsénk nics sajnos te vegyél hátha bejön.
2010. aug. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim válasza:
7%

sajnos nekem és családomnak rossz a tapasztalatom a gépkocsinyeremény betétkönyvel kapcsolatban. A tágas családomban szinte mindenkinek van minden címletből (5,10,20,50) ezresekből. A legrégebbi betétkönyvünk 19 éves minden hónapban bemegyünk a bankfiókba megnézni az eredményt, de sajnos eddig semelyikőnk nem nyert. Pedig közel 100 betétkönyvünk van. Természetesen sajnos csak szerencsénk nincs, te vegyél hátha bejön.


Ezt a választ te írtad.


A válasz írója 0%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:11

Szeretné

2010. aug. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!