Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes gépkocsinyeremény...

Érdemes gépkocsinyeremény betétkönyvet váltani? Nyert már vele valaki, van rá esély? Melyik címletűnek a legnagyobb az esélye?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem,mert volt 2 éve 1 millió spórolt pénzünk. betettük az OTP-be /más nem lévén/ 2 évre.Kiderült, hogy a kamatot elvitte a gazdasági válság,és hihetetlen,de 8000 ft hozam van rajta. Na ezen nagyon berágtam,mert legalább 100 ezerre számítottam. Ennyi erővel otthon is állhatott volna, mert hogy visszaadják a milkát, annak a kp . felvétele eviszi a 8ezer "kamatot".Ezért azon gondolkodom,hogy gépkocsiny. b.-be raknám a pénzt,hátha kihúznák. A kamatok most nagyon alacsonyak, vagy tudtok valami jobb ötletet?
2009. nov. 17. 12:39
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
100%
más megtakarítás mellett, fagyipénzt tartani benne jó. legalább nem költi el az ember. ha meg összegyűlt egy nagyobb összeg, lehet belőle kocsit venni. addig meg maximum rákacsint az emberre a szerencse, és hamarabb összejön az autó.
2015. aug. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim válasza:

A jegyzék azon gépkocsinyeremény betétkönyvek számait tartalmazza, amelyeket 2015. december 15-ig (1-348. sorsolásig)

kisorsoltak, a tulajdonosok azonban a nyereményigényt 2016. január 14-ig nem jelentették be.


[link]

2016. máj. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Jo regi kerdes...
2016. dec. 14. 20:08
 24/31 anonim válasza:
Vajon most hogy állhat a váltott kötvények száma? Egyébként a kamatok még most is borzalmasan sz*rok, nem beszélve a sok lehúzásról ha kiveszed a pénzed, valamint hogy mindig ott pofáznak ha vinnéd a pénzed, ezt legalább kifizetik kp.ban ha beviszed.
2017. jan. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim válasza:
100%

19/24-es hozzászóló:

A te tudatlanságod is határtalan ugyanis hiába van egyre több embernek betétkönyve mert annál több kocsit is húznak. Jelenleg kb 6 kocsit húznak havonta. Ha fele ennyi értékben lennének forgalomba betétkönyvek akkor 3 kovsit húznának. Ha dupla ennyi betétkönyv lenne akkor 12 kocsit. A nyerési esély ugyanannyi így is meg úgy is mivel az emberek által befizetett pénz kamataiból képezik a nyereményalapot. Tehát minél több a betétkönyv annál nagyobb a nyereményalap. Az a hozzászóló aki OTP-s dolgozónak adta ki magát az sem egy agytröszt. Nem külön-külön húznak a különböző címletekből, hanem az egész bekerül egy "kalapba" és úgy sorsolnak. Az 5000 ft-os egyszer kerül be a kalapba havonta, az 50 000 ft-os pedig 10-szer. Ha van 10 db 50 000 ft-os betétkönyved akkor a havi sorsoláson 100-szor szerepel a betétkönyveid száma a kalapban. Ennyire egyszerű...

2017. febr. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 Csaba1207 válasza:
100%

Jó régi kérdés, de látom még ma is írogatnak, így én is felfrissítem.

Én inkább ezt vennék mint a Szerencsejáték ZRt. -től bármit. Ott ugyanis elúszik a játékra költött pénzed, itt meg visszaváltod névértéken, de közben ugyanúgy van esélyed nyerni. Apropó... amióta vannak ezek a milliárdos lottónyeremények... hány éve is? Hányan is "nyertek" elvileg? Találkozott már valaki lottó milliárdossal? Nem arra vagyok kíváncsi, hogy halottam, meg ültem olyan mellett a villamoson, aki már hallotta...

Gépkocsi nyertes azonban az ismeretségi körömben legalább 3 van. Ebből egy igaz hogy egy pillanatragasztó promócióban nyerte, de az is Corsa volt :)

2017. febr. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

10 éve még valóban megérhette kisebb összeget is lekötött betétbe rakni, mert magas volt a kamat, manapság viszont nincs olyan biztonságos befektetési forma, ami nagyon megérni.


Én évek óta veszek betétkönyveket. Nem nyertem még vele, és lehet, hogy soha nem is fogok, de a pénzemet bármikor kivehetem. Ha nem nyerek vele, akkor ugyanott vagyok, mintha simán a bankban vagy a párna alatt tartanám a pénzt, ha nyerek vele, akkor pedig az nagyon nagy hozam.


A nagyobb hozamú befektetések pedig általában kockázatosak, és általában nem 50ezrekkel szórakoznak ott az emberek.


Szóval a gépkocsinyeremény betétkönyv arra jó, hogy ha csak tárolni akarod a pénzedet, de nem mered befektetni, esetleg nem nagy pénzről van szó, akkor van esélyed milliós hozamra, de veszteni nem fogsz rajta semmit. Az esély a nyerésre kicsi, de elveszteni nem fogod a pénzed.

2017. dec. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

27es nagyon jot irt :) ennyi. En is ezert vettem 3 honapja, mert gyujtok epp, felreteszem a penzem. Ha a bankban van vagy párna alatt, vagy gepkocsinyeremenyben, akkor is csak elinflalodik, viszont ha gépkocsinyeremenyben van, akkor meg az is lehet, hogy egyszer nyerek. Plusz nem lopjak el a parnam alol, amikor meg kell, majd hozzanyulok. Havonta fektetek be azota 50-200 ezreket, vagy lesz vmi, vagy nem, nem izgat, a penz ott van, ha meg nyerek, akkor egy jo poen volt, es jol jon :)


25/F

2021. szept. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Szia utolso, én azota se vettem..:) leirnad, hogy torténik ,kell e fizetni valamit pluszban,és mi van ha ki akarod venni?
2021. szept. 22. 12:05
 30/31 anonim ***** válasza:
40%

Szia!


Semmi pluszkoltseg, de csak kp-t fogadnak el (OTP) (bar en erstes vagyok, lehet csak ezert nem atemeltek egy otps bankszamlarol, bar sztem csak az adataimat tudtak volna ha ott bankolok es ugyan ugy kp.).

Semmivel nem jar kivenni, besetalsz barmikor, kiveszed. Annyi, hogy bizonyos osszeg felett, ha egyszerre akarod kivenni, akkor idopontot kell egyeztetni, hogy rendelkezesukre alljon az osszeg (leirjak vhol nem akarok hulyeseget mondani de fel vagy masfel vagy 2 millios osszeg felett). Amikor beteszed az a honap nem jatszik, tehat erdemes honap vegem berakni, mert igyse ugyse jatszik. Utana ugye a kovi honapban bent van, es ha az letelt akkor az azutani honap sorsolasan reszt is veszel. Tehat ha szeptemberben berakod, akkor november 15 az elso sorsolasod. 10-20-50k ftokban lehet berakni, az 10 ezrest tekintsd 1db szelvenynek, a 20ast 2nek az 50est 5dbnak, tehat minnel nagyobb az osszeg, annal tobb eselyt ad nyerni. Persze azt is lehet hogy 50ezres helyett veszel 5db 10ezrest, csak eppen semmi ertelme, ugyan ott vagy, eleg egy 50est venni akkor. Havonta sorsolnak kocsit kb 4-5 dbot, es negyedevente (ha jol megy nekik az ipar), akkor +1 extra kocsit ami picivel dragabb talan. Pl most Toyota Aygokat dobalnak es az extra egy Yaris volt augusztusban. Ha nyersz, ugyan ugy jatszik tovabb a betet, semmi akadalya h ujra nyerjen, de ki is veheted ugyanúgy. 30 napig (asszem) lehet kerni az autot, a helyette jaro penzt barmikor, 30 nap leteltevel csak a penzt. Az egyeduli amire figyelned kell, hogy azert szerintem -, de ez csak az en velemenyem -, olyan 3-5-10 evente erdemes kivenni a penzt, mert csak elinflalodik ugyan ugy, de addig meg tok jo tarolo/befektetes. Tehat ilyen boszmeseget, amit masok irnak, hogy 1970 ota bent van 5 ezruk, full boszmeseg, foleg hogy akkoriban 5k tobbet ert, tehat jobban jartak volna, ha a betetel utan X evvel (10el mondjuk) kiveszik es elkoltik, mert igy csak fagyipenz lett belole, amibol akkoriban vehettek volna vmi tobbet lehet. Tehat ugyan igy azert az 50kt inkabb jobb elkolteni majd egyszer, mikor meg er vmit, mint hogy 40 ev mulva gombokat erjen. Bocs a szajbaragasert, biztos erted, de hatha vki nem es nem erti mi a jo ebben vagy mi a rossz.

De addig is biztos hely a penznek, es ha mazlid van meg nyerhetsz is.

Egy ismerosom 2x is nyert ugyan azzal a szelvennyel az elso jateka utani 4 honapban.

Es az algoritmust az egyik barátom kolegaja irta, otps baratom nyilvan, es o is fektetett ebbe nem keveset igy, mert o erti, hogy semmi rossz nincs benne es mazlival nyerhet. O sem ismeri a pontos mukodeset az algonak, de ennyi izgalom belefer az életbe, nyilvan nem egy egyszerű osszeadas-kivonas a keplet. Szoval ezek tudatabab, meg nemi utanaolvasassal fektettem en is, mivel semmilyen koltseggel nem jar es meg jol is jarhatok, meg megorzik a penzem, a kamatok meg olyan alacsonyak, ha bankban tartod a penzed, hogy elenyeszo, nem szamit, akkor meg mar ott is lehet es eselyt adhatok nyerni.

A jelenlegi alapallas, ha jol tudom, toyota aygo vagy 3 milka kp. Ami nem rossz.


25/F

2021. szept. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!