Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 16-20 évesek, ti mennyi pénzt...

16-20 évesek, ti mennyi pénzt tudtatok eddig gyűjteni szülői/nagyszülői támogatással?

Figyelt kérdés
és milyen gyakran kaptok pénzt anyutól, aputól, mondjuk bulira, vagy ilyesmi, és mennyit szoktak nektek adni? ha kértek pénzt adnak?

2013. nov. 30. 10:46
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:

Én most vagyok 19 éves, és 700 ezer forintot tudtam félretenni, de már 17 éves korom óta gyűjtök, akkor csak 5 ezer forintjaim voltak és mindig elköltöttem.

Azután amit kaptam mindig félretettem, aztán jött a ballagás, és ennyim lett.

2013. nov. 30. 10:50
 2/37 anonim ***** válasza:
100%

Én sajnos sosem kaptam pénzt, szóval mindig diákmunkát vállaltam, de az ugyebár elment az olyan alapdolgokra, mint ruha, dezodor vagy tampon....


Szóval, semmit nem sikerült összegyűjteni :/

2013. nov. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

2.

Én is elmentem diákmunkára, de mikor megkaptam az első hónap végén a fizum (30 ezer forint), és csak a benzinköltségem volt egy hónapra vetítve 15 ezer forint, akkor ott azt mondtam, nem éri meg bementem a diákszövetséghez és kiléptem.

Ha meg busszal mentem volna kelhettem volna hajnalba, meg kapkodás, stb.

85 ezer nettó alatt nem éri meg elmenni dolgozni, az utazási költség miatt.

Sajnos nekem elég messze lett volna a munkahelyem.

2013. nov. 30. 10:53
 4/37 A kérdező kommentje:
Most inkább tanulok még, így jobban járok, mert kapok havi 50 ezret a nagyszüleimtől megélhetésre, így meg tudok élni, havonta mindig félreteszek 30 ezret.
2013. nov. 30. 10:54
 5/37 anonim ***** válasza:
89%

Már ne haragudj, kérdező, de mi az, hogy "nem éri meg bemenni"? Ilyen hozzáállással mit akarsz elérni az életben, ahol mindenért teperni kell?


Szerinted én kocsival jártam? Nem, hanem felkeltem ISKOLA MELLETT gyakran hajnal fél négykor és bebuszoztam dolgozni a hidegben. Mert kellett a pénz, nem tehettem meg, hogy nem megyek be.

2013. nov. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

5.

Szerencsére nem vagyok rászorulva, hogy aprópénzért végezzek fizikai munkát.

2013. nov. 30. 10:56
 7/37 anonim válasza:
100%
Nekem van olyan 100 000 Ft körüli összegem, de nyáron tervezek valami komolyabb helyen dolgozni, mert van valami, amire nagyon vágyom, és nem akarom a szüleimmel megvetetni. 19 vagyok egyébként. Soha nem gyűjtöttem tudatosan, csak kisebb munkákból illetve névnap/szülinap által van, ami van. Ezen azért szeretnék változtatni...
2013. nov. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

7.

húú, amikor nekem meglett a 100 ezer forintom nagymamám által, mikor lemostam a kocsiját az udvaron (erre tisztán emlékszek) :D

szóval mondtam mennék pestre másnap, és mondta, hogy na jó, segítettél meg minden, elővett egy húszezrest, és a zsebembe nyomta :D

Én meg akkor gondoltam hogy 80 ezrem volt akkor és már 100 ezer :D

hú hallod nnyira örültem akkor hogy már 100 ezernél járok...

akkor voltam 17,5 éves...

aztán jött ugye a ballagás, és megtápoltak elég jól.. :D

msot meg már 700.. csak annyit kell tenni nem költöd el és jön a pénz.

2013. nov. 30. 11:00
 9/37 anonim ***** válasza:
A kedves válaszoló csak villogni akar de ehelyett jól beégett. :-D Amúgy én 300eftot de én nem kaptam a nagyszüleimtől 50e ftot egy hónapba hanem az 1000ftos kaja pénzemből és egyéb munka utáni fizetésből gyűjtöttem össze. Am mit tanulsz h ennyire segítenek a nagyszüleid?
2013. nov. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Annak örülnék amúgy ha betennének valami jó kis jól fizető céghez a szüleim vagy a nagyszüleim de hát eddig nem tettek be még.

leeht azért mert megszünne a nappali jogviszonyom v valami ilyesmi diákokat meg nem foglalkoztatnak komoly cégeknél.

2013. nov. 30. 11:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!