Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyünk? Mert már kétségbe...

Lino07 kérdése:

Mit tegyünk? Mert már kétségbe vagyunk esve.

Figyelt kérdés
Anyósom még 4 hónappal ezelőtt megkérte a páromat (aki a férjem), hogy mivel ő nem nagyon ért a bankautomatához, így segítsen ebben neki és vegyen le 200 ezer ft-ot. (hitelkártya) Mivel nagyobbik fiának ezt nem merte el mondani, hogy hitelkártyáján levő összeget ő felhasználta, mert tudta, hogy a hiteles dolgokat ellenzi, így kisebbik fiára kente, hogy a tudta nélkül nyúlt a kártyához. Ezt követően megzsarolták a páromat, hogy amennyiben ( mivel le lettek kérve az adatok a bankból, hogy pontosan 200 ezer ft lett levéve) nem fizeti vissza 50 ezer/hó rendőrségre mennek feljelenteni. Ez ki is lett tisztázva, papíron a bizonyíték,hogy a párom minden hónapban átadta az 50 ezer ft-ot. Összesen 150 ezer ft állt a papíron,amit anyósom alá is írt. Mai napon újból megzsarolta a páromat a testvére,hogy még mindig adni kell 60 ezer ft-ot. Mit tegyünk?
2013. dec. 18. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a párodat elég butának tartom ha hagyta hogy a saját anyja így rászedje és fizetett is.

Én simán megmondtam volna, hogy rendben akkor megyünk a bíróságra, mert ott az anyjának el kellett volna magyaráznia hogy tudta meg a párod a pin kódot, hogy került a kártya hozzá stb.. Ügyvéd segítségével előkerestem volna hogy az anyós hova költötte a 200 ezret..(azért annak nyoma van, nem?)

A bátyónak is megmondanám, hogy ha már voltam olyan ökör hogy a szerződésben leírt 150 ezret kifizettem, akkor ne zsaroljon, mert dupla per is lehetne..

Jó tanács: Az ilyen családtól végleg el kell szakadni.

2013. dec. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Sajnos buta volt,de ő csak segíteni akart,hogy levegye az anyjának,mivel már volt,hogy korábban is ő vette le neki a nyugdíját. A hitelkártyához tartozó papírt( amin szerepel a pin kód) fogta anyós a kezében,majd annyit mondott a páromnak,hogy "fogd már meg a papírt",a párom spontán cselekedett,és kezébe vette,nem is gondolkodott,hogy miért mondta ezt,majd annyit válaszolt gúnyosan az anyja,hogy: " hehe,most már rajta van az ujjlenyomatod. Nagyon bánt már,hogy nem tudunk megszabadulni tőlük.
2013. dec. 18. 18:22
 3/5 anonim ***** válasza:

A párod nyomta be az ATM-be a kártyát, ő ütötte be a pin kódot és vette ki a pénzt? Ha igen, akkor ostoba és így járt(atok).


Ha nem ő vette le lényegében így, akkor is ostoba, hogy belement ebbe a baromságba.


Amúgy meg szép kis család.

2013. dec. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Miért lenne ostoba? Mikor csak segíteni akart,na meg már előtte is segített,mert úgy volt vele csak a saját anyjának segít,de nem gondoltuk,hogy ez lesz. Mármint az irigység ami kiváltotta belőlük,hogy mi jobban élünk mint ők. Amúgy meg a saját anyja adta meg a pin kódot,máskülönben honnan tudta volna.
2013. dec. 19. 14:05
 5/5 anonim ***** válasza:

az anyjának nincs keze, hogy bedugja az atm-be a kártyát? azért ostoba mert tudhatná, hogy a bank kártyával nem veszünk le más számlájáról pénzt, mivel abból rendőrségi ügy is lehet ha a másik ember úgy dönt.


Én a barátnőmnek se engedném, h levegyen pénzt és én se vagyok hajlandó az ő számlájáról pénzt levenni egy ATM előtt amiben kamera van, hogy magyaráznám meg utólag?

2013. dec. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!